Bijna 7 miljoen kijkers volgen persconferentie Rutte
HILVERSUM (ANP) - De persconferentie die premier Mark Rutte woensdag hield over de coronacrisis, heeft bijna 7 miljoen kijkers getrokken. Dat blijkt uit de donderdag gepubliceerde gegevens van de Stichting KijkOnderzoek.
Dit betekent dat er iets minder mensen keken dan bij de vorige grote persconferenties over dit onderwerp. Op 21 april zaten ruim 7,8 miljoen Nederlanders voor de televisie, dat was tot nu toe het record.
De meeste mensen keken via de NPO (ruim 5 miljoen). Daarna volgden RTL (1,41 miljoen) en SBS (524.000).
Rutte meldde woensdag onder andere dat de kappers maandag weer aan de slag mogen. In juni volgen lichte versoepelingen voor horeca, bioscopen en musea. De sportscholen zijn in september aan de beurt, mits de cijfers van het aantal nieuwe besmettingen laag blijven.
De persconferentie van Rutte was woensdag wel het best bekeken programma van de avond. Daarna volgden, op afstand, het NOS Journaal van 20.00 uur, M en EenVandaag.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
22 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
10 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
10 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
10 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
10 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
12 uur geleden