Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 360.000 boetes voor overtreden regels lockdown Frankrijk

Bijna 360.000 boetes voor overtreden regels lockdown Frankrijk

PARIJS (ANP) - De politie heeft in de eerste twee weken dat Fransen thuis moeten blijven wegens de coronacrisis 5,8 miljoen controles uitgevoerd en daarbij 359.000 processen-verbaal opgemaakt. Het ministerie van Binnenlandse Zaken zegt dat de meeste boetes zijn uitgeschreven omdat mensen zonder geldige redenen de deur uit zijn gegaan.

Minister Christophe Castaner (Binnenlandse Zaken) heeft in Franse media de bevolking gewaarschuwd niet met paasvakantie te gaan. Eind deze week begint in een deel van Frankrijk, inclusief Parijs, de voorjaarsvakantie. De regels blijven hetzelfde ook tijdens de vakantie, waarschuwde de bewindsman. Op de traditionele vakantieroutes en op stations zal extra worden gecontroleerd.

In Frankrijk zijn de maatregelen strenger dan in Nederland en er staan bij overtredingen erg hoge boetes op, mogelijk oplopend tot 3700 euro. In bepaalde gevallen kan er ook een celstraf worden opgelegd. De 67 miljoen inwoners mogen alleen de deur uit als ze een formuliertje hebben geprint en ingevuld, waarop staat aangegeven waarom ze de woning hebben verlaten. Dat mag voor noodzakelijke boodschappen, zorg voor anderen, medische afspraken, zorg voor kinderen of huisdieren en individuele sportbeoefening. In Frankrijk is er een maximum gesteld aan het aantal gezinsleden dat samen de straat op gaat (een ouder met twee kinderen) en ook het sporten moeten binnen 1 kilometer van de woning.

Frankrijk heeft inmiddels meer dan 52.000 besmettingen vastgesteld en circa 3500 mensen zijn aan het virus bezweken. De zwaarst getroffen gebieden zijn de regio Parijs en het noordoosten. Coronapatiënten zijn in de noordoostelijke departementen langs de Rijn met vliegtuigen van de luchtmacht en met speciale tgv's naar andere delen van Frankrijk overgebracht. De ziekenhuizen konden de toeloop van patiënten die moesten worden beademd niet meer verwerken. Woensdag vertrekken er voor het eerst speciale treinen met coronapatiënten uit de Parijse regio. In de regio liggen al 1900 mensen in zeer ernstige toestand in ziekenhuizen. Twee tgv's brengen patiënten naar het westelijke Bretagne.

Meer uit Buitenland

Syrische media: Koerdische troepen vernietigen bruggen

ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.

46 minuten geleden
Wrakstukken van vermist vliegtuig Indonesië gevonden

MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.

4 uur geleden
Tientallen gewonden door geweld bij Duitse voetbalwedstrijd

BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.

6 uur geleden
Dodental door lawines in Oostenrijk op zaterdag opgelopen tot 8

WENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.

7 uur geleden
Trump wil 1 miljard dollar voor permanent lidmaatschap vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.

8 uur geleden
Syrisch leger rukt verder op in Koerdisch gebied

TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.

10 uur geleden
Israëlische premier keert zich tegen beoogde raad voor Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.

15 uur geleden