Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna helft Britten vindt dat Charles moet wijken voor William

Bijna helft Britten vindt dat Charles moet wijken voor William

LONDEN (ANP) - Bijna de helft van de Britten vindt dat prins Charles een stap opzij moet zetten om prins William de troon te laten bestijgen. Wel denkt ook bijna de helft dat Charles het als koning goed zou doen, zo blijkt uit een onderzoek van Ipsos.

De opiniepeiler deed een representatieve steekproef onder ruim 2000 Britse volwassenen. 42 procent van de respondenten vindt dat Charles zich moet terugtrekken om zijn zoon William koning te laten worden. 24 procent is van mening dat de prins van Wales niet zou moeten wijken voor de hertog van Cambridge, terwijl 29 procent geen mening heeft.

Het onderzoek laat ook zien dat bijna de helft van de ondervraagden (48 procent) denkt dat prins Charles het goed zou doen als koning, terwijl 19 procent verwacht dat hij het er slecht van af zou brengen. Het aantal mensen dat hem gunstig beoordeelt is sinds 2018 gestegen: 43 procent heeft nu een positieve mening over hem, een stijging van 11 procentpunten in de afgelopen vier jaar. 27 procent denkt dat hij het noch goed, noch slecht zou doen als koning.

Kijkend naar de Britse monarchie als geheel, gelooft 44 procent van de ondervraagden dat het voor het Verenigd Koninkrijk slechter zou zijn als de monarchie zou worden afgeschaft. Dit is het dubbele van de 22 procent die denkt dat afschaffing van het koningshuis beter zou zijn. Een kwart denkt dat het geen verschil zou maken.

Meer uit Buitenland

Servische president ontbindt parlement na aanhoudende protesten

BELGRADO (ANP/AFP) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft per decreet het Servische parlement ontbonden. Verkiezingen waren aanvankelijk gepland voor december 2027, maar zullen nu 25 oktober worden gehouden. Vučić gaat daarmee mee in de eisen van demonstranten in het land, die al maandenlang protesteren tegen de regering.

7 minuten geleden
Rouwstoet koning Harald aangekomen bij Domkerk

OSLO (ANP) - De rouwstoet rond de uitvaart van de Noorse koning Harald is aangekomen bij de Domkerk in Oslo. Bij aankomst werden koning Haakon en de overige leden van de Noorse koninklijke familie welkom geheten door de bisschop van Oslo, Sunniva Gylver, en Olav Fykse Tveit, de leider van de Noorse kerk.

16 minuten geleden
Rouwstoet met kist Harald op weg naar Domkerk

OSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".

57 minuten geleden
Merz over AfD: remigratie komt neer op etnische zuivering

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement hard uitgehaald naar Alternative für Deutschland (AfD). Het woord remigratie, dat door de radicaal-rechtse partij wordt gebruikt, is volgens Merz "niets anders dan een synoniem voor etnische zuivering op basis van herkomst en huidskleur".

1 uur geleden
Eerste postkoloniale leider van Hongkong overleden

HONGKONG (ANP/DPA/AFP) - De eerste postkoloniale leider van Hongkong is overleden. Tung Chee-hwa overleed dinsdag op 89-jarige leeftijd in het bijzijn van zijn familie, meldt zijn kantoor. Hij leidde de Chinese regio van 1997 tot 2005.

2 uur geleden
Mensen verzamelen zich vroeg in Oslo voor uitvaart koning Harald

OSLO (ANP) - De eerste mensen hebben zich woensdagochtend vroeg verzameld in Oslo om een laatste eer te bewijzen aan de overleden koning Harald. Dat is te zien bij Noorse media. De rijen om het centrum van de Noorse hoofdstad binnen te komen worden steeds langer.

4 uur geleden
CARE: hogere brandstofprijzen raken hulpverlening

DEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."

5 uur geleden