Bijna 5000 burgers ontvluchten gevechtsgebieden Oekraïne
KIEV (ANP/DPA) - Bijna 5000 burgers wisten woensdag te ontsnappen uit gebieden in Oekraïne waar bijzonder hard gevochten wordt, zei de regering in Kiev.
Volgens vicepremier Irina Veresjtsjoek verlieten meer dan 1100 mensen de belegerde havenstad Marioepol in privéauto's in de richting van Zaporizja, ruim 200 kilometer ten noordwesten van Marioepol. Daaronder bevonden zich ook 500 mensen die in een door het Rode Kruis geleid konvooi naar Zaporizja waren geleid. De burgers waren eerder op eigen kracht de belegerde Oekraïense stad Marioepol ontvlucht, meldde het Rode Kruis.
In totaal vluchtten ongeveer 2500 mensen naar Zaporizja, dus ook vanuit andere steden dan Marioepol. In de oostelijke Oekraïense regio Loehansk werden meer dan 1200 inwoners geëvacueerd.
De Oekraïense regering had in de ochtend elf ontsnappingscorridors aangekondigd. De routes worden elke dag opnieuw opgezet. Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar herhaaldelijk van het saboteren van evacuaties van steden. Moskou kondigde onlangs aan dat het gevechtsoperaties zal richten op Oost-Oekraïne.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
7 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
9 uur geleden