Bijna 400 miljoen euro inflatiecompensatie onderwijs en cultuur
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt bijna 400 miljoen euro extra uit om (hoge)scholen, universiteiten, mbo-instellingen en culturele organisaties als musea te compenseren voor de hoge prijzen, vooral van energie. Dat staat in de najaarsnota, een bijstelling van de begroting die is gepresenteerd op Prinsjesdag. De betrokken bewindslieden voor onderwijs en cultuur willen het compensatiegeld begin 2023 gaan uitgeven. Op een later moment wordt bekendgemaakt hoe dit geld precies wordt verdeeld.
Normaal gesproken krijgen ministeries er in de najaarsnota enkele procenten bij om hogere uitgaven vanwege inflatie te kunnen bekostigen. Maar omdat de inflatie dit jaar erg hoog is met name vanwege de door Rusland begonnen oorlog in Oekraïne, gaat het deze keer om een veel hoger bedrag.
Het geld is bedoeld voor instellingen die (deels) worden gefinancierd door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Scholen die nu al in de problemen komen door een hoge energierekening, kunnen zich melden bij de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO). Het hiervoor in het leven geroepen noodloket blijft voorlopig open, aldus minister Dennis Wiersma.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".
1 dag geleden