Bijna 30.000 sympathisanten van coup Niger bijeen in stadion
NIAMEY (ANP/AFP) - Bijna 30.000 aanhangers van de militaire coup in Niger hebben zich zondag verzameld in het stadion van hoofdstad Niamey. Zondagavond loopt het ultimatum af dat de Economische Gemeenschap van West-Afrikaanse Staten (ECOWAS) de coupplegers heeft opgelegd om de afgezette president Mohamed Bazoum in zijn functie te herstellen. Gebeurt dan niet, dan volgt mogelijk een militaire interventie, dreigde ECOWAS.
Het stadion, het grootste van Niger, is bijna volledig gevuld. Een delegatie van de Nationale Raad voor de Bescherming van het Vaderland (CNSP), de junta die de verkozen president heeft afgezet, kwam onder luid applaus en gejuich het stadion binnen. Generaal Mohamed Toumba, een van de leiders van de CNSP, sprak de menigte toe en hekelde eenieder die "in de schaduw loert" en "plannen beraamt tegen de opmars van Niger".
Het ultimatum van ECOWAS verstrijkt zondagavond. Tot nu toe hebben de generaals die op 26 juli de macht grepen in Niamey zich niet bereid getoond om af te treden.
Meer uit Buitenland
SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.
2 uur geledenGELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
6 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
7 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
7 uur geleden