Bijna 900 ooievaars geteld tijdens jaarlijkse telling
ANKEVEEN (ANP) - Dit weekend zijn tijdens de jaarlijkse ooievaarstelling 895 ooievaars geteld door 530 mensen. Dit zegt een woordvoerder van Stichting Ooievaars Research & Knowhow (STORK). Het doel is om onder meer te ontdekken hoeveel ooievaars in Nederland overwinteren.
Wat dit jaar opviel is dat ooievaars meer gespot werden op plaatsen waar ze makkelijker aan voedsel konden komen, zegt de woordvoerder. Dit kwam waarschijnlijk door de kou. De weilanden en sloten waar ze normaal voedsel vinden waren bevroren. Daardoor werden bijvoorbeeld meer ooievaars gezien in Meppel. Hier zat voorheen een buitenstation voor ooievaars, en er worden nog steeds jonge ooievaars opgevangen. Ook op plekken waar afval wordt verwerkt, zoals in Apeldoorn, Barneveld, Oss, Utrecht en Tilburg, werden ooievaars gespot. "Afval trekt bijvoorbeeld muizen aan en die worden weer gegeten door ooievaars", legt de woordvoerder uit.
De woordvoerder vond het opvallend dat ooievaars dit jaar vaker in groepen werden gezien. Ook dat heeft, vermoedt ze, met de vorst te maken. "Het leek alsof ze elkaar inseinden waar voedsel te vinden was."
Deelnemers konden hun waarnemingen per e-mail of telefonisch doorgeven, of op de website waarneming.nl. Bij de telling van vorig jaar werden verspreid over het hele land door 810 mensen 915 verschillende ooievaars gemeld.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Vanaf donderdag verwacht Weeronline tropische temperaturen. "Daarbij voelt het voor veel mensen benauwd aan en is er kans op felle onweersbuien", waarschuwt het weerbureau. Vooral vrijdag is het heet en is er sprake van een hoge luchtvochtigheid.
40 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een 2-jarig jongetje dat maandagavond van de tweede verdieping van een woning in Rotterdam is gevallen, is overleden. Dat meldt de politie.
53 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Nederlanders verliezen steeds meer interesse en vertrouwen in het nieuws. Dat blijkt uit het Digital News Report Nederland 2026 dat het Commissariaat voor de Media dinsdag publiceert.
2 uur geledenHASSELT (ANP) - Op een circuit in België is maandag een Nederlandse motorrijder om het leven gekomen. Dat gebeurde op Circuit Zolder, even ten noordwesten van de Belgische plaats Hasselt, tijdens vrije sessies georganiseerd door een motorsportschool.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een jongetje van twee jaar is maandagavond van de tweede verdieping uit het raam van een woning in Rotterdam gevallen en is door hulpdiensten gereanimeerd. Dat meldt de Rotterdamse politie op X.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten houdt zondag een toespraak bij de onthulling van een nationaal monument voor Molukkers in Rotterdam. Dat bevestigt zijn woordvoerder na berichtgeving van NOS en RTL Nieuws. De twee zenders hinten op mogelijke excuses van de premier aan de Molukse gemeenschap. De woordvoerder van Jetten zegt niks over de inhoud van de toespraak.
8 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het is nog niet duidelijk wanneer twee zeer vervuilende fabrieken van Tata Steel in IJmuiden zullen worden gesloten. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied is sinds een maand bezig met de officiële voorbereidingen om de vergunningen van de twee kooksgasfabrieken in te trekken. Het onderzoek loopt nog en de procedure moet zorgvuldig zijn, gaf de Noord-Hollandse gedeputeerde Anouk Gielen (Klimaat en Energie) aan in een overleg met Provinciale Staten.
10 uur geleden