Bijna 5000 nieuwe coronabesmettingen gemeld
Tussen dinsdagochtend en woensdagochtend zijn 4996 nieuwe coronagevallen gemeld. Dat is weer een dagrecord. Tussen maandagochtend en dinsdagochtend had het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu 4547 meldingen van positieve tests gekregen en het etmaal ervoor 4575.
Voor de vierde dag op rij komt het aantal nieuwe gevallen boven de 4000 uit. In de afgelopen zeven dagen zijn meer dan 29.000 nieuwe besmettingen gemeld.
Het aantal sterfgevallen steeg met 36. Daaronder waren vijf overleden patiënten in de regio's Brabant-Zuidoost, Kennemerland en Utrecht. Dat wil niet zeggen dat al deze mensen in de afgelopen 24 uur zijn overleden. Zulke informatie wordt soms met wat vertraging doorgegeven. Tussen donderdagochtend en vrijdagochtend waren negen sterfgevallen gemeld.
Amsterdam registreerde 461 positieve tests. In Rotterdam kwamen 326 besmettingen aan het licht en in Den Haag kregen 251 mensen te horen dat ze het coronavirus hebben opgelopen. In de stad Utrecht zijn nog eens 185 mensen positief getest.
Sinds het begin van de uitbraak in februari is het virus nu vastgesteld bij 149.988 mensen in Nederland. Donderdag komt Nederland boven de 150.000 besmettingen uit. Het aantal bevestigde sterfgevallen steeg tot boven de 6500.
Op 23 september werd de 100.000e besmetting geregistreerd. Met het huidige tempo gaat Nederland half oktober door de grens van 200.000 positieve tests.
Over de graphic
Ga voor een interactieve graphic naar https://t.localfocus.nl/anp/?90161ce. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - BBB-fractieleider Henk Vermeer en BBB-Kamerlid Femke Wiersma zeggen zondag aan het eind van de middag een "goed gesprek" te hebben gehad met het minderheidskabinet over het belastingplan en het stikstofbeleid. Ze spreken dinsdagavond op het ministerie van Algemene Zaken verder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet gaat opnieuw praten met de oppositie om een "brede meerderheid" te vinden voor het belastingplan. Dat meldt Financiën. Zaterdag overlegden de premier, vicepremiers en bewindslieden van Financiën op het Catshuis over een nieuw voorstel.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-studenten gaan op de lange termijn toch meer dan 2,5 procent rente betalen over hun studielening. D66, VVD en CDA hadden een maximum opgeschreven in het coalitieakkoord, maar onderwijsminister Rianne Letschert constateert in een Kamerbrief dat de gereserveerde 40 miljoen euro per jaar niet genoeg is om de rente voldoende te drukken.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans heeft als reactie op de verhoging van de zorgpremie door verzekeraar DSW herhaald dat er maatregelen nodig zijn om "de zorg betaalbaar en toegankelijk te houden". De "aanhoudende groeiende vraag naar zorg en de stijgende lonen en prijzen" zijn volgens haar belangrijke oorzaken van de gestegen zorgkosten.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het feit dat veel websites offline zijn gehaald vanwege twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP "heeft impact in onze digitale samenleving", aldus justitieminister David van Weel. Het is de eerste reactie van het kabinet, op het moment dat er al een oplossing beschikbaar is gesteld door PHP.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van meerdere politieke partijen zijn woensdag offline. In de nacht van dinsdag op woensdag werd gewaarschuwd voor kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende zorgwoordvoerders in de Tweede Kamer willen verandering zien in het zorgstelsel. Die herhaalde oproep doen ze nadat zorgverzekeraar DSW woensdag bekendmaakte de premie voor de basisverzekering volgend jaar met 14,75 euro per maand te verhogen. Het ministerie van Volksgezondheid ging op Prinsjesdag nog uit van een stijging van 12,50 euro per maand.
4 dagen geleden