Bijna 4,3 miljoen mensen zien eerste wedstrijd Oranje in Qatar
DEN HAAG (ANP) - Bijna 4,3 miljoen thuissupporters hebben maandagavond gekeken naar de eerste wedstrijd van Oranje op het WK voetbal in Qatar. De uitzending op NPO 1 was daarmee volgens Stichting KijkOnderzoek het best bekeken programma van de dag.
Het is een van de slechtst bekeken eerste wedstrijden van het Nederlands elftal op een WK of EK. Alleen het duel van Nederland tegen Denemarken trok in juni 2010 minder kijkers: ruim 4,1 miljoen. De vorige WK-opening van Oranje, tegen Spanje in 2014, werd gezien door zo'n 5,4 miljoen mensen. De opening op het EK van 2020, tegen Oekraïne, trok ook ruim 5,4 miljoen kijkers.
De best bekeken start van Oranje tijdens een EK of WK was het EK in 2004. Toen zaten ruim 7,5 miljoen mensen voor de televisie.
Maandagavond scoorden ook de voor- en nabeschouwing van de wedstrijd tegen Senegal goed. Ruim 3,2 miljoen mensen zagen hoe werd nagepraat over de zege (2-0) van Nederland. De voorbeschouwing was goed voor ruim 2 miljoen kijkers.
De eerste aflevering van een nieuwe reeks van de talkshow Beau trok 846.000 kijkers. Volgens Stichting KijkOnderzoek is de RTL 4-talkshow daarmee het op negen na best bekeken programma van de dag.
De aftrap van de nieuwe reeks van de show van Beau van Erven Dorens scoorde minder goed dan toen voorganger Eva Jinek in augustus weer begon. Die seizoensopening, waarin Nick & Simon voor het eerst spraken over hun breuk als zangduo, trok ruim een miljoen kijkers. Het vorige seizoen van Beau begon met 863.000 kijkers.
Meer uit Binnenland
VICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
11 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
14 uur geleden