Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 5 jaar cel voor ex-agent om rol bij moord George Floyd

Bijna 5 jaar cel voor ex-agent om rol bij moord George Floyd

MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse ex-agent Tou Thao is veroordeeld tot een celstraf van bijna vijf jaar voor medeplichtigheid aan de dood van George Floyd, de zwarte Amerikaan die in 2020 tijdens zijn gewelddadige arrestatie stierf. De rechter was teleurgesteld dat Thao niet meer berouw toonde, melden Amerikaanse media.

Thao was al met 3,5 jaar cel bestraft voor het schenden van Floyds burgerrechten. Andere voormalige collega's die bij de arrestatie betrokken waren, waren eerder al veroordeeld. De hoofddader, ex-agent Derek Chauvin, kreeg 22,5 jaar cel voor moord.

De vier mannen waren in mei 2020 betrokken bij de fatale arrestatie van Floyd, die ervan werd verdacht in een winkel een nepbiljet van 20 dollar te hebben gebruikt voor de aanschaf van sigaretten. Bij de aanhouding duwde Chauvin minutenlang zijn knie op Floyds nek. Twee collega's hielpen Chauvin om Floyd in bedwang te houden, terwijl Thao omstanders op afstand hield.

De dood van Floyd en andere zwarte mensen door politiegeweld leidde tot demonstraties in de Verenigde Staten en elders op de wereld.

Meer uit Buitenland

VN beklemtonen in rapport leed migranten in Libië

GENÈVE (ANP) - Migranten en vluchtelingen in Libië zijn het slachtoffer van "wrede en systematisch gepleegde" mishandelingen en andere schendingen van de mensenrechten. Daarbij worden moord, verkrachting, afpersing en marteling gepleegd, volgens een nieuw rapport van het mensenrechtenbureau van de VN en de VN-missie in het Noord-Afrikaanse land.

11 minuten geleden
Media: overleg VS en Iran hervat in Genève

GENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Iran hebben hun onderhandelingen hervat in Genève. Dat berichten Iraanse staatsmedia, die schrijven dat de twee partijen berichten uitwisselen via bemiddelaars uit Oman.

39 minuten geleden
Burgerrechtenactivist Jesse Jackson (84) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse burgerrechtenactivist Jesse Jackson is op 84-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie. Jackson was een predikant, maar vooral bekend om zijn strijd voor gelijke rechten voor zwarte Amerikanen. Hij probeerde in 1984 en 1988 president van de Verenigde Staten te worden. Volgens zijn naasten overleed hij vredig, "omgeven door zijn familie".

1 uur geleden
VS-ambassadeur dinsdag op Belgisch ministerie om uitleg kritiek

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur Bill White moet dinsdag om 14.00 uur op het ministerie van Buitenlandse Zaken uitleg geven over zijn uithaal naar België. Het gaat om een bericht van White op X, waarin hij maandag schreef dat België antisemitisme veel beter moet aanpakken. Dat heeft in de Belgische regering tot zeer verontwaardigde reacties geleid.

1 uur geleden
Oekraïne meldt grote aanval voor hervatting diplomatiek overleg

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne meldt dat Rusland in aanloop naar hervatting van het diplomatieke overleg over de oorlog weer een grote aanval heeft uitgevoerd. Daarbij zouden tientallen raketten en honderden drones zijn afgevuurd. Minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha reageerde verontwaardigd en verweet Rusland op X het vredesproces niet serieus te nemen.

2 uur geleden
Frankrijk gaat regels voor afschieten van wolven versoepelen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.

12 uur geleden
Macron aangekomen in India, straaljagerdeal op tafel

MUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.

15 uur geleden