Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna alle warmte in Nederland van fossiele bronnen, meldt EBN

Bijna alle warmte in Nederland van fossiele bronnen, meldt EBN

DEN HAAG (ANP) - Van alle warmte die in Nederland wordt verbruikt komt 89 procent uit aardgas en andere fossiele bronnen. Dit meldt Energie Beheer Nederland (EBN) dinsdag na het analyseren van cijfers van onder meer het CBS. Onder meer hoge energiekosten in Nederland voor grootverbruikers en het volle stroomnet zorgen volgens staatsbedrijf EBN voor een langzamere energietransitie.

Minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei ontving het overzicht met cijfers over de overgang van fossiele naar duurzame energie tijdens het jaarlijkse Energieontbijt. "We moeten deze grote opgave samen te lijf gaan en daar wil ik graag vanuit mijn rol aan bijdragen. Mijn deur staat altijd open als er iets nodig is", zei Hermans dinsdag tijdens het Energieontbijt tegen enkele honderden mensen uit de klimaat- en energiesector.

Het terugdringen van de problemen op het elektriciteitsnet is volgens haar een van haar grootste prioriteiten. "We hebben dit niet vandaag of morgen opgelost, maar we moeten er wel alles aan doen om dit terug te dringen."

Voorstel

Ze ontving dinsdag ook een voorstel van een alliantie van meer dan honderd gemeenten, koepelorganisaties en warmtegemeenschappen om meer huishoudens aan te laten sluiten op een warmtenet. Die alliantie vindt dat de kosten voor consumenten omlaag moeten en dat ze meer vertrouwen moeten kunnen krijgen in warmtenetten. Subsidies moeten overzichtelijker worden gemaakt, de aansluitkosten moeten omlaag en de kostenopbouw transparanter.

Het ministerie van Klimaat en Groene Groei gaat het voorstel bestuderen, stelde Hermans. "De inhoud dwingt ons om er goed naar te kijken. De oplossingen zitten in meer dan alleen geld, maar ook in subsidieregelingen en een duidelijke manier van organiseren."

Herkomst aardgas

Verder keek EBN ook naar de herkomst van het aardgas. Daaruit komt naar voren dat 38 procent uit Nederland komt en dat 27 procent van het aardgas bestaat uit vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten. Het grootste deel (66 procent) van de emissies die vrijkomen tijdens de winning en het transport van het aardgas zou door het Amerikaanse lng komen. Topman Jan Willem van Hoogstraten van EBN stelt dat meer inzetten op alternatieven als warmtenetten de beste manier is om minder lng uit de VS te hoeven importeren.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit voor vierde dag op rij hoger, Nvidia stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.

1 uur geleden
IMF en Oekraïne sluiten deal over nieuwe regeling van 8,2 miljard

KYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.

2 uur geleden
Bloomberg: Aegon overweegt activiteiten buiten de VS te verkopen

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

4 uur geleden
Noorse aluminiumproducent wil fabriek in Drunen sluiten

DRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.

4 uur geleden
AEX sluit flink hoger door hoop op renteverlaging Fed in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.

6 uur geleden
Havenbedrijf Rotterdam ontwikkelt terminal voor offshore-wind

ROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.

6 uur geleden
Geen taarten en tompoucen bij HEMA door storing bij leverancier

AMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.

7 uur geleden