Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna alle inzittenden vliegtuig Nepal omgekomen na crash

Bijna alle inzittenden vliegtuig Nepal omgekomen na crash

POKHARA (ANP/AFP/RTR/DPA) - Bijna alle inzittenden zijn omgekomen na een vliegtuigcrash in Nepal. Volgens de lokale politie zijn 68 van de 72 inzittenden overleden. Eerder meldden autoriteiten dat een aantal mensen gewond naar het ziekenhuis was gebracht. Een politiewoordvoerder zegt tegen persbureau DPA dat 44 lichamen zijn geborgen.

Het vliegtuig van Yeti Airlines stortte zondag neer kort voor de landing in Pokhara. Het was vertrokken vanuit hoofdstad Kathmandu, dat ongeveer 150 kilometer ten zuidoosten van Pokhara ligt. Het vliegtuig vervoerde 68 passagiers en vier medewerkers. De meeste waren Nepalees, maar er zaten ook vijf mensen uit India, vier Russen, twee Zuid-Koreanen, een Fransman, een Ier, een Argentijn en een Australiër aan boord.

Honderden reddingswerkers zijn bezig om lichamen te bergen, mogelijke overlevenden te redden en de brand die is ontstaan na de crash te blussen. Het toestel is in meerdere stukken uit elkaar gebroken, volgens omwonenden ligt een deel op een heuvel.

Nationale rouw

Omwonenden zagen het vliegtuig neerstorten. "Ik stond op mijn dak toen het kwam aanvliegen. Het trilde en schudde helemaal. Plotseling dook het vliegtuig naar beneden", aldus een omwonende tegen persbureau Reuters.

De Nepalese premier Prachanda zegt op Twitter "diep bedroefd" te zijn door het "tragische ongeval". Hij roept alle instanties en burgers op om samen te werken. Maandag is een dag van nationale rouw in het land.

Hoge bergen

De regering heeft een team van vijf mensen samengesteld om de crash te onderzoeken. Binnen 45 dagen moet er een rapport zijn over hoe het mis kon gaan.

In Nepal gebeuren vaker ongelukken met vliegtuigen en helikopters. Het weer in het land is erg verraderlijk, doordat er zoveel hoge bergen staan. Acht van de veertien hoogste bergen staan in Nepal. Daarnaast is de infrastructuur voor vliegen niet goed en zijn de vliegtuigen vaak niet goed onderhouden. Om die reden mogen toestellen van Nepalese vervoerders niet meer in het luchtruim van de Europese Unie vliegen.

Meer uit Buitenland

Nog geen oplossing voor veto Hongarije tegen EU-lening Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Nog steeds is er geen oplossing in zicht voor het opheffen van de blokkade van Hongarije voor de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. EU-buitenlandchef Kaja Kallas hoopt dat de EU-leiders de Hongaarse premier Viktor Orbán kunnen bewegen zich aan de gemaakte afspraak te houden, zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

2 minuten geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iraanse steden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nieuwe "grootschalige" aanvallen uit te voeren op verschillende steden in Iran. Doelwitten zijn Teheran, Shiraz en Tabriz. In meerdere steden zijn explosies gehoord.

7 minuten geleden
NAVO verwijst hulpverzoek Trump door naar lidstaten

BRUSSEL (ANP) - De NAVO betrekt het verzoek van de Verenigde Staten om hulp bij het openen van de Straat van Hormuz niet op zichzelf, maar verwijst voorlopig door naar de individuele NAVO-landen. De Amerikaanse president Donald Trump maant de bondgenoten om te komen assisteren bij het doorbreken van de Iraanse blokkade en waarschuwt dat "het heel slecht voor de toekomst van de NAVO" zou zijn als ze dat niet doen.

9 minuten geleden
Ook Duitsland ziet geen rol voor NAVO in Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Duitsland ziet geen rol voor de NAVO in de Straat van Hormuz, zei de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken maandag bij aankomst in Brussel. "Ik zie niet dat de NAVO een besluit in deze richting heeft genomen of verantwoordelijk zou kunnen worden voor de Straat van Hormuz. Als dat het geval was, zouden de NAVO-organen zich daarmee bezighouden", zei Wadephul voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

11 minuten geleden
Medewerker Iraanse Rode Halve Maan omgekomen bij reddingsoperatie

TEHERAN (ANP) - Een hulpverlener van de Iraanse Rode Halve Maan is omgekomen tijdens een zoek- en reddingsoperatie in de provincie Isfahan, meldt koepelorganisatie IFRC waar ook het Rode Kruis onder valt. Het incident gebeurde op 8 maart. Sinds het uitbreken van de oorlog in Iran hebben volgens de organisatie meerdere hulpverleners verwondingen opgelopen tijdens het uitvoeren van hun taken.

59 minuten geleden
Rusland beschuldigt Oekraïne van grote drone-aanval op Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland beschuldigt buurland Oekraïne van een grote droneaanval op Moskou. Burgemeester Sergej Sobjanin zei dat in de afgelopen dagen zo'n 250 onbemande toestellen zijn neergehaald die onderweg waren naar de Russische hoofdstad.

1 uur geleden
Kallas: Straat van Hormuz moet snel open, mogelijk met Aspides

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas bespreekt maandag met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken opties om de Straat van Hormuz zo snel mogelijk open te krijgen. Een van die opties die ze aan de lidstaten voorlegt, is een wijziging van het mandaat van de EU-marinemissie Aspides.

1 uur geleden