Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BIjna 43.400 lopers beginnen aan 105e Vierdaagse in Nijmegen

BIjna 43.400 lopers beginnen aan 105e Vierdaagse in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Bijna 43.400 lopers hebben zondag of maandag hun startkaart voor de 105e Vierdaagse in Nijmegen opgehaald, meldt de organisatie maandag. Dat betekent dat ongeveer 3500 mensen die zich hadden ingeschreven hebben afgezien van deelname aan de wandelprestatietocht. Alle 47.000 beschikbare kaarten waren uitverkocht. Een enkeling wilde wel gaan lopen, maar arriveerde maandag pas op de Wedren in Nijmegen toen de startbureaus al dicht waren. De ervaring leert volgens de organisatie dat dinsdag alsnog niet iedereen met een startkaart verschijnt, zodat ongeveer 42.500 lopers op pad zullen gaan voor de Dag van Elst door de Betuwe.

Voor het eerst gaat een zogenoemde safety car voor het wandellegioen uit over het parcours. De inzittenden van de "bezemwagen vooraf", zoals marsleider Henny Sackers het noemde, controleren of de hele route klaar is voor de lopers. Ze controleren onder meer wegafzettingen, medische hulpposten en of alle controleposten op hun plek zijn. Vierdaagselopers mogen de bezemwagen niet inhalen. Als ze dat toch doen, lopen ze op eigen risico. Bij controleposten worden te snelle lopers gewaarschuwd dat ze op de bezemwagen moeten wachten.

Voor de safety car is gekozen omdat een kleine groep lopers elk jaar probeert om als eerste in Nijmegen te finishen. Dat had tot gevaarlijke situaties tot gevolg omdat er wandelaars in het donker over niet afgezette openbare wegen liepen. Stichting De 4Daagse garandeert de veiligheid van het parcours achter de safety car. Als iemand toch vooruit loopt en bijvoorbeeld een ongeluk krijgt, is de organisatie daar niet verantwoordelijk voor. Wie door snelwandelen een controlepost mist, wordt gediskwalificeerd. Snelwandelen en hardlopen is tijdens de Vierdaagse altijd al verboden.

Meer uit Binnenland

Duizenden bezoekers onthalen lopers Roparun die miljoenen ophalen

ROTTERDAM (ANP) - Naar schatting zeker 10.000 belangstellenden hebben zondagmiddag de lopers van de 34e Roparun onthaald in Rotterdam, meldt een woordvoerder van de organisatie. De lopers van de verschillende teams liepen sinds zaterdag in een vijfhonderd kilometer lange estafette vanuit Enschede en de plaats Clastres in Frankrijk.

9 uur geleden
Nieuwe Curaçaose kabinet Pisas III beëdigd

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao is de nieuwe regering onder leiding van minister-president Gilmar 'Pik' Pisas beëdigd. Het kabinet Pisas III bestaat volledig uit ministers van de partij MFK. Deze partij won de verkiezingen in maart met een ruime meerderheid en heeft dertien van de 21 zetels.

10 uur geleden
Regionale vervoerders waarschuwen voor extra drukte om NS-staking

DEN HAAG (ANP) - Door de staking van NS-personeel kan het dinsdag in de bussen en treinen van regionale vervoerders extra druk zijn. Daarvoor waarschuwt een aantal van die vervoerders via hun website of sociale media.

12 uur geleden
GroenLinks-PvdA groeit naar meer dan 100.000 leden

EINDHOVEN (ANP) - Het ledenaantal van GroenLinks-PvdA is gegroeid naar meer dan 105.000, maakte fractievoorzitter Frans Timmermans maandag in Eindhoven bekend op de eerste campagnebijeenkomst op weg naar de verkiezingen eind oktober. Sinds de val van het kabinet eerder deze week zijn er ruim 4000 nieuwe leden bijgekomen.

13 uur geleden
Vrouw (78) overleden na 'mogelijk misdrijf' in woning Bunschoten

BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Een 78-jarige inwoner van Bunschoten-Spakenburg is afgelopen weekend overleden na een "mogelijk misdrijf" in haar huis. Dat meldt de politie maandag. De vrouw werd vrijdag zwaargewond aangetroffen in haar woning aan de Harderwijker Bank. Het huis lag overhoop en een raam aan de voorkant van de woning was kapot. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

14 uur geleden
Twee twintigers vast voor steken bij zalencentrum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee Amsterdammers van 23 en 24 jaar aangehouden voor betrokkenheid bij een steekincident in een Rotterdams zalencentrum in de nacht van zondag op maandag. De feestlocatie aan de Galvanistraat was volgens de regionale omroep Rijnmond net weer open. Het centrum was gesloten nadat bij een schietpartij in februari een dode en een gewonde waren gevallen.

16 uur geleden
Promes wil naar Nederland komen, maar zonder arrestatie

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes wil kunnen terugkeren naar Nederland, onder meer om de zittingen bij te wonen in de strafzaak die tegen hem loopt, op voorwaarde dat hij niet wordt opgepakt. Dit bevestigt zijn advocaat Cem Polat na berichtgeving van RTL Boulevard, dat een interview met de voetballer had in Dubai.

16 uur geleden