Bijna 35 jaar cel voor moord op presidentskandidaat Ecuador
QUITO (ANP/AFP) - In Ecuador zijn celstraffen tot bijna 35 jaar opgelegd voor de moord op presidentskandidaat Fernando Villavicencio. De voormalige journalist werd vorig jaar kort voor de verkiezingen doodgeschoten.
Hoewel meer verdachten waren opgepakt, stonden er uiteindelijk maar vijf personen terecht. De zes Colombianen die kort na de schietpartij werden vastgezet, werden twee maanden later in de gevangenis gedood. Later werden nog eens zeven verdachten opgepakt. Een overleed en een ander is vrijgesproken.
Een man is veroordeeld tot 34 jaar en acht maanden gevangenisstraf voor het plannen en bevelen van de moord. Een vrouw heeft dezelfde straf gekregen voor het leveren van wapens, geld, voertuigen en motorfietsen aan de Colombiaanse huurmoordenaars. Drie medeplichtigen moeten twaalf jaar de gevangenis in.
Villavicencio werd op 9 augustus 2023 doodgeschoten toen hij een campagnebijeenkomst in Quito verliet. De politicus beloofde zich in te zetten tegen corruptie en drugshandel, onderwerpen waar hij als journalist over schreef. Een aantal verdachten in de moordzaak werd beschuldigd van banden met een drugsbende.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.
1 uur geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
7 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
8 uur geleden