Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 94.000 mensen willen abortus uit het Wetboek van Strafrecht

Bijna 94.000 mensen willen abortus uit het Wetboek van Strafrecht

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft dinsdag een burgerinitiatief ontvangen waarin de politiek gevraagd wordt om abortus uit het Wetboek van Strafrecht te halen. Bijna 94.000 mensen hebben hun handtekening onder het initiatief van omroep BNNVARA en het Humanistisch Verbond gezet. Dat is ruim twee keer zoveel als nodig is om het onderwerp op de agenda van de Kamer te zetten.

Presentatrice Dzifa Kusenuh van BNNVARA overhandigde in de Tweede Kamer een spandoek met het cijfer van het aantal verzamelde handtekeningen voor het initiatief aan de commissie voor de Verzoekschriften en Burgerinitiatieven. Volgens Kusenuh moet abortus uit het Wetboek van Strafrecht, omdat het daardoor nog steeds bijdraagt aan het taboe rond dit onderwerp.

Ook vindt ze het belangrijk dat abortus niet meer strafbaar wordt omdat ze zich zorgen maakt vanwege de antiabortuslobby. "Je ziet wel dat in Nederland de antiabortuslobby ook steeds beter georganiseerd wordt en ook heel veel samenwerkt met andere landen in Europa zoals Polen en Hongarije waar die abortuswetgeving onlangs is aangepast. Dus ik denk wel dat we op onze hoede moeten zijn", vertelt ze bij het radioprogramma De Nieuws BV.

Commissie onderzoekt

De commissie gaat kijken of het initiatief aan alle voorwaarden voldoet. Als het burgerinitiatief onder meer minstens 40.000 handtekeningen krijgt, wordt het onderwerp behandeld in de Tweede Kamer. BNNVARA werkt bij het burgerinitiatief samen met zijn eigen programma Spuiten en Slikken.

In artikel 296 van het Wetboek van Strafrecht staat dat mensen die een vrouw een behandeling geven om de zwangerschap af te breken, tot 4,5 jaar gevangenisstraf of een boete tot 22.500 euro kunnen krijgen. Die regel geldt niet voor artsen in ziekenhuizen of erkende abortusklinieken. In de Wet Afbreking Zwangerschap staat dat een abortus tot de 24e week van de zwangerschap is toegestaan. Op dit moment is er ook een verplichte bedenktijd van vijf dagen voordat de abortus mag worden uitgevoerd, maar die regel vervalt op 1 januari 2023.

Meer uit Binnenland

Eerste officiële ijsdag van de winter

DE BILT (ANP) - In De Bilt bleef de temperatuur op eerste kerstdag de hele dag onder nul. Hierdoor is de eerste officiële ijsdag van de winter een feit. Dit maakt het de koudste eerste kerstdag sinds 1994. Volgens Weeronline werd het maximaal -0,2 graden.

2 uur geleden
Kersttoespraak koning iets langer dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.

8 uur geleden
Koning Willem-Alexander: wees zuinig op wat ons verbindt

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.

9 uur geleden
Zeer grote brand in kraakpand in Zaandam

ZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.

10 uur geleden
Olifantje geboren op kerstavond in Artis

AMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.

10 uur geleden
Kans op hooikoorts door vroege bloei hazelaars

WAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."

10 uur geleden
Automobilist komt om door ongeval in Maasdijk

MAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.

11 uur geleden