Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna alle warmte in Nederland van fossiele bronnen, meldt EBN

Bijna alle warmte in Nederland van fossiele bronnen, meldt EBN

DEN HAAG (ANP) - Van alle warmte die in Nederland wordt verbruikt komt 89 procent uit aardgas en andere fossiele bronnen. Dit meldt Energie Beheer Nederland (EBN) dinsdag na het analyseren van cijfers van onder meer het CBS. Onder meer hoge energiekosten in Nederland voor grootverbruikers en het volle stroomnet zorgen volgens staatsbedrijf EBN voor een langzamere energietransitie.

Minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei ontving het overzicht met cijfers over de overgang van fossiele naar duurzame energie tijdens het jaarlijkse Energieontbijt. "We moeten deze grote opgave samen te lijf gaan en daar wil ik graag vanuit mijn rol aan bijdragen. Mijn deur staat altijd open als er iets nodig is", zei Hermans dinsdag tijdens het Energieontbijt tegen enkele honderden mensen uit de klimaat- en energiesector.

Het terugdringen van de problemen op het elektriciteitsnet is volgens haar een van haar grootste prioriteiten. "We hebben dit niet vandaag of morgen opgelost, maar we moeten er wel alles aan doen om dit terug te dringen."

Voorstel

Ze ontving dinsdag ook een voorstel van een alliantie van meer dan honderd gemeenten, koepelorganisaties en warmtegemeenschappen om meer huishoudens aan te laten sluiten op een warmtenet. Die alliantie vindt dat de kosten voor consumenten omlaag moeten en dat ze meer vertrouwen moeten kunnen krijgen in warmtenetten. Subsidies moeten overzichtelijker worden gemaakt, de aansluitkosten moeten omlaag en de kostenopbouw transparanter.

Het ministerie van Klimaat en Groene Groei gaat het voorstel bestuderen, stelde Hermans. "De inhoud dwingt ons om er goed naar te kijken. De oplossingen zitten in meer dan alleen geld, maar ook in subsidieregelingen en een duidelijke manier van organiseren."

Herkomst aardgas

Verder keek EBN ook naar de herkomst van het aardgas. Daaruit komt naar voren dat 38 procent uit Nederland komt en dat 27 procent van het aardgas bestaat uit vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten. Het grootste deel (66 procent) van de emissies die vrijkomen tijdens de winning en het transport van het aardgas zou door het Amerikaanse lng komen. Topman Jan Willem van Hoogstraten van EBN stelt dat meer inzetten op alternatieven als warmtenetten de beste manier is om minder lng uit de VS te hoeven importeren.

Meer uit Financieel

Greenpeace blij met twijfels Europees Parlement over Mercosur

BRUSSEL (ANP) - Greenpeace toont zich opgelucht nu het Europees Parlement heeft besloten de zogeheten Mercosur-handelsdeal ter beoordeling voor te leggen aan het Europees Hof. Volgens de klimaatorganisatie moeten de Europese Commissie en de nationale regeringen de bezwaren serieus nemen.

13 minuten geleden
EU wil telecombedrijven makkelijker toegang geven tot netwerken

STRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.

44 minuten geleden
Europese Commissie betreurt besluit over rechtszaak Mercosur

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie betreurt het besluit van het Europees Parlement om de vrijhandelsovereenkomst met de Mercosur-landen voor te leggen aan het Europees Hof van Justitie. Dat zei een commissiewoordvoerder woensdag.

47 minuten geleden
Europees Parlement stemt Mercosur-deal naar rechtbank

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ervoor gestemd de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen naar het Europees Hof te sturen voor beoordeling. Zij vinden dat het proces rondom de handelsdeal niet democratisch is verlopen, omdat de Europese Commissie al een voorlopig akkoord heeft gesloten zonder instemming van het parlement en nationale parlementen.

1 uur geleden
Spaanse grootbank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela

DAVOS (ANP/RTR) - De Spaanse bank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela nu de Verenigde Staten de controle hebben genomen over de Venezolaanse olie-industrie. Dat zei BBVA-voorzitter Carlos Torres van de tweede bank van Spanje op het World Economic Forum. BBVA is de enige buitenlandse bank met een grote aanwezigheid in Venezuela.

1 uur geleden
Duitse staalproductie gedaald naar laagste niveau sinds 2009

BERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.

2 uur geleden
Baksteenfabrikanten mogen samen statiegeldsysteem opzetten

DEN HAAG (ANP) - Baksteenfabrikanten mogen samen een statiegeldsysteem opzetten om het hergebruik van pallets te stimuleren. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) ziet geen bezwaren tegen deze samenwerking. Pallets worden nu vaak eenmalig gebruikt.

3 uur geleden