Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna helft Britten vindt dat Charles moet wijken voor William

Bijna helft Britten vindt dat Charles moet wijken voor William

LONDEN (ANP) - Bijna de helft van de Britten vindt dat prins Charles een stap opzij moet zetten om prins William de troon te laten bestijgen. Wel denkt ook bijna de helft dat Charles het als koning goed zou doen, zo blijkt uit een onderzoek van Ipsos.

De opiniepeiler deed een representatieve steekproef onder ruim 2000 Britse volwassenen. 42 procent van de respondenten vindt dat Charles zich moet terugtrekken om zijn zoon William koning te laten worden. 24 procent is van mening dat de prins van Wales niet zou moeten wijken voor de hertog van Cambridge, terwijl 29 procent geen mening heeft.

Het onderzoek laat ook zien dat bijna de helft van de ondervraagden (48 procent) denkt dat prins Charles het goed zou doen als koning, terwijl 19 procent verwacht dat hij het er slecht van af zou brengen. Het aantal mensen dat hem gunstig beoordeelt is sinds 2018 gestegen: 43 procent heeft nu een positieve mening over hem, een stijging van 11 procentpunten in de afgelopen vier jaar. 27 procent denkt dat hij het noch goed, noch slecht zou doen als koning.

Kijkend naar de Britse monarchie als geheel, gelooft 44 procent van de ondervraagden dat het voor het Verenigd Koninkrijk slechter zou zijn als de monarchie zou worden afgeschaft. Dit is het dubbele van de 22 procent die denkt dat afschaffing van het koningshuis beter zou zijn. Een kwart denkt dat het geen verschil zou maken.

Meer uit Buitenland

BBC: antiterrorisme-eenheid leidt onderzoek incident vliegbasis

WHELFORD (ANP) - De antiterrorisme-eenheid van de Britse politie leidt het onderzoek naar het incident bij vliegbasis RAF Fairford, meldt de BBC. Eerder op zondag werd er een "groot incident" uitgeroepen door de politie, zonder details wat dit precies inhoudt. Meerdere mannen zijn opgepakt en de explosievenopruimingsdienst onderzoekt auto's ter plaatse.

18 minuten geleden
Door ouder vergeten kind van 1,5 jaar in auto overleden in België

BERTEM (ANP/BELGA) - In het Belgische Bertem is een kind van 1,5 jaar overleden, nadat ze een hele dag was achtergelaten in een auto. Een van de ouders zou het meisje naar de kinderopvang brengen, maar was dat vergeten.

35 minuten geleden
Groot protest in Noord-Ierland tegen omstreden Oranjemars

PORTADOWN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zich in de Noord-Ierse stad Portadown verzameld om een pro-Britse protestantse mars tegen te houden. Een rechter had besloten dat de omstreden mars van de Oranjeorde zondagochtend voor het eerst in 28 jaar door de katholieke wijk rond Garvaghy Road mocht trekken.

1 uur geleden
Tentenkamp ontstaan in Madrid uit protest tegen woningmarkt

MADRID (ANP/AFP) - Honderden mensen hebben zaterdag op zondag de nacht doorgebracht op een plein in het centrum van Madrid. Ze hebben tenten neergezet en eisen betere bescherming voor huurders, naar aanleiding van de veelbesproken uithuiszetting van een 87-jarige vrouw.

1 uur geleden
Politie: groot incident bij door Amerikanen gebruikte basis VK

WHELFORD (ANP/RTR) - Er zijn meerdere mannen gearresteerd bij de door Amerikanen gebruikte vliegbasis RAF Fairford in het Verenigd Koninkrijk, voor het overtreden van de explosievenwet. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van Sky News. Er is sprake van een "groot incident" en omwonenden worden geëvacueerd naar een recreatiecentrum in de buurt. De explosievendienst van de krijgsmacht onderzoekt een aantal voertuigen.

3 uur geleden
China stuurt twee reuzenpanda's naar de Verenigde Staten

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft zondag twee reuzenpanda's naar de Verenigde Staten gestuurd. Ping Ping en Fu Shuang vertrokken vanuit Chengdu naar Atlanta. Daar blijven ze de komende tien jaar in Zoo Atlanta. De vlucht duurt ongeveer vijftien uur.

5 uur geleden
Opnieuw gewonden door Russische aanvallen op Odesa

ODESA (ANP/DPA) - Bij een reeks Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa zijn zeker twee mensen gewond geraakt. Op meerdere plaatsen braken branden uit en dikke rookwolken hingen boven de stad.

10 uur geleden