Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna de helft 65-jarigen aan het werk door stijging AOW-leeftijd

Bijna de helft 65-jarigen aan het werk door stijging AOW-leeftijd

DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van alle 65-jarigen in Nederland had in het tweede kwartaal van dit jaar een baan. Dit is aanzienlijk meer vergeleken met tien jaar geleden, toen dit nog geen 15 procent was. Ook de arbeidsparticipatie van 55-plussers is de afgelopen jaren sterk toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Dit komt vooral door de stijging van de AOW-leeftijd naar 67 jaar. In 2013 werd deze al verhoogd naar 65 jaar plus een maand.

Vooral het aantal 65-jarigen met een deeltijdbaan van 20 tot 35 uur per week of een voltijdbaan van 35 uur of meer nam de afgelopen jaren toe. De stijging van het aantal 65-jarigen met een kortere werkweek was volgens het CBS veel minder groot.

Het statistiekbureau stelt ook vast dat hbo'ers en universitair geschoolden van 55 jaar of ouder vaker werkzaam zijn dan mensen van dezelfde leeftijd zonder een dergelijk diploma. "Bij 55- tot 60-jarigen hadden bijna negen op de tien hbo- of universitair geschoolden betaald werk, tegenover bijna zeven op de tien mensen met een vmbo-diploma of daarmee vergelijkbaar", aldus het CBS.

Meer uit Financieel

Bloomberg: OPEC+ wil olieproductie weer fors verhogen

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ besluit volgende maand waarschijnlijk opnieuw tot een forse verhoging van de olieproductie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Zo'n stap zou de prijzen aan de Nederlandse pomp wat kunnen drukken.

11 minuten geleden
FNV gaat niet in op uitnodiging KLM, nieuwe staking dreigt

SCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV gaat namens het grondpersoneel niet in op de uitnodiging van KLM om woensdag weer naar de cao-onderhandelingstafel te komen. FNV-bestuurder John van Dorland blijft "in de actiestand" en wil een nieuwe staking aankondigen zodra voor hem duidelijk is hoe op verantwoorde wijze actie gevoerd mag worden.

2 uur geleden
BBC: Lotus overweegt Britse fabriek te sluiten en naar VS te gaan

LONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Lotus overweegt zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen en een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten, meldt de Britse omroep BBC op basis van ingewijden. Hierdoor dreigen 1300 Britse banen verloren te gaan.

2 uur geleden
Duitse Aldi mag Turkse 'Dubai chocolade' niet langer verkopen

KEULEN (ANP/DPA) - De Duitse supermarkt Aldi Süd mag zijn populaire "Dubai chocolade" niet langer verkopen omdat deze in Turkije wordt gemaakt. Dat heeft een rechtbank in Keulen vrijdag bepaald.

3 uur geleden
Tesla levert auto zonder bestuurder bij klant aan huis

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Een Tesla Model Y SUV is vrijdag zelfstandig, dus zonder chauffeur, van de fabriek nabij Austin naar het huis van een klant gereden. Dit is de nieuwste zet van de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's om zijn vooruitgang op het gebied van autonoom rijden te tonen.

3 uur geleden
Trump zou het 'geweldig' vinden als Fed-baas Powell ontslag neemt

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zou het "geweldig" vinden als Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell zou aftreden "als hij dat zou willen". De president noemde de baas van de Amerikaanse centrale bank vrijdag na een vraag van een verslaggever in het Witte Huis "een domme persoon" en zei dat "hij slecht werk heeft geleverd".

5 uur geleden
Trump breekt handelsgesprekken met Canada af om techbelasting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump beëindigt alle handelsbesprekingen met Canada als vergelding voor de belasting op digitale diensten van het land. Ook dreigde Trump binnen een week een nieuw importtarief voor Canada in te voeren.

6 uur geleden