Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 400 miljoen euro inflatiecompensatie onderwijs en cultuur

Bijna 400 miljoen euro inflatiecompensatie onderwijs en cultuur

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt bijna 400 miljoen euro extra uit om (hoge)scholen, universiteiten, mbo-instellingen en culturele organisaties als musea te compenseren voor de hoge prijzen, vooral van energie. Dat staat in de najaarsnota, een bijstelling van de begroting die is gepresenteerd op Prinsjesdag. De betrokken bewindslieden voor onderwijs en cultuur willen het compensatiegeld begin 2023 gaan uitgeven. Op een later moment wordt bekendgemaakt hoe dit geld precies wordt verdeeld.

Normaal gesproken krijgen ministeries er in de najaarsnota enkele procenten bij om hogere uitgaven vanwege inflatie te kunnen bekostigen. Maar omdat de inflatie dit jaar erg hoog is met name vanwege de door Rusland begonnen oorlog in Oekraïne, gaat het deze keer om een veel hoger bedrag.

Het geld is bedoeld voor instellingen die (deels) worden gefinancierd door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Scholen die nu al in de problemen komen door een hoge energierekening, kunnen zich melden bij de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO). Het hiervoor in het leven geroepen noodloket blijft voorlopig open, aldus minister Dennis Wiersma.

Meer uit Politiek

Minister voorziet geen problemen in Ter Apel door migratiepact

DEN HAAG (ANP) - Het levert geen extra problemen op in Ter Apel als het Europese migratiepact volgende week vrijdag van kracht wordt, verwacht asielminister Bart van den Brink. De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) gebruikt vanaf dan een nieuw systeem en gaat dat voorlopig alleen in Ter Apel gebruiken. Daardoor kunnen aanmeldingen niet meer worden afgehandeld door het asielzoekerscentrum in Budel, dat normaal gesproken enkele tientallen aanmeldingen per dag op zich neemt.

1 uur geleden
Volgende week coronaverhoren met Rutte, Schoof en Koolmees

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de verhoren van volgende week moeten Mark Rutte, Dick Schoof en Wouter Koolmees voor de parlementaire enquêtecommissie corona verschijnen. Het is de tweede volle verhoorweek en deze staat in het teken van de organisatie van de corona-aanpak.

1 uur geleden
Boekholt wil gemeenten nu niet aanspreken op huizen statushouders

DEN HAAG (ANP) - Woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan vindt dit niet het goede moment om gemeenten die te weinig statushouders opvangen daarop aan te spreken. Gemeenten huisvesten al jaren veel minder vluchtelingen met verblijfspapieren dan moet van de wet. De D66-bewindsvrouw werkt aan afspraken met de gemeenten hierover. "Het zou echt heel raar zijn als ik dan nu hier hele stevige uitspraken doe."

2 uur geleden
Yeşilgöz: geen link begroting Sjoerdsma en terrorismevoorstel

DEN HAAG (ANP) - Er is geen link tussen het besluit om de begroting van minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) dit jaar bij te plussen en de beslissing om verder te gaan met het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme. Dat zei vicepremier en VVD-leider Dilan Yeşilgöz vrijdag.

3 uur geleden
Provincies grijpen 'liever niet in' bij huisvesting statushouders

DEN HAAG (ANP) - Hoewel een groot aantal gemeenten al jarenlang te weinig huizen regelt voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning, willen provincies "liever niet" ingrijpen. Ze proberen gemeenten zo goed mogelijk te helpen om oplossingen te vinden, zeggen ze in een rondgang door het ANP. Provincies zijn wettelijk verplicht om erop toe te zien dat gemeenten aan hun taken voldoen. Het Rijk bepaalt ieder halfjaar hoeveel statushouders een gemeente moet huisvesten.

4 uur geleden
Aartsen wil komende jaren 75.000 extra asielzoekers aan het werk

DEN HAAG (ANP) - Mensen met een verblijfsvergunning en kansrijke asielzoekers moeten na drie maanden al aan het werk kunnen, vindt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie). In de komende vier jaar moeten 75.000 extra nieuwkomers een betaalde baan hebben, stelt hij zichzelf ten doel.

5 uur geleden
Van Dissel soms 'kriegelig' over hoe specifiek de adviesvraag was

DEN HAAG (ANP) - Als het Outbreak Management Team (OMT) adviesvragen kreeg rondom coronamaatregelen, bijvoorbeeld vanuit het ministerie van Volksgezondheid, waren die soms zo specifiek dat "je je daar kriegelig bij voelde", zei Jaap van Dissel vrijdag. Volgens de toenmalige OMT-voorman was het niet altijd mogelijk dat het team adviesvragen kon beantwoorden.

5 uur geleden