Bijna 8000 coronapatiënten overleden in Verenigd Koninkrijk
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De uitbraak van het coronavirus heeft in het Verenigd Koninkrijk aan bijna 8000 mensen het leven gekost. Het dodental steeg in een dag tijd met 881 naar 7978, maakte minister Dominic Raab van Buitenlandse Zaken bekend.
De minister stelde dat nu ruim 65.000 mensen in zijn land positief hebben getest op het virus. Hij waarschuwde zijn landgenoten dat de piek van de uitbraak nog niet is bereikt. Daarom is het volgens Raab nog te vroeg om de lockdown te versoepelen.
De lockdown is sinds 23 maart van kracht en zou na drie weken geëvalueerd worden. "We denken niet dat we daar meer over kunnen zeggen voor eind volgende week", zei Raab. De minister valt in voor premier Boris Johnson, die zelf besmet raakte met het virus en op de intensive care ligt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.
6 uur geleden