Bijna 7 miljoen kijkers volgen persconferentie Rutte
HILVERSUM (ANP) - De persconferentie die premier Mark Rutte woensdag hield over de coronacrisis, heeft bijna 7 miljoen kijkers getrokken. Dat blijkt uit de donderdag gepubliceerde gegevens van de Stichting KijkOnderzoek.
Dit betekent dat er iets minder mensen keken dan bij de vorige grote persconferenties over dit onderwerp. Op 21 april zaten ruim 7,8 miljoen Nederlanders voor de televisie, dat was tot nu toe het record.
De meeste mensen keken via de NPO (ruim 5 miljoen). Daarna volgden RTL (1,41 miljoen) en SBS (524.000).
Rutte meldde woensdag onder andere dat de kappers maandag weer aan de slag mogen. In juni volgen lichte versoepelingen voor horeca, bioscopen en musea. De sportscholen zijn in september aan de beurt, mits de cijfers van het aantal nieuwe besmettingen laag blijven.
De persconferentie van Rutte was woensdag wel het best bekeken programma van de avond. Daarna volgden, op afstand, het NOS Journaal van 20.00 uur, M en EenVandaag.
Meer uit Binnenland
UTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israƫl per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Vrijdag hebben zo'n zestig mensen die voor het aanmeldcentrum in Ter Apel aan het wachten waren een plek in de opvanglocatie gekregen. Het gaat daarbij niet om kwetsbare mensen, voor wie ook de afgelopen dagen nog plek was. Dat is voor het eerst sinds woensdag werd besloten niet iedereen meer toe te laten, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen gaat zaterdag, zondag en maandag nachtopvang bieden aan asielzoekers voor wie geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Burgemeester Roelien Kamminga heeft daarvoor een verzoek ontvangen van asielminister Bart van den Brink. De opvang vindt plaats in congrescentrum Hanzeplaza. Hoeveel asielzoekers daar de nacht gaan doorbrengen is nog niet bekend; dat is afhankelijk van de instroom, laat de gemeente weten.
3 uur geleden