Bijna 5 jaar cel voor ex-agent om rol bij moord George Floyd
MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse ex-agent Tou Thao is veroordeeld tot een celstraf van bijna vijf jaar voor medeplichtigheid aan de dood van George Floyd, de zwarte Amerikaan die in 2020 tijdens zijn gewelddadige arrestatie stierf. De rechter was teleurgesteld dat Thao niet meer berouw toonde, melden Amerikaanse media.
Thao was al met 3,5 jaar cel bestraft voor het schenden van Floyds burgerrechten. Andere voormalige collega's die bij de arrestatie betrokken waren, waren eerder al veroordeeld. De hoofddader, ex-agent Derek Chauvin, kreeg 22,5 jaar cel voor moord.
De vier mannen waren in mei 2020 betrokken bij de fatale arrestatie van Floyd, die ervan werd verdacht in een winkel een nepbiljet van 20 dollar te hebben gebruikt voor de aanschaf van sigaretten. Bij de aanhouding duwde Chauvin minutenlang zijn knie op Floyds nek. Twee collega's hielpen Chauvin om Floyd in bedwang te houden, terwijl Thao omstanders op afstand hield.
De dood van Floyd en andere zwarte mensen door politiegeweld leidde tot demonstraties in de Verenigde Staten en elders op de wereld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.
3 uur geledenNAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
10 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
11 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
13 uur geleden