Bijna 700 schademeldingen na aardbeving Garrelsweer
GARRELSWEER (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft sinds dinsdag in totaal 692 meldingen ontvangen van schade door de aardbeving in Garrelsweer. Ook werden 24 meldingen gedaan van een mogelijk acuut onveilige situatie. Woensdag stond het aantal binnengekomen schademeldingen op 453.
Dinsdag vond bij het Groningse dorp de op vier na zwaarste aardbeving ooit in de provincie plaats, met een kracht van 3.2.
Volgens het instituut geven in het algemeen lang niet alle gedupeerden hun schade meteen door. "Sinds de oprichting van het IMG zijn na aardbevingen zo'n 133.000 schademeldingen binnengekomen", aldus een woordvoerder donderdag. "Die meldingen zijn afkomstig van circa 120.000 huishoudens. Dat betekent dat er in een flink aantal gevallen meer dan één keer schade was."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zwemmer Maarten van der Weijden is donderdagochtend weer het water ingegaan voor zijn 22-stedentocht. Woensdag moest hij die onderbreken door misselijkheid en buikklachten. Op onder meer zijn Instagrampagina is te zien dat Van der Weijden weer is gaan zwemmen. "Hij is nog niet topfit, maar gaat het proberen", staat op de website van de stichting van de 45-jarige zwemmer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamerzetel die FVD-leider Lidewij de Vos tijdelijk heeft verlaten vanwege haar zwangerschapsverlof, wordt ingenomen door Iem Al Biyati, de voormalige voorzitter van de jongerentak JFVD. Dat melden partijvoorzitter Thierry Baudet en een woordvoerder van de radicaal-rechtse partij.
7 uur geledenLELYSTAD (ANP) - In het onderzoek naar de dood van een vrouw in een woonzorglocatie in Lelystad heeft de politie herkenbare beelden van een man gedeeld. Zaterdagavond werd het lichaam van de vrouw gevonden in haar woning in woonzorgcentrum 't Landleven aan de Groene Velden. Dat is een locatie voor mensen met dementie.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Voor het eerst sinds 16 juni is het in De Bilt niet warmer geweest dan 20 graden. Daarmee is het recordaantal opeenvolgende warme dagen, waarbij het warmer moet zijn dan 20 graden, op 64 blijven staan. Het werd in De Bilt woensdag niet warmer dan 19,7 graden, aldus Weeronline.
12 uur geledenFREDERICKTOWN (ANP) - In de Verenigde Staten zijn drie Nederlanders om het leven gekomen toen de Ford Transit waarin ze zaten werd geraakt door een vrachtwagen. Het gebeurde dinsdagmiddag (plaatselijke tijd) in Fredericktown, in de staat Ohio. Volgens de verkeerspolitie van Ohio verzuimde de Nederlandse bestuurder van het busje te stoppen bij een stopbord, waarna een vrachtwagen op het busje inreed.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarktketen Lidl waarschuwt voor een chocoladepudding met een bacterie die maag- en darmklachten kan veroorzaken. Het gaat om de Milbona High Protein Pudding Chocolate Flavour 200 gram met de houdbaarheidsdatum 14-09-2026. "Eet de pudding niet."
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De gemeente Den Bosch wil de mogelijkheid om "harde maatregelen" te kunnen nemen als er onrust en onveilige situaties ontstaan rondom de mogelijke asielopvang in Engelen. Dat staat in een voorlopig leefbaarheidsplan, dat woensdag werd bekendgemaakt. De gemeente presenteert daarin een zogenoemde 'escalatieladder', waarbij zij bij de laatste stap dwangsommen wil kunnen opleggen aan het COA. Ook willen ze bij aanhoudende onrust de vergunningsvoorwaarden kunnen aanpassen.
14 uur geleden