Bijna 4 op 5 mensen shoppen online, vooral twintigers en dertigers
DEN HAAG (ANP) - In de eerste helft van dit jaar heeft 78 procent van de Nederlanders iets online gekocht. Dat is 4 procent meer dan een jaar geleden, becijferde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van de 25- tot 35-jarigen shopt 93 procent online.
Onder 75-plussers deed 36 procent online-aankopen, zegt het CBS op basis van een enquĂȘte onder 6000 Nederlanders.
Het CBS maakt onderscheid tussen het online kopen van spullen zoals meubels, kleding of boeken enerzijds en het leveren van onlineproducten of -diensten zoals e-books, spellen en kaartjes anderzijds. 42 procent van de mensen kocht dit jaar online kaartjes voor een concert, film of het theater. Dat was vorig jaar nog 38 procent. Ook werd vaker een abonnement voor internet of mobiele telefoon gekocht of muziek via een streamingdienst, constateert het statistiekbureau.
Bijna de helft van de mensen die online-aankopen deed, had klachten over de aanschaf. De meest genoemde klacht was te late levering van de bestelde producten. Ook hadden mensen last van technische problemen bij bestellen of betalen en moeilijkheden bij het vinden van informatie over garantie en wettelijke rechten.
Meer uit Financieel
QATAR (ANP/BLOOMBERG) - Qatar is begonnen met werkzaamheden voor hervatting van de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) bij een grote fabriek na de wapenstilstand die is afgesproken door de Verenigde Staten en Iran. Die grote gasfaciliteit in Ras Laffan Industrial City raakte kort na het uitbreken van de oorlog beschadigd door een Iraanse aanval, waarop de productie werd stilgelegd.
7 minuten geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil dat Sam Altman, topman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, uit zijn functie wordt gezet. De eis is onderdeel van de juridische strijd die de miljardair tegen het bedrijf voert.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ben Cohen, medeoprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, raadt consumenten aan minder Magnums te kopen, om daarmee Ben & Jerry's te helpen "bevrijden". Dat vertelde de Amerikaanse zakenman op een bijeenkomst in Rotterdam.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ruim honderd klimaatdemonstranten voeren woensdag in Zaandam actie tegen winkelconcern Ahold Delhaize, ziet een verslaggever van het ANP. Milieudefensie demonstreert tegenover de locatie van de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FNV vindt het een goede eerste stap dat de Eerste Kamer een streep zet door het plan van het kabinet-Jetten om de AOW-leeftijd snel te verhogen. "Dit laat zien dat dit minderheidskabinet alleen staat in deze onrechtvaardige plannen", zegt Dick Koerselman, interim-voorzitter van de vakbond.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De eerste schepen zijn woensdag door de Straat van Hormuz gegaan na de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, waarbij Teheran heeft gezegd de belangrijke vaarroute te heropenen. Volgens de maritieme trackingwebsite MarineTraffic ging het om twee schepen sinds de aankondiging van het tijdelijke staakt-het-vuren.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De grote Deense containerrederij Maersk blijft voorzichtig rond de situatie in het Midden-Oosten, ondanks de tijdelijke wapenstilstand die is afgesproken tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens Maersk is er nog onvoldoende zekerheid over de veiligheid om de operaties in de regio weer te normaliseren.
3 uur geleden