Bijna 360.000 boetes voor overtreden regels lockdown Frankrijk
PARIJS (ANP) - De politie heeft in de eerste twee weken dat Fransen thuis moeten blijven wegens de coronacrisis 5,8 miljoen controles uitgevoerd en daarbij 359.000 processen-verbaal opgemaakt. Het ministerie van Binnenlandse Zaken zegt dat de meeste boetes zijn uitgeschreven omdat mensen zonder geldige redenen de deur uit zijn gegaan.
Minister Christophe Castaner (Binnenlandse Zaken) heeft in Franse media de bevolking gewaarschuwd niet met paasvakantie te gaan. Eind deze week begint in een deel van Frankrijk, inclusief Parijs, de voorjaarsvakantie. De regels blijven hetzelfde ook tijdens de vakantie, waarschuwde de bewindsman. Op de traditionele vakantieroutes en op stations zal extra worden gecontroleerd.
In Frankrijk zijn de maatregelen strenger dan in Nederland en er staan bij overtredingen erg hoge boetes op, mogelijk oplopend tot 3700 euro. In bepaalde gevallen kan er ook een celstraf worden opgelegd. De 67 miljoen inwoners mogen alleen de deur uit als ze een formuliertje hebben geprint en ingevuld, waarop staat aangegeven waarom ze de woning hebben verlaten. Dat mag voor noodzakelijke boodschappen, zorg voor anderen, medische afspraken, zorg voor kinderen of huisdieren en individuele sportbeoefening. In Frankrijk is er een maximum gesteld aan het aantal gezinsleden dat samen de straat op gaat (een ouder met twee kinderen) en ook het sporten moeten binnen 1 kilometer van de woning.
Frankrijk heeft inmiddels meer dan 52.000 besmettingen vastgesteld en circa 3500 mensen zijn aan het virus bezweken. De zwaarst getroffen gebieden zijn de regio Parijs en het noordoosten. Coronapatiënten zijn in de noordoostelijke departementen langs de Rijn met vliegtuigen van de luchtmacht en met speciale tgv's naar andere delen van Frankrijk overgebracht. De ziekenhuizen konden de toeloop van patiënten die moesten worden beademd niet meer verwerken. Woensdag vertrekken er voor het eerst speciale treinen met coronapatiënten uit de Parijse regio. In de regio liggen al 1900 mensen in zeer ernstige toestand in ziekenhuizen. Twee tgv's brengen patiënten naar het westelijke Bretagne.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.
37 minuten geledenDAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.
51 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.
52 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.
2 uur geledenSTRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.
2 uur geleden