Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 5000 positieve coronatests, hoogste aantal in twee maanden

Bijna 5000 positieve coronatests, hoogste aantal in twee maanden

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe coronabesmettingen stijgt nog steeds. Tussen dinsdagochtend en woensdagochtend zijn 4834 positieve tests geregistreerd. Dat is het hoogste aantal sinds 13 april, ruim twee maanden geleden.

Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) kreeg in de afgelopen week bijna 28.000 meldingen van positieve tests. Dat komt neer op gemiddeld 3983 nieuwe gevallen per dag. Ook dat is het hoogste niveau sinds april. Het gemiddelde stijgt voor de 25e dag op rij. In de laatste twee weken is het verdrievoudigd.

Amsterdam telt de meeste positieve tests. In de hoofdstad is het coronavirus bij 290 inwoners vastgesteld. Rotterdam registreerde 156 nieuwe gevallen, Den Haag 138 en Utrecht 134.

De stijging komt doordat enkele nieuwe versies van de omikronvariant van het coronavirus rondgaan. Die weten de afweer af en toe te omzeilen. Mensen worden in principe niet zieker door de nieuwe subvarianten, maar als meer mensen het coronavirus oplopen, kunnen ook meer mensen in een ziekenhuis belanden.

Meer uit Gezond

RvS: hulpverleners illegaliteit blijven strafbaar na aanpassing

DEN HAAG (ANP) - Ook na het wijzigingsvoorstel om hulpverlening aan mensen in de illegaliteit uit te zonderen van strafbaarstelling, blijven hulpverleners mogelijk strafbaar. Dat zegt de Raad van State in een advies over het voorstel van asielminister David van Weel (VVD).

22 uur geleden
Minder bijwerkingen gemeld, toezichthouders maken zich zorgen

DEN BOSCH/UTRECHT (ANP) - De toezichthouders voor medicijnen krijgen de laatste jaren steeds minder meldingen van mogelijke bijwerkingen. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) en bijwerkingencentrum Lareb maken zich daar zorgen over. Als er minder meldingen komen, wordt het moeilijker om de veiligheid van middelen in de gaten te houden, zeggen ze.

1 dag geleden
Ziekenhuizen willen dat kabinet met suikertaks komt tegen kwalen

UTRECHT (ANP) - Academische ziekenhuizen willen dat het volgende kabinet meer maatregelen neemt om te voorkomen dat mensen gezondheidsproblemen krijgen. Ze pleiten onder meer voor een "slimme suikertaks", waarbij de heffing op eten of drinken hoger wordt naarmate er meer suiker in zit. Dat moet mensen stimuleren om gezonder te leven.

4 dagen geleden
Rusland: EU-verbod op Russisch gas is 'volledig zelfdestructief'

MOSKOU (ANP/RTR) - De plannen van de Europese Unie om de invoer van vloeibaar aardgas (lng) uit Rusland te verbieden zijn "volledig zelfdestructief", gezien het gebrek aan gasreserves in Europa en het toenemende energieverbruik door kunstmatige intelligentie. Dat zei een woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag.

1 week geleden
Aantal abortussen blijft ongeveer gelijk na forse toenames

DEN HAAG (ANP) - Na twee jaar van aanzienlijke toenames is het aantal abortussen in Nederland vorig jaar op hetzelfde relatief hoge niveau gebleven. In totaal werden 39.438 zwangerschappen afgebroken, zo maken jaarlijkse cijfers van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) duidelijk. Een opmerkelijke afname ten opzichte van een jaar eerder ziet de inspectie bij meisjes tot 15 jaar.

1 week geleden
Artsenorganisatie vreest 'mokerslag' door bezuinigingen op zorg

AMSTERDAM (ANP) - De maatregelen die veel politieke partijen willen nemen om de zorgkosten minder snel te laten stijgen, leiden onder artsen en patiƫnten tot grote zorgen. "De lijst met pijnlijke ingrepen is bijna oneindig en een mokerslag voor de toegankelijkheid van de zorg", schrijft de organisatie Dokters van de Wereld donderdag in een "noodkreet" aan politieke leiders.

1 week geleden
Studie: vleesconsumptie daalt licht naar laagste niveau in jaren

WAGENINGEN (ANP) - De hoeveelheid vlees die de gemiddelde Nederlander eet, is vorig jaar met ongeveer een halve kilo afgenomen en daarmee op het laagste niveau in twintig jaar gekomen. Onderzoekers van de universiteit van Wageningen hebben dat berekend op basis van statistieken over vleesverkoop en slachtingen. Ze houden de cijfers bij in opdracht van Wakker Dier. Die organisatie is blij dat de vleesconsumptie "langzaam maar gestaag" daalt.

1 week geleden