Bijna helft humanitaire hulp EU voor Afrika
BRUSSEL (ANP) - Van het EU-budget voor humanitaire hulp van 900 miljoen euro in 2020 is 400 miljoen bestemd voor programma’s in Afrika. Voor het Midden-Oosten is 345 miljoen gereserveerd, met name voor de opvang van Syrische vluchtelingen en de "extreem kritieke situatie" in Jemen. Voor meer dan tachtig landen liggen bijdragen in het verschiet. De Europese Commissie heeft de voorlopige verdeling maandag aangenomen.
Het geld voor Afrika wordt besteed in onder meer Congo, de Sahelregio, en Zuid-Sudan. Voor Azië en Latijns-Amerika is 111 miljoen gereserveerd, waarbij een deel gaat naar door de crisis in Venezuela geraakte groepen. Ook blijft hulp gaan naar Afghanistan, Myanmar en Bangladesh.
De hulp wordt geleverd via humanitaire organisaties, waaronder VN-agentschappen en het Rode Kruis. Het is van groot belang dat zij ook in conflictlanden vrije doorgang krijgen, aldus EU-commissaris Janez Lenarčič (Crisismanagement). Bij de verdeling van de fondsen is ook aandacht voor klimaatverandering en de toegenomen kwetsbaarheid van landen voor natuurrampen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft de afgelopen maanden meerdere inwoners van Hongkong opgepakt, ondanks een richtlijn die hen moet beschermen. Dat schrijft nieuwssite Politico.
42 minuten geledenRIYAD (ANP) - Bij een Houthi-aanval op de internationale luchthaven van Riyad in Saudi-Arabië zijn zeker twaalf doden gevallen, melden ingewijden aan The New York Times. Dat maakt het volgens de krant de dodelijkste aanval in een Golfstaat sinds het begin van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran. Er zouden ook vijftig mensen gewond zijn geraakt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky verzekerd van zijn "volledige solidariteit". In een telefoongesprek erkende Burnham dat "de afgelopen 24 uur moeilijk waren geweest voor Oekraïne".
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Londen, Berlijn en Dublin deelgenomen aan pro-Palestijnse demonstraties. Ze riepen op tot een einde aan de Israëlische aanvallen op Gaza.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Er zijn volgens het Pentagon tot nu toe 21 Amerikaanse militairen omgekomen in het Midden-Oosten bij operaties tegen Iran. De officiële telling is naar boven bijgesteld, meldt The Washington Post. 865 militairen raakten gewond.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en stelt dat het "tijd is dat Oekraïne een nieuwe president krijgt".
5 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Twee mensen zijn in de Verenigde Staten om het leven gekomen nadat orkaan Isaias in de nacht van vrijdag op zaterdag aan land is gekomen. Ongeveer 800.000 inwoners van Florida, Alabama en Georgia zaten zonder stroom. Inmiddels is Isaias afgezwakt, maar zorgt naar verwachting nog tot ver landinwaarts voor windvlagen.
5 uur geleden