Bijna een kwart van gijzelaars in handen van Hamas is dood
JERUZALEM/NEW YORK (ANP) - Bijna een kwart van de 136 gijzelaars die zich nog in de Gazastrook bevinden, is inmiddels overleden. Volgens een woordvoerder van de Israëlische strijdkrachten zijn 31 gegijzelden doodverklaard. Hun nabestaanden zijn ingelicht.
Eerder had de Amerikaanse krant The New York Times gemeld dat zeker 32 van de resterende gijzelaars dood zouden zijn, na inzage in een vertrouwelijke inschatting van het leger. Israëlische inlichtingenofficieren zouden dit hebben geconcludeerd. Het gaat om personen die op 7 oktober door Hamas en bondgenoten gevangen werden genomen. Officieren zijn nog bezig met het beoordelen van onbevestigde informatie dat ten minste twintig andere gijzelaars ook dood zijn, meldt de krant verder.
Meer uit Buitenland
HEBRON (ANP/AFP) - Israël heeft inmiddels meer dan 3000 Palestijnen verdreven uit Hebron, meldt het stadsbestuur. De Israëlische krijgsmacht (IDF) begon vrijdag met een omvangrijke operatie in Hebron, de grootste stad op de bezette Westelijke Jordaanoever.
18 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - In Zweden is een nieuwe poging om een coalitie te vormen mislukt. Partijleider Elisabeth Thand Ringqvist van de Centrumpartij ziet onvoldoende steun voor de vorming van een centrumregering.
33 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland staat open voor meer korte humanitaire wapenstilstanden langs de frontlinie, zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov tegen verslaggevers. Hij verwijst naar het humanitaire bestand dat naar verwachting in de nacht van maandag op dinsdag ingaat rond de stad Olesjky. Maar Rusland zegt het offensief tegen Oekraïne niet te zullen afremmen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham hoopt dat zijn land uiteindelijk weer toetreedt tot de Europese Unie. "Ik denk niet dat het is gelopen zoals mensen zeiden dat het zou gaan", zei hij tijdens een interview met ITV over de Brexit.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De avondklok in Frankrijk blijft de komende dagen van kracht, meldt de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Deze geldt op verschillende plekken vanwege de onrust in het land. Volgens de minister kunnen burgemeesters zelf bepalen of ze van de mogelijkheid gebruik willen maken. Zo geldt er al dagen een avondklok in delen van Parijs.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op meer zichtbare steun voor zijn campagne in aanloop naar de parlementsverkiezingen van dinsdag. Dat schrijft nieuwssite Axios, die zich baseert op anonieme bronnen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.
5 uur geleden