Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna alle slachtoffers van vliegtuigcrash Zuid-Korea overleden

Bijna alle slachtoffers van vliegtuigcrash Zuid-Korea overleden

MUAN (ANP/AFP/RTR) - Bijna alle slachtoffers van de vliegtuigcrash zondag in Zuid-Korea zijn overleden. De brandweer meldt dat er 179 doden zijn. Eerder werd bekend dat twee bemanningsleden gewond zijn geraakt.

Een vliegtuig van luchtvaartmaatschappij Jeju Air botste bij de landing op de luchthaven van Muan tegen een muur. Inzittenden werden uit de Boeing 737-800 geslingerd en er ontstond een grote brand. De twee gewonden, cabinepersoneel, zaten in het achterste deel van het toestel.

Alle 175 passagiers kwamen om het leven, samen met vier bemanningsleden. Ongeveer een op de drie is inmiddels geïdentificeerd. De Zuid-Koreaanse autoriteiten zeggen dat bijna alle inzittenden Zuid-Koreaans waren. Twee hadden de Thaise nationaliteit. De jongste passagier was een jongen van 3 jaar. De oudste persoon aan boord was 78 jaar.

Vogels

Het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk loopt. Het landingsgestel van het toestel was niet geactiveerd, mogelijk als gevolg van een aanvaring met vogels. Het ministerie van Transport heeft gezegd dat de verkeerstoren een waarschuwing daarvoor had gedeeld. De piloot stuurde vlak daarna een noodsignaal, nog voordat de landingspoging mislukte.

Het vliegtuigongeluk is een van de dodelijkste in de geschiedenis van Zuid-Korea. De geschorste president Yoon Suk-yeol heeft zijn condoleances overgebracht. Het is een van zijn weinige verklaringen sinds hij de militaire noodtoestand begin december uitriep en vervolgens door het parlement werd geschorst. Yoons tijdelijke vervanger, Choi Sang-mok, heeft ook zijn medeleven betuigd. Hij ging na de crash naar de luchthaven in het zuidwesten van het land.

Meer uit Buitenland

Geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon gearresteerd

SEOUL (ANP) - De geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is gearresteerd. Hij werd opgepakt in zijn residentie in Seoul, waar hij zich had verschanst nadat hij in opspraak was geraakt wegens het uitroepen van de militaire noodtoestand. In Zuid-Korea is nog nooit eerder een zittende president opgepakt.

53 minuten geleden
Trump-adviseur Waltz wil wapenleveringen aan Taiwan versnellen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse congreslid Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur voor aankomend president Donald Trump, heeft gezegd dat hij de levering van wapens die door Taiwan zijn gekocht, wil versnellen. Waltz wil dat doen om bedreigingen van China af te schrikken, zei hij tijdens een evenement in Washington.

3 uur geleden
WHO meldt uitbraak marburgvirus met minstens 8 doden in Tanzania

DODOMA (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldt een uitbraak van wat vermoedelijk het dodelijke marburgvirus is in het Oost-Afrikaanse Tanzania. Er zijn minstens negen gevallen en acht doden gemeld. Het risico op verspreiding van de uitbraak wordt als "hoog" omschreven vanwege "verschillende zorgwekkende factoren", waaronder bewijs van geografische verspreiding.

3 uur geleden
Open Doors meldt toename vervolging en discriminatie christenen

ERMELO (ANP) - Steeds meer christenen hebben te maken met vervolging en discriminatie, meldt Open Doors. In het jaarverslag van de organisatie staat dat het nu om 380 miljoen personen gaat, 15 miljoen meer dan een jaar eerder. De situatie is volgens het rapport vooral verslechterd in Centraal-Azië en de landen ten zuiden van de Sahara.

3 uur geleden
Biden haalt Cuba van terrorismelijst in ruil voor gevangenen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat Cuba van de lijst met landen die terrorisme sponsoren halen, meldt het Witte Huis. Dat doet hij in ruil voor de vrijlating van een "aanzienlijk" aantal politieke gevangenen.

9 uur geleden
Yonhap: autoriteiten Zuid-Korea proberen president te arresteren

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - Het Zuid-Koreaanse agentschap voor corruptiebestrijding (CIO) doet momenteel een nieuwe poging om de geschorste president Yoon Suk-yeol aan te houden, meldt persbureau Yonhap. Er loopt een arrestatiebevel tegen hem in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in december uitriep.

9 uur geleden
New York laat in elke nachtmetro een politieagent meerijden

NEW YORK (ANP) - De nachtelijke metro's in New York zullen de komende zes maanden allemaal een politieagent aan boord hebben. Zo hoopt Kathy Hochul, de gouverneur van New York, het openbaar vervoer in de stad veiliger te maken.

9 uur geleden