Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 400 projecten kregen subsidie DEI+ voor energie-innovaties

Bijna 400 projecten kregen subsidie DEI+ voor energie-innovaties

DEN HAAG (ANP) - Bijna vierhonderd projecten hebben de afgelopen tien jaar subsidies ontvangen uit de regeling Demonstratie Energie- en Klimaatinnovatie (DEI+) voor innovaties rond vermindering van energieverbruik en uitstoot. Met behulp van die subsidies investeerden Nederlandse bedrijven in die periode voor circa 1,76 miljard euro in innovaties. Het grootste deel van de deelnemende bedrijven, ruim 60 procent, behoorde tot het midden- en kleinbedrijf.

De DEI+-regeling bestaat nu tien jaar en wordt uitgevoerd door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in opdracht van het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG). Met behulp van de subsidies kunnen ondernemers innovatie- en demonstratieprojecten rond onder meer vermindering van energieverbruik en CO2-uitstoot testen binnen hun bedrijf.

Van de 395 projecten die subsidie kregen, zijn inmiddels 257 succesvol afgerond. Die projecten zijn met name gericht op het verlagen van het gebruik van fossiele brandstoffen, maar ook op efficiƫnter energiegebruik, groene waterstof en elektrificatie. De innovaties uit bijna de helft van de projecten zijn na afloop toegepast in de markt, anderen worden nog verder onderzocht.

De RVO zegt dat momenteel nog subsidies onder de DEI+-regeling aangevraagd kunnen worden. Maar dat geld is alleen bedoeld voor bedrijven die innovaties willen testen op het gebied van circulariteit, oftewel toepassingen die ervoor zorgen dat afval de grondstof is voor nieuwe producten. Dat is mogelijk tot 1 november. De circulariteitsprojecten kunnen maximaal 3 miljoen euro aan subsidie krijgen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na meevallende groeicijfers economie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers reageerden op meevallende cijfers over de Amerikaanse economie. Daaruit kwam naar voren dat de economie van de Verenigde Staten in het derde kwartaal met 4,3 procent is gegroeid, de grootste groei in twee jaar.

6 uur geleden
Koperprijs stijgt voor het eerst tot ruim 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.

9 uur geleden
Agractie: afwijzing mestuitzondering 'flinke domper' voor boeren

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.

10 uur geleden
Novo Nordisk wint op Deense beurs na goedkeuring afslankpil in VS

AMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.

10 uur geleden
VS dreigen met importheffing in 2027 op chips uit China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.

11 uur geleden
LTO: boeren weer in onzekerheid door afgewezen mestuitzondering

DEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.

13 uur geleden
Ook CMA CGM vaart weer door Suezkanaal na staakt-het-vuren Gaza

CAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.

13 uur geleden