Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 3000 vluchtelingen uit Nagorno-Karabach in Armenië

Bijna 3000 vluchtelingen uit Nagorno-Karabach in Armenië

JEREVAN (ANP/RTR) - Meer dan 2900 mensen zijn in een dag tijd vanuit de regio Nagorno-Karabach de grens overgestoken naar Armenië. Dat meldt het Russische staatspersbureau TASS.

De vluchtelingenstroom kwam zondag op gang, nadat Armenië had aangegeven dat het de etnische Armeniërs uit de belaagde enclave zal opnemen. Volgens een zegsman van de etnisch Armeense autoriteiten in de regio wil bijna die hele bevolking weg uit vrees voor etnische zuiveringen.

Er wonen circa 120.000 mensen in Nagorno-Karabach, dat ruim honderd jaar geleden Armeens was en nog altijd voor een groot deel wordt bevolkt door etnische Armeniërs. Door grenswijzigingen in de tijd van de Sovjet-Unie kwam het gebied onder Azerbeidzjaans grondgebied te vallen.

Er is veel strijd geleverd om de enclave. De etnische Armeniërs wilden zich afscheiden en de Azerbeidzjanen wilden het gebied inlijven. Afgelopen week viel Azerbeidzjan Nagorno-Karabach aan en moesten Armeense separatisten zich na een dag strijd zo goed als overgeven door te beloven dat ze zich zouden ontwapenen.

Meer uit Buitenland

Medewerker Netanyahu: bestand gaat pas in als kabinet akkoord is

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het bestand in Gaza gaat volgens het kantoor van premier Benjamin Netanyahu pas in als de Israëlische regering ermee heeft ingestemd, zegt een medewerker. Dat overleg vindt volgens planning pas aan het begin van de avond (lokale tijd) plaats.

2 minuten geleden
President Egypte na totstandkoming Gazadeal: historisch moment

CAÏRO (ANP) - De Egyptische president Abdel Fatah al-Sisi prijst de totstandkoming van een deal over de oorlog in de Gazastrook. De wereld is volgens hem getuige van "een historisch moment" dat aantoont dat "de wil tot vrede het wint van de logica van oorlog".

8 minuten geleden
EU-chef en minister Egypte naar overleg in Parijs over Gazadeal

PARIJS (ANP/AFP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas reist donderdagmiddag naar Parijs voor overleg met internationale partners over de Gazadeal. Ook de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken Badr Abdelatty gaat naar de Franse hoofdstad om "de regelingen over de situatie in de Gazastrook te bespreken", laat hij weten in een verklaring.

32 minuten geleden
Zelensky bevestigt vuurdoop van Flamingo- en Neptoen-raketten

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zijn nieuwe Flamingo- en Neptoen-raketten ingezet om doelen in Rusland te bestoken. De raketten van eigen makelij hebben "de eerste tastbare resultaten" gebracht, zei president Volodymyr Zelensky donderdag.

53 minuten geleden
Twaalf jaar celstraf geëist in beroep verkrachtingszaak Pelicot

NIMES (ANP/AFP) - Franse aanklagers hebben een gevangenisstraf van twaalf jaar geëist tegen de enige man die in beroep is gegaan in de zaak van Gisèle Pelicot. De Française werd jarenlang gedrogeerd door haar toenmalige echtgenoot, die haar vervolgens liet verkrachten door tientallen mannen.

59 minuten geleden
WHO staat klaar om hulpverlening aan Gaza op te schalen

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) staat klaar om de hulpverlening aan de Gazastrook op te schalen zodra er een staakt-het-vuren van kracht is. Topman Tedros Adhanom Ghebreyesus laat via X weten de aankondiging over een bestand en de vrijlating van gijzelaars te verwelkomen.

1 uur geleden
China hoopt op permanent bestand in Gaza

BEIJING (ANP/AFP) - China hoopt zo snel mogelijk op een "permanent en alomvattend" staakt-het-vuren in Gaza, om de "humanitaire crisis te verlichten en regionale spanningen te verminderen", meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken.

1 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!