Bijna 50 miljoen euro ontdekt in 5 jaar bij controles op de weg
DRIEBERGEN (ANP) - In de afgelopen vijf jaar is 46,8 miljoen euro aan contanten gevonden bij controles van auto's op de weg. Alleen al dit jaar trof een politieteam van de Eenheid Landelijke Expertise en Operaties 8,2 miljoen euro aan.
Agenten kunnen in een auto wel tienduizenden euro's vinden, soms ook een half miljoen of zelfs een miljoen euro. Het geld zit soms verstopt in verborgen ruimtes in een auto, maar kan ook gewoon in een koffer in de achterbak zitten.
Mensen hebben volgens de politie meestal niet zomaar zoveel geld op zak, vaak gaat het om criminelen die willen witwassen. Het vervoeren van grote sommen geld heeft grotendeels te maken met drugshandel, maar kan ook onderdeel zijn van ondergronds bankieren.
'Basis'
Als bij iemand in de auto veel cash wordt gevonden, wordt die persoon aangehouden en het geld in beslag genomen. De straf die hierop staat loopt uiteen, van een taakstraf tot een gevangenisstraf van gemiddeld een jaar.
"Door het geld te onderscheppen raken we criminele organisaties in de basis", aldus de politie. Tijdens de controles vinden agenten naast geld ook drugs, medicijnen en wapens.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
42 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
4 uur geleden