Bijna 300 schoolmeisjes ontvoerd in noorden van Nigeria
ABUJA (ANP/RTR) - Een gewapende bende heeft 317 schoolmeisjes ontvoerd in het noordwesten van Nigeria. Rond middernacht deed de bende een inval op de kostschool in de staat Zamfara.
De politie meldde het precieze aantal vrijdagmiddag. Eerder was dat nog niet duidelijk en werd er door getuigen vanuit gegaan dat er iets minder dan 300 waren meegenomen.
De vader van een van de meisjes en een docent zeiden tegen de BBC dat de meisjes werden meegenomen door tientallen gewapende mannen. Een van de meisjes die niet werd ontvoerd zei tegen de omroep dat de aanvallers de bewakers uitschakelden en daarna het terrein opkwamen. Volgens een bestuurder van de staat Zamfara werden bijna alle meisjes daarna meegenomen. "Zij hebben toen de meisjes meegenomen, sommigen in de auto's, anderen te voet." De veiligheidsdiensten zijn een grote zoektocht gestart.
Afpersing
Ruim een week geleden werden er al tientallen schooljongens ontvoerd in Nigeria. In delen van het West-Afrikaanse land worden vaker kinderen ontvoerd om geld van de ouders af te persen. Ontvoering is er een plaag.
Het noordoosten van het land wordt geteisterd door gewapende bendes en jihadisten die regelmatig aanvallen uitvoeren waarbij veel mensen omkomen. President Muhammadu Buhari ontsloeg recent de legerleiding, omdat de Nigeriaanse troepen de bendes vaak niet aan kunnen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.
5 uur geleden