Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Bijna driekwart van bedrijven laat onnodig licht branden'

'Bijna driekwart van bedrijven laat onnodig licht branden'

UTRECHT (ANP) - Bijna driekwart (72 procent) van de bedrijven laat onnodig licht branden in het donker, stellen de Natuur en Milieufederaties donderdag op basis van eigen onderzoek. Vrijwilligers hebben in de afgelopen maand 1327 foto's gemaakt van onnodige verlichting bij bedrijven. De bedrijven verspillen volgens de federaties met overbodige verlichting evenveel stroom als 150.000 huishoudens gemiddeld verbruiken.

Zaterdag is het de Nacht van de Nacht, een jaarlijkse campagne voor het behoud van het donker als natuurverschijnsel. Gewoonlijk zijn er in die nacht honderden activiteiten in het duister, maar dit jaar is het evenement wegens de maatregelen tegen het coronavirus alleen op Facebook en YouTube.

De federaties hebben donderdag een meldpunt geopend waar mensen foto's kunnen plaatsen van overbodige verlichting waar ze last van hebben. Onderzoek heeft eerder al aangetoond dat meer dan een miljoen Nederlanders ernstig last hebben van lichthinder en daar slecht door slaapt. De Natuur en Milieufederaties constateren dat steeds meer bedrijven hun verlichting of reclame de hele nacht laten branden, nu dat door ledlampen veel goedkoper is geworden. "Nederland is een van de landen met de meeste verlichting 's nachts. Dat is ook slecht voor dieren, die ervan in de war raken."

Op www.maghetlichtuit.nl kunnen mensen hun foto's van lichthinder plaatsen. Medewerkers van Nacht van de Nacht zullen gemeenten of bedrijven dan vragen om er iets aan te doen, aldus de federaties.

Meer uit Binnenland

Bestuurder auto aanrijding Nunspeet is vrouw, ze is lichtgewond

NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.

1 uur geleden
Politie gaat niet uit van opzet bij ongeluk Nunspeet, 9 gewonden

NUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.

1 uur geleden
Ruim 10 miljoen euro opgehaald na vierde dag 3FM Serious Request 

DEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.

2 uur geleden
Auto reed in op groep mensen in Nunspeet, zeker vijf gewonden

NUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

2 uur geleden
Meerdere gewonden bij ernstig ongeluk in Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.

2 uur geleden
Politie neemt 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag bij controle

GOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.

4 uur geleden
Omroep MAX stopt met Carrie op Vrijdag vanwege bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.

6 uur geleden