Bijna 300 schoolmeisjes ontvoerd in noorden van Nigeria
ABUJA (ANP/RTR) - Een gewapende bende heeft 317 schoolmeisjes ontvoerd in het noordwesten van Nigeria. Rond middernacht deed de bende een inval op de kostschool in de staat Zamfara.
De politie meldde het precieze aantal vrijdagmiddag. Eerder was dat nog niet duidelijk en werd er door getuigen vanuit gegaan dat er iets minder dan 300 waren meegenomen.
De vader van een van de meisjes en een docent zeiden tegen de BBC dat de meisjes werden meegenomen door tientallen gewapende mannen. Een van de meisjes die niet werd ontvoerd zei tegen de omroep dat de aanvallers de bewakers uitschakelden en daarna het terrein opkwamen. Volgens een bestuurder van de staat Zamfara werden bijna alle meisjes daarna meegenomen. "Zij hebben toen de meisjes meegenomen, sommigen in de auto's, anderen te voet." De veiligheidsdiensten zijn een grote zoektocht gestart.
Afpersing
Ruim een week geleden werden er al tientallen schooljongens ontvoerd in Nigeria. In delen van het West-Afrikaanse land worden vaker kinderen ontvoerd om geld van de ouders af te persen. Ontvoering is er een plaag.
Het noordoosten van het land wordt geteisterd door gewapende bendes en jihadisten die regelmatig aanvallen uitvoeren waarbij veel mensen omkomen. President Muhammadu Buhari ontsloeg recent de legerleiding, omdat de Nigeriaanse troepen de bendes vaak niet aan kunnen.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP/DPA) - De verzwakte bultrug Timmy is nog steeds onderweg naar de Noordzee. Een reddingsteam sleept de walvis, die wekenlang gestrand was voor de Duitse kust, sinds dinsdag in een drijvend bassin naar diepere wateren.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
3 uur geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
7 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
8 uur geleden