Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 400 projecten kregen subsidie DEI+ voor energie-innovaties

Bijna 400 projecten kregen subsidie DEI+ voor energie-innovaties

DEN HAAG (ANP) - Bijna vierhonderd projecten hebben de afgelopen tien jaar subsidies ontvangen uit de regeling Demonstratie Energie- en Klimaatinnovatie (DEI+) voor innovaties rond vermindering van energieverbruik en uitstoot. Met behulp van die subsidies investeerden Nederlandse bedrijven in die periode voor circa 1,76 miljard euro in innovaties. Het grootste deel van de deelnemende bedrijven, ruim 60 procent, behoorde tot het midden- en kleinbedrijf.

De DEI+-regeling bestaat nu tien jaar en wordt uitgevoerd door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in opdracht van het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG). Met behulp van de subsidies kunnen ondernemers innovatie- en demonstratieprojecten rond onder meer vermindering van energieverbruik en CO2-uitstoot testen binnen hun bedrijf.

Van de 395 projecten die subsidie kregen, zijn inmiddels 257 succesvol afgerond. Die projecten zijn met name gericht op het verlagen van het gebruik van fossiele brandstoffen, maar ook op efficiënter energiegebruik, groene waterstof en elektrificatie. De innovaties uit bijna de helft van de projecten zijn na afloop toegepast in de markt, anderen worden nog verder onderzocht.

De RVO zegt dat momenteel nog subsidies onder de DEI+-regeling aangevraagd kunnen worden. Maar dat geld is alleen bedoeld voor bedrijven die innovaties willen testen op het gebied van circulariteit, oftewel toepassingen die ervoor zorgen dat afval de grondstof is voor nieuwe producten. Dat is mogelijk tot 1 november. De circulariteitsprojecten kunnen maximaal 3 miljoen euro aan subsidie krijgen.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven en Oracle flink lager op roodgekleurd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.

25 minuten geleden
Netanyahu: Israël keurt grote gasdeal met Egypte goed

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.

1 uur geleden
Verlies voor AEX-index, chipbedrijven sterkste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.

3 uur geleden
Duizenden boeren in Brussel verwacht voor demonstratie EU-top

BRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.

5 uur geleden
Vuurwerkbranche stevent af op 20 procent meer verkoop dit jaar

DEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.

6 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI investeert in uitbreiding in Almere

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.

6 uur geleden
Aandelen Oracle omlaag na nieuws over afketsen datacenterdeal

NEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.

6 uur geleden