Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 30 doden in noordoosten VS door noodweer

Bijna 30 doden in noordoosten VS door noodweer

TRENTON/NEW YORK (ANP) - Het noodweer dat het noordoosten van de Verenigde Staten heeft geteisterd, heeft in de staten New Jersey, New York en Pennsylvania aan zeker 29 mensen het leven gekost. De uitlopers van de orkaan Ida die eerder in de week in de zuidelijke staat Louisiana aan land was gekomen, hebben er tot uitzonderlijk hevige neerslag, tornado's en talrijke overstromingen en modderstromen geleid.

Nieuwszender NBC bericht dat in New Jersey veertien mensen om het leven zijn gekomen en in de stad New York twaalf, van wie er elf in de kelder van hun huis in de val zaten. In beide staten is de noodtoestand afgekondigd. In een voorstad van Philadelphia lieten drie mensen het leven.

In het centrum van de stad New York werden recordhoeveelheden neerslag gemeten. Burgemeester Bill de Blasio noemde het noodweer en de talrijke overstromingen in de stad "historisch". Er zijn ook metroverbindingen ondergelopen en treinen en vluchten zijn uitgevallen als gevolg van de wateroverlast.

Gouverneur Kathy Hochul van de staat New York riep op tot verbetering van de infrastructuur, waar de staat volgens haar al veel in investeert. Zij riep verzekeraars op claims voortvarend op te nemen.

President Joe Biden heeft inmiddels steun toegezegd. Hij prees de "heldhaftige" brandweer van New York voor het redden van mensen uit ondergelopen metrostations.

Meer uit Buitenland

Macron wil dat Europa zich harder opstelt tegenover Israël

SINGAPORE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens een bezoek aan Singapore aangedrongen op een hardere lijn van Europese landen tegen Israël. Indien Israël "in de komende uren of dagen" niet reageert op de rampzalige humanitaire toestand in de Gazastrook, moet het gezamenlijke standpunt van Europa worden aangescherpt.

27 minuten geleden
Bronnen: VS willen wapenleveranties aan Taiwan opschroeven

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump is van plan de wapenverkoop aan Taiwan op te schroeven. Daarmee wil Washington een krachtig signaal afgeven aan China, dat de militaire druk op het democratisch bestuurde eiland opvoert. Dat melden twee Amerikaanse functionarissen.

1 uur geleden
Greta Thunberg probeert opnieuw Gaza te bezoeken

BRUSSEL (ANP/AFP) - Klimaatactiviste Greta Thunberg vertrekt zondag samen met andere activisten per schip richting Gaza, als protest tegen de Israëlische militaire campagne en de humanitaire situatie in het gebied. Dat meldt de Frans-Palestijnse Europarlementariër Rima Hassan, die ook meereist.

8 uur geleden
Hamas: voorstel VS voor bestand Gaza voldoet niet aan eisen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Een Hamas-functionaris stelt dat het Amerikaanse voorstel voor een wapenstilstand in de Gazastrook niet voldoet aan de eisen van de groepering, waaronder over het stoppen van de oorlog en de honger in het gebied. Het plan wordt volgens hem nog verder bestudeerd.

10 uur geleden
Montenegro blijft premier van Portugal

LISSABON (ANP/DPA) - Luís Montenegro is opnieuw benoemd tot premier van Portugal, na de vervroegde verkiezingen van 18 mei. Zijn centrumrechtse Democratische Alliantie (AD) werd de grootste, maar behaalde geen absolute meerderheid.

10 uur geleden
VS bevestigen instemming Israël met voorstel bestand Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bevestigen dat Israël heeft ingestemd met een voorstel voor een bestand in de Gazastrook. De besprekingen met de Palestijnse groepering Hamas, die nog niet akkoord is, gaan volgens het Witte Huis door.

10 uur geleden
Parijs verbiedt roken op stranden en in parken

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering gaat roken verbieden op alle openbare plekken waar regelmatig kinderen kunnen komen. Het gaat om onder meer stranden, parken en bushaltes, aldus familie- en gezondheidsminister Catherine Vautrin.

13 uur geleden