Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 900 ooievaars geteld tijdens jaarlijkse telling

Bijna 900 ooievaars geteld tijdens jaarlijkse telling

ANKEVEEN (ANP) - Dit weekend zijn tijdens de jaarlijkse ooievaarstelling 895 ooievaars geteld door 530 mensen. Dit zegt een woordvoerder van Stichting Ooievaars Research & Knowhow (STORK). Het doel is om onder meer te ontdekken hoeveel ooievaars in Nederland overwinteren.

Wat dit jaar opviel is dat ooievaars meer gespot werden op plaatsen waar ze makkelijker aan voedsel konden komen, zegt de woordvoerder. Dit kwam waarschijnlijk door de kou. De weilanden en sloten waar ze normaal voedsel vinden waren bevroren. Daardoor werden bijvoorbeeld meer ooievaars gezien in Meppel. Hier zat voorheen een buitenstation voor ooievaars, en er worden nog steeds jonge ooievaars opgevangen. Ook op plekken waar afval wordt verwerkt, zoals in Apeldoorn, Barneveld, Oss, Utrecht en Tilburg, werden ooievaars gespot. "Afval trekt bijvoorbeeld muizen aan en die worden weer gegeten door ooievaars", legt de woordvoerder uit.

De woordvoerder vond het opvallend dat ooievaars dit jaar vaker in groepen werden gezien. Ook dat heeft, vermoedt ze, met de vorst te maken. "Het leek alsof ze elkaar inseinden waar voedsel te vinden was."

Deelnemers konden hun waarnemingen per e-mail of telefonisch doorgeven, of op de website waarneming.nl. Bij de telling van vorig jaar werden verspreid over het hele land door 810 mensen 915 verschillende ooievaars gemeld.

Meer uit Binnenland

Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

53 minuten geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

1 uur geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

1 uur geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

1 uur geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

1 uur geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

1 uur geleden
Hulpdiensten na evacuatievlucht cruiseschip aangekomen bij LUMC

LEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.

2 uur geleden