Bijna een kwart minder bedrijven failliet in oktober
DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in oktober opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 253 bedrijven failliet. Dat zijn 75 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 23 procent. Ten opzichte van september nam het aantal faillissementen met 8 procent af.
De faillissementsgraad, het aantal faillissementen per 100.000 bedrijven, kwam in oktober uit op 6,8. Een jaar eerder werden er per 100.000 bedrijven 9 failliet verklaard. Het CBS legt sinds maart dit jaar onder meer de nadruk op de faillissementsgraad. Die geeft volgens het statistiekbureau een beter beeld van de ontwikkeling van het aantal faillissementen.
Net als in september werden in oktober relatief gezien de meeste faillissementen uitgesproken in de horeca. Per 100.000 horecabedrijven gingen er ruim 23 failliet, vergeleken met meer dan 39 een jaar eerder.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
8 uur geleden