
Bijna 4200 positieve coronatests, hoogste aantal sinds half april
BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe coronagevallen stijgt snel verder. Tussen woensdagochtend en donderdagochtend heeft het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) 4166 positieve tests geregistreerd. Dat is het hoogste aantal sinds 14 april, ruim twee maanden geleden.
In de afgelopen zeven dagen stelden de GGD'en 18.809 coronabesmettingen vast. Dat komt neer op gemiddeld 2687 positieve tests per dag. Dat gemiddelde is in een week tijd met bijna 74 procent gestegen.
Bijna twee weken geleden waren er in een dag tijd minder dan duizend bevestigde besmettingen, vorige week kwam het dagcijfer boven de 2000 uit. Op woensdag waren er voor het eerst in maanden meer dan 3000 positieve tests en een dag later wordt de grens van 4000 geslecht.
Nieuwe golf
Het RIVM zegt dat de toename waarschijnlijk het begin van een nieuwe coronagolf is. Die komt vermoedelijk door de opkomst van twee nieuwe versies van de omikronvariant van het coronavirus. Het RIVM weet niet hoe hoog het aantal besmettingen kan stijgen en wanneer de piek van de nieuwe golf wordt bereikt. Mensen worden even ziek van de nieuwe subvarianten als van eerdere omikronversies, maar als het aantal besmettingen stijgt, kan op den duur ook het aantal ziekenhuisopnames stijgen.
Het RIVM volgt de verspreiding van het coronavirus onder meer door regelmatig rioolwater te meten. Daarin zijn de laatste tijd meer virusdeeltjes te vinden. Bovendien melden meer mensen positieve zelftests via de zogeheten Infectieradar. Ook het aantal mensen dat naar een teststraat van een GGD gaat om bevestiging van een positieve zelftest te krijgen, loopt op. Sinds april is een thuistest voldoende, maar wie dat wil, mag wel langs de GGD gaan voor een test.
Meer uit Gezond
BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU en de VS hebben afgesproken intensiever te onderhandelen over een mogelijke handelsovereenkomst, zei Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) voorafgaand aan de bijeenkomst van EU-handelsministers. Šefčovič zei te hebben gebeld met de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick hierover. Hij verwacht Lutnick binnenkort in Brussel voor besprekingen.
3 dagen geledenMECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos komt terug op een in januari aangekondigde splitsing van het bedrijf. De aan de Amsterdamse beurs genoteerde onderneming meldt de splitsing te heroverwegen "naar aanleiding van ontwikkelingen in regelgeving en de markt". Om dit proces in goede banen te leiden stelt Galapagos een nieuwe topman aan in de persoon van Henry Gosebruch. Hij volgt Paul Stoffels op, die eerder al had aangekondigd met pensioen te gaan.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 40 procent van 12- tot en met 16-jarigen die vapen zegt daaraan verslaafd te zijn, aldus onderzoekers van Motivaction in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid. Ongeveer een derde van hen vapet dagelijks. Ook heeft 1 op de 10 van alle 12-jarigen al eens gevaped. Het kabinet start een campagne om ouders bewust te maken van de gevaren van vapen.
6 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - De afgelopen dagen hebben ongeveer 850 mensen gratis hun lever laten testen bij de RAI Amsterdam. Daar vond tot en met zaterdag het artsencongres van de European Association for the Study of the Liver (EASL) plaats.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.
1 week geledenGRONINGEN (ANP) - Vapen veroorzaakt soms zeer ernstige acute longproblemen, waardoor gebruikers op de rand van de dood kunnen belanden. Vijf concrete gevallen waarover RTL Nieuws donderdag berichtte, vormen "het topje van de ijsberg", denkt voorzitter Henk Kramer van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT).
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - 85 procent van de artsen krijgt te maken met patiënten die verkeerd geïnformeerd zijn. Patiënten twijfelen vaker aan het medisch advies van hun arts of negeren het zelfs, meldt artsenfederatie KNMG.
1 week geleden