Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Bijna helft 55-plussers verwacht overwaarde van ruim een ton'

'Bijna helft 55-plussers verwacht overwaarde van ruim een ton'

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Bijna de helft van de huizenbezitters van 55 jaar en ouder (45 procent) verwacht een overwaarde van meer dan 100.000 euro op hun woning te hebben. Ruim twee derde van de senioren met een koophuis wil, ondanks deze overwaarde, in de huidige woning blijven wonen, eventueel door het doen van een aantal noodzakelijke aanpassingen. Dat zegt hypotheekadviseur De Hypotheker na onderzoek onder ruim 2000 klanten.

Volgens De Hypotheker zijn de hoge huizenprijzen voor bijna zeven op de tien huizenbezitters boven de 55 jaar reden om liever niet te verhuizen. Zij vinden die prijzen namelijk "te gortig" geworden, zegt de hypotheekadviseur. Daarnaast zijn veel 55-plussers onbekend met de mogelijkheden om hun overwaarde te verzilveren. De Hypotheker pleit daarom voor meer maatwerk en informatie voor senioren met een overwaarde, om zo de doorstroming op de woningmarkt te stimuleren.

"Er zijn steeds meer senioren met een overwaarde die vastzit in stenen. Uit ons onderzoek blijkt dat veel oudere huizenkopers, mede door de oververhitte woningmarkt, geen plannen hebben om de huidige woning in te ruilen voor bijvoorbeeld een seniorenwoning. Zij zijn vaak nog heel fit en vitaal en wenden de overwaarde graag aan als aanvulling op hun pensioen, als financiële buffer, of aan de (klein)kinderen", zegt commercieel directeur Menno Luiten van De Hypotheker.

Meer uit Financieel

Op verzoek VS: tanker met Venezolaanse olie afgemeerd op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.

10 minuten geleden
Wall Street opent lager na resultaten grote Amerikaanse banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.

55 minuten geleden
Deense media: Trump voert druk op voor overleg in Washington

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn nieuwe uitspraken over Groenland de druk nog eens opgevoerd, zeggen Deense media. Trump zei vlak voor een overleg tussen de Amerikanen en de Denen en de Groenlanders dat de NAVO zou moeten helpen om het eiland in Amerikaanse handen te krijgen.

1 uur geleden
Rechtbank: ACM legde boete aan Fortnite-maker Epic terecht op

ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) krijgt gelijk in het beboeten van gameontwikkelaar Epic Games International. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald nadat het bedrijf achter de populaire game Fortnite bezwaar had aangetekend. In 2024 legde ACM het bedrijf een boete van 1,1 miljoen euro op omdat het zich schuldig zou hebben gemaakt aan oneerlijke handel, vooral gericht op kinderen.

1 uur geleden
Partijen geïnteresseerd in overname Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van bijna alle aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.

1 uur geleden
Aantal passagiers vliegveld Rotterdam stijgt naar 2,4 miljoen

ROTTERDAM (ANP) - Vorig jaar vlogen meer passagiers van en naar Rotterdam The Hague Airport. De luchthaven meldt dat 2,4 miljoen passagiers in 2025 gebruikmaakten van de luchthaven. Dat is een stijging van 5,2 procent vergeleken met 2024.

1 uur geleden
Kazachstan vraagt EU en VS om olietransport te beschermen

ASTANA (ANP/RTR) - Kazachstan heeft Europa en de VS opgeroepen het transport van olie over de Zwarte Zee te helpen beschermen, meldt het Kazachse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag. Een dag eerder werden tankers met olie uit Kazachstan aan boord aangevallen door drones.

1 uur geleden