Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 30.000 sympathisanten van coup Niger bijeen in stadion

Bijna 30.000 sympathisanten van coup Niger bijeen in stadion

NIAMEY (ANP/AFP) - Bijna 30.000 aanhangers van de militaire coup in Niger hebben zich zondag verzameld in het stadion van hoofdstad Niamey. Zondagavond loopt het ultimatum af dat de Economische Gemeenschap van West-Afrikaanse Staten (ECOWAS) de coupplegers heeft opgelegd om de afgezette president Mohamed Bazoum in zijn functie te herstellen. Gebeurt dan niet, dan volgt mogelijk een militaire interventie, dreigde ECOWAS.

Het stadion, het grootste van Niger, is bijna volledig gevuld. Een delegatie van de Nationale Raad voor de Bescherming van het Vaderland (CNSP), de junta die de verkozen president heeft afgezet, kwam onder luid applaus en gejuich het stadion binnen. Generaal Mohamed Toumba, een van de leiders van de CNSP, sprak de menigte toe en hekelde eenieder die "in de schaduw loert" en "plannen beraamt tegen de opmars van Niger".

Het ultimatum van ECOWAS verstrijkt zondagavond. Tot nu toe hebben de generaals die op 26 juli de macht grepen in Niamey zich niet bereid getoond om af te treden.

Meer uit Buitenland

VK breekt hitterecord voor de maand mei

LONDEN (ANP/AFP/DPA) - In het Verenigd Koninkrijk werd maandag het record voor de warmste dag in mei verbroken. Volgens het nationale weerbureau liep de temperatuur in de buurt van Londen op tot 33,5 graden. Het vorige record voor de warmste dag in mei was 32,8 graden. Die temperatuur werd in zowel 1922 als in 1944 gemeten.

29 minuten geleden
Rusland roept buitenlandse burgers op Kyiv te verlaten

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft buitenlandse burgers en diplomaten maandag opgeroepen om Kyiv "zo snel mogelijk" te verlaten. Volgens het ministerie is Rusland van plan om meer aanvallen uit te voeren op de Oekraïense hoofdstad, waaronder een reeks systematische aanvallen op defensie-industriefaciliteiten.

1 uur geleden
Doden door Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een vluchtelingenkamp in het zuiden van de Gazastrook zijn zeker twee mensen gedood, onder wie een 6-jarig meisje. Zeventien mensen raakten gewond, melden Palestijnse gezondheidsfunctionarissen.

2 uur geleden
Iraanse delegatie aangekomen in Qatar voor onderhandelingen

DOHA (ANP/AFP) - Een delegatie Iraanse hoogwaardigheidsbekleders is maandag aangekomen in de Qatarese hoofdstad Doha. Dat meldt persbureau AFP op basis van een ingewijde. Het zou gaan om onder anderen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, buitenlandminister Abbas Araghchi en een topman van de Iraanse centrale bank.

2 uur geleden
Gratie voor veroordeeld Cambodjaans oppositiekopstuk Kem Sokha

PHNOM PENH (ANP/AFP) - De veroordeelde Cambodjaanse oppositieleider Kem Sokha heeft gratie gekregen. Dat meldt senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op sociale media. Kem Sokha werd in 2023 veroordeeld tot 27 jaar huisarrest voor verraad.

2 uur geleden
Kremlin noemt aanvallen op Kyiv vergelding, blijft aanvallen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland zegt Kyiv te blijven aanvallen bij wijze van vergelding voor een vermeende aanval op studentenhuisvesting in de bezette Oekraïense regio Loehansk. Bij die aanval van vrijdag zouden volgens het Kremlin 21 doden zijn gevallen, onder wie veel jonge vrouwen.

3 uur geleden
Paus Leo roept op tot 'ontwapening' van AI

VATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV waarschuwt voor de "nieuwe vormen van slavernij" door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) en roept op tot de "ontwapening" ervan. Dat staat in zijn encycliek die de paus maandag presenteerde in het bijzijn van onder anderen AI-experts. Het is de eerste zogenoemde encycliek van paus Leo. In zo'n gewichtige pauselijke brief presenteert de kerkelijk leider zijn kijk op een thema.

5 uur geleden