Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 70.000 coronabesmettingen in VS, meer dan 1000 doden

Bijna 70.000 coronabesmettingen in VS, meer dan 1000 doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - In de Verenigde Staten zijn inmiddels ruim 68.000 mensen besmet geraakt met het coronavirus. Ook zijn er 1031 mensen overleden aan de gevolgen van het virus, blijkt uit cijfers van de Amerikaanse John Hopkins-universiteit..

Woensdag stond het aantal dodelijke slachtoffers nog op 827. Het aantal Amerikaanse besmettingen stijgt hard: een week geleden werden er nog ruim 13.000 gevallen gemeld. Vooral de stad New York is zwaar getroffen. Daar zijn bijna 18.000 mensen positief getest.

De Verenigde Staten is het op twee na zwaarst getroffen land, na China en Italië. Veel Amerikaanse staten hebben maatregelen getroffen, zoals een inreisverbod of het sluiten van winkels en horeca.

Desondanks heeft president Donald Trump meerdere keren aangegeven de economie zo snel mogelijk weer te willen laten draaien, zo mogelijk al rond Pasen. Dit kwam hem op veel kritiek te staan van gouverneurs, die juist pleiten voor strengere regels. Het Amerikaanse Congres zal zeer waarschijnlijk op korte termijn een plan van twee biljoen dollar goedkeuren om de economie te stutten en getroffen mensen te compenseren.

Meer uit Buitenland

Trump keurt verkoop F-35's aan Saudi-Arabië goed bij bezoek prins

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Saudi-Arabië hebben tijdens een bezoek van kroonprins Mohammed bin Salman overeenkomsten getekend over de verkoop van geavanceerde Amerikaanse F-35-gevechtsvliegtuigen en samenwerking op het gebied van civiele kernenergie. Dat meldt het Witte Huis.

11 minuten geleden
Ook Senaat VS akkoord met vrijgave Epstein-dossiers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een door het Huis van Afgevaardigden aangenomen wetsvoorstel goedgekeurd dat de vrijgave beveelt van federale dossiers over Jeffrey Epstein. De dossiers bevatten mogelijk belastend materiaal voor prominente figuren, onder wie president Donald Trump.

14 minuten geleden
Doden door Israëlisch bombardement op Palestijnen in Zuid-Libanon

BEIROET/SIDON (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een dichtbevolkte Palestijnse wijk aan de rand van de Libanese stad Sidon zijn volgens plaatselijke media zeker dertien doden gevallen.

3 uur geleden
Huis stemt vrijwel unaniem voor vrijgave dossiers Jeffrey Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft vrijwel unaniem gestemd voor het vrijgeven van de bij het ministerie van Justitie beschikbare documenten over de in een cel overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). President Donald Trump was hier geen voorstander van, maar hij verzocht onlangs de Republikeinen in het Huis voor het vrijgeven te stemmen, "omdat we niets te verbergen hebben".

4 uur geleden
Trump wil nieuwszender aanpakken na kritische vragen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump botste bij de ontvangst van de Saudische kroonprins in het Witte Huis hard met de pers. "Je bent een verschrikkelijk persoon en een verschrikkelijke verslaggever", beet hij een journaliste van ABC News toe die kritische vragen had gesteld. Hij riep vervolgens op tot het intrekken van de uitzendlicentie van haar werkgever. "Jullie nieuws is zo nep en zo fout. We hebben een geweldige commissaris die daar eens naar moet kijken."

5 uur geleden
Lula weer naar klimaattop om druk op te voeren voor akkoord

BELÉM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva keert woensdag terug naar de klimaattop in Belém. Hij hoopt met het ingelaste bezoek vermoedelijk de onderhandelingen een duwtje te geven richting een akkoord. Conceptteksten die voorzitter André Corrêa do Lago heeft rondgestuurd, maken duidelijk dat landen het over diverse belangrijke kwesties nog niet eens zijn.

5 uur geleden
Oekraïne eist 43 miljard dollar van Rusland vanwege klimaatschade

BELÉM (ANP) - Oekraïne eist een vergoeding van 43 miljard dollar van Rusland voor alle klimaatschade die het land heeft veroorzaakt sinds de invasie in Oekraïne. Viceminister Pavlo Kartashov van Economie, Milieu en Landbouw heeft dat dinsdag aangekondigd op de klimaattop in Belém. "Rusland voert in veel opzichten een vuile oorlog en ook ons ​​klimaat is een slachtoffer", zei hij.

6 uur geleden