Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 58 miljoen televisiekijkers voor debat Harris en Pence

Bijna 58 miljoen televisiekijkers voor debat Harris en Pence

SALT LAKE CITY (ANP) - Bijna 58 miljoen Amerikaanse televisiekijkers hebben donderdag naar het vicepresidentsdebat tussen de Democratische senator Kamala Harris en vicepresident Mike Pence gekeken. Dat zijn er ruim een derde (36 procent) meer dan in 2016, blijkt uit data van marktonderzoeksbureau Nielsen. Toen keken 37 miljoen mensen naar het debat tussen de toenmalige 'running mates' Pence en de Democraat Tim Kaine.

Het daadwerkelijke aantal Amerikanen dat naar de confrontatie tussen Pence en Harris keek is hoger, omdat de mensen die het debat online volgden niet in de cijfers zijn meegenomen. Naar het eerste verkiezingsdebat tussen president Donald Trump en zijn Democratische uitdager Joe Biden keken met 73 miljoen nog altijd aanzienlijk meer Amerikanen.

Achttien tv-zenders in het land zonden het debat tussen de vicepresidentskandidaten uit. Fox News Channel had de meeste kijkers, 11,9 miljoen. Het record voor het best bekeken debat tussen de vicepresidentskandidaten bleef overeind. Dat werd gevestigd in 2008, toen Biden het opnam tegen Sarah Palin. Daar keken toen bijna 70 miljoen Amerikanen naar.

Het debat tussen Pence en Harris in aanloop naar de presidentsverkiezingen in november lag dit jaar onder een vergrootglas, met name door de coronabesmetting van Trump. De rechterhanden van de president en Biden moesten laten zien in staat te zijn de teugels over te nemen in het Witte Huis, mocht de president wegvallen. Ook zien veel analisten Harris en Pence als potentiële presidentskandidaten voor de verkiezingen in 2024.

Meer uit Buitenland

Schelde weer open voor scheepvaart na olielek Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.

48 minuten geleden
19 jaar cel om fraudezaak rond Russisch militair themapark

MOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.

50 minuten geleden
Vance onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.

54 minuten geleden
Finland probeert zorgen over toelaten kernwapens te sussen

HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.

3 uur geleden
Israël ontzegt Spanje toegang tot Gaza-coördinatiecentrum

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".

3 uur geleden
Macron wil met Trump dineren in paleis van Versailles

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.

3 uur geleden
Antwerpse haven hoopt binnen dag weer open te zijn na olielek

ANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.

4 uur geleden