Bijna 82.000 boosterprikken gezet, aantal eerste prikken zakt
BILTHOVEN (ANP) - 81.800 mensen hebben tot nu toe een boosterprik tegen het coronavirus gekregen. Die oppepprik wordt momenteel aan ouderen en zorgmedewerkers gegeven om hun afweer te versterken. Het is de eerste keer dat het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) cijfers over de boosterprikken deelt.
In totaal zouden ongeveer 740.000 mensen van 80 jaar en ouder een uitnodiging moeten krijgen. Op 18 november kreeg de eerste oudere, een vrouw van 90 jaar, haar boosterprik.
Bijna 33.000 mensen hebben vorige week hun eerste prik tegen het coronavirus gehaald. Dat is het laagste aantal sinds het begin van de vaccinatiecampagne in januari. Een week eerder kregen ruim 49.000 mensen hun eerste dosis, en de week daarvoor ruim 67.000.
Meer tweede prikken
Het aantal tweede prikken steeg. Ruim 56.000 mensen kregen vorige week hun herhaaldosis, het hoogste aantal sinds half oktober.
Ruim 9500 mensen kregen vorige week een aanvullende dosis. Dat is het laagste aantal sinds begin oktober. Die extra prik is bedoeld voor mensen met ernstige afweerstoornis. Door die aandoening hebben de eerste prikken mogelijk niet genoeg antistoffen tegen het virus aangemaakt, waardoor ze nog niet genoeg bescherming zouden hebben. In totaal hebben nu bijna 112.000 mensen zo'n aanvullende dosis gekregen. Het RIVM schat dat 200.000 tot 400.000 mensen van 12 jaar en ouder in aanmerking komen voor de extra inenting.
Eerste inenting
Ruim 13,2 miljoen mensen hebben in elk geval hun eerste inenting gekregen. Van hebben hebben bijna 11,2 miljoen ook de tweede prik ontvangen.
Van alle Nederlanders van 12 jaar en ouder is nu 83,4 procent volledig gevaccineerd. Vorige week was dit 83 procent, de week ervoor 82,7 procent.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De avondklok kwam in september 2020 voor het eerst op tafel omdat de coronaregels in veel studentenhuizen niet werden nageleefd en dat lastig te handhaven was. Dat zei Hanneke Schipper-Spanninga tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij was destijds directeur Constitutionele Zaken en Wetgeving bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Hanneke Schipper-Spanninga vindt het logisch dat de OMT-adviezen zwaar wogen bij het coronabeleid, omdat het om de volksgezondheid ging. Dat zei de voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moest tijdens corona dealen met verschillende grondrechten bij het maken van beleid. Dat zei voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken, Hanneke Schipper-Spanninga, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Artsen ervaren steeds meer druk van patiënten en hun naasten doordat euthanasie steeds vaker als een normale manier van sterven wordt gezien. Dat komt naar voren uit een rapport over de oorzaken van de stijging in euthanasiemeldingen. Volgens de onderzoekers hebben patiënten er steeds meer moeite mee als een arts een verzoek om euthanasie afwijst. Juist dat kan ertoe leiden dat artsen terughoudender worden met het uitvoeren van euthanasie.
2 dagen geledenBUNIA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo is begonnen met een proef van twee mogelijke behandelingen tegen de Bundibugyo-variant van het Ebolavirus, heeft de Wereldgezondheidsorganisatie bekendgemaakt.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg zei dat ze gefrustreerd is dat er nog geen oplossing is voor de meervoudig gehandicapte kinderen die zorg krijgen bij zorgvilla's van ExpertCare. De Tweede Kamer vroeg de CDA-minister of ze wel voldoende heeft gedaan en of ze wel echt kan ingrijpen bij zorgbedrijven.
2 dagen geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) beschouwt de uitbraak van het hantavirus officieel als voorbij. Sinds eind mei zijn er geen nieuwe besmettingen geconstateerd en alle mensen die in quarantaine zaten hebben die isolatieperiode inmiddels afgerond. De laatste persoon heeft donderdag negatief getest en is naar huis gegaan, aldus WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus.
2 dagen geleden