Bijna 900 ooievaars geteld tijdens jaarlijkse telling
ANKEVEEN (ANP) - Dit weekend zijn tijdens de jaarlijkse ooievaarstelling 895 ooievaars geteld door 530 mensen. Dit zegt een woordvoerder van Stichting Ooievaars Research & Knowhow (STORK). Het doel is om onder meer te ontdekken hoeveel ooievaars in Nederland overwinteren.
Wat dit jaar opviel is dat ooievaars meer gespot werden op plaatsen waar ze makkelijker aan voedsel konden komen, zegt de woordvoerder. Dit kwam waarschijnlijk door de kou. De weilanden en sloten waar ze normaal voedsel vinden waren bevroren. Daardoor werden bijvoorbeeld meer ooievaars gezien in Meppel. Hier zat voorheen een buitenstation voor ooievaars, en er worden nog steeds jonge ooievaars opgevangen. Ook op plekken waar afval wordt verwerkt, zoals in Apeldoorn, Barneveld, Oss, Utrecht en Tilburg, werden ooievaars gespot. "Afval trekt bijvoorbeeld muizen aan en die worden weer gegeten door ooievaars", legt de woordvoerder uit.
De woordvoerder vond het opvallend dat ooievaars dit jaar vaker in groepen werden gezien. Ook dat heeft, vermoedt ze, met de vorst te maken. "Het leek alsof ze elkaar inseinden waar voedsel te vinden was."
Deelnemers konden hun waarnemingen per e-mail of telefonisch doorgeven, of op de website waarneming.nl. Bij de telling van vorig jaar werden verspreid over het hele land door 810 mensen 915 verschillende ooievaars gemeld.
Meer uit Binnenland
KESTEREN (ANP) - De politie heeft donderdagavond zeven personen aangehouden bij een protest tegen een azc in het Gelderse dorp Kesteren. Drie mensen werden gearresteerd voor wederspannigheid, ofwel fysiek verzet bij een aanhouding. Vier aanhoudingen hielden verband met vuurwerk.
6 uur geledenKESTEREN (ANP) - De Mobiele Eenheid heeft in het Gelderse dorp Kesteren ingegrepen tijdens een azc-protest nadat er vuurwerk werd afgestoken. Dat zag een ANP-verslaggever. Een handvol personen is door de ME in busjes meegenomen. Een week eerder waren er rellen in het naburige dorp Opheusden, daarbij werden veertien mensen gearresteerd.
7 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn naar het gemeentehuis van Terneuzen gekomen om te protesteren tegen het voorstel asielzoekers op te vangen in een voormalig pand van Neckermann in de Zeeuwse stad. In het pand zouden maximaal tweehonderd asielzoekers moeten worden opgevangen, maar de tegenstanders zien dat niet zitten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijver Sjoerd Kuyper heeft de Gouden Griffel 2026 gewonnen voor zijn boek Maantje verhuist de zee. Dat heeft boekenkoepel CPNB donderdag officieel bekendgemaakt. Kuyper overleed dinsdag op 74-jarige leeftijd, maar ontving daarvoor nog de prijs in het bijzijn van zijn vrouw en uitgever. De schrijver werd op zijn ziekbed verrast met bloemen en taart door zijn kleinkinderen.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Beide nachtopvanglocaties voor asielzoekers die nog niet bij Ter Apel naar binnen kunnen, waren in de nacht van woensdag op donderdag vol. Dat meldt het Rode Kruis, dat de locaties in Warffum en Zuidwolde draaiende houdt. Op beide plekken kunnen honderd personen overnachten. Bij een verdere toename moeten asielzoekers mogelijk buiten op het veldje voor Ter Apel slapen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een celstraf van vijftien jaar en negen maanden en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 55-jarige Dennis van E., voor de moord op zijn ongeboren kind en de fatale mishandeling van de moeder daarvan, de 32-jarige Braziliaanse Patricia Oliveira dos Santos. De zaak is bekend geworden als de 'abortusmoord'. Volgens justitie heeft Van E. gedwongen tot een geïmproviseerde abortus, met dodelijk gevolg voor moeder en kind. "Waarom? Omdat hij geen vader van een jongen wilde zijn. Daarvoor moest alles wijken", aldus het OM.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties blijven pleiten voor de medische evacuatie van gewonde of zieke kinderen uit Gaza naar Nederland. In de regio is volgens hen onvoldoende capaciteit om de Palestijnen te helpen. Het kabinet besloot vorige week niet opnieuw tot evacuatie over te gaan, maar extra te investeren in de zorg in de regio.
11 uur geleden