Bijna 3 miljoen euro opgehaald voor slachtoffers Midden-Oosten
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft al bijna 3 miljoen euro gedoneerd op Giro555 voor slachtoffers van het conflict in het Midden-Oosten. Het geld is bedoeld voor noodhulp in Libanon, Gaza, de Westelijke Jordaanoever, Israël en Syrië. De actie van Giro555 werd vorige week donderdag bekendgemaakt.
Volgens actievoorzitter Harm Goossens is het aantal donaties flink aangetrokken na de gezamenlijke oproep van directeuren van hulporganisaties om politieke polarisatie over de situatie in het Midden-Oosten geen belemmering te laten zijn voor hulp aan de mensen daar. "Donaties komen op dit moment op volle snelheid binnen", zegt Goossens. "Nederland geeft hiermee een duidelijke boodschap af: deze Giro555-actie gaat om mensen in nood, ongeacht waar je vandaan komt. We zien en horen dat steeds meer mensen zich in die boodschap herkennen en zich achter de nationale actie scharen."
De afgelopen dagen was er veel te doen over de verdeling van het geld, onder andere omdat een deel naar Israël gaat. De directeuren van de samenwerkende hulporganisaties proberen deze zorgen weg te nemen. "Sommigen vrezen dat onze hulp bij Hamas of Hezbollah of juist bij de Israëlische regering terechtkomt. Daar kunnen we kort over zijn: nee", zeggen ze in een gezamenlijk statement in het AD. "Laten we het in het Midden-Oosten vooral over mensen hebben. Er voltrekt zich daar een vreselijk conflict en een grote humanitaire ramp."
Volgens Goossens zijn de omstandigheden in onder andere de Libanese hoofdstad Beiroet "levensbedreigend". Hulpverleners van de organisaties achter Giro555 "werken de klok rond" in de regio om onder meer medische zorg, onderdak en warme maaltijden te bieden aan mensen in nood. "Deze mensen hebben onze hulp keihard nodig. De komende dagen roepen we iedereen op om te blijven doneren voor levensreddende hulp. Iedere euro die je kunt missen, telt."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De overheid moet jongeren studieschulden kwijtschelden "waarvan aannemelijk is dat deze door het toeslagenschandaal zijn ontstaan", vinden vijf lokale kinder- en jeugdombudsmannen. Ze hebben getuigenissen verzameld van 1875 jongeren die gebukt gingen onder een moeilijke thuissituatie doordat de overheid veel geld terugvorderde van hun ouders en gezinnen daardoor in de problemen kwamen.
5 minuten geledenBAARN (ANP) - Politievakbond ACP spreekt steun uit voor de Utrechtse agent die met zijn gezin zou zijn ondergedoken na het gebruik van geweld bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht vorige week. Hij zou worden bedreigd.
8 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De 32-jarige Mark S. uit Borculo, die wordt verdacht van grootschalige sextortion, ontkent dat hij in het verleden ook zijn eigen ex-vriendin slachtoffer maakte van seksuele afpersing. Op een computer van de verdachte zijn 34 seksueel getinte video's van zijn ex-vriendin gevonden, die ze volgens het Openbaar Ministerie stuurde naar een alias van S.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het College voor de Rechten van de Mens heeft vorig jaar vaker discriminatie vastgesteld dan in het jaar daarvoor. Een opvallende stijging zag het college in het aantal meldingen over leeftijdsdiscriminatie.
1 uur geledenHUIZEN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Huizen gaat ook excuses aanbieden voor een heimelijk onderzoek naar moskeegangers. Dat onderzoek schond de rechten van islamitische inwoners, en daarom heeft de gemeente een boete van 25.000 euro gekregen van de Autoriteit Persoonsgegevens.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL hervat donderdag de bezorging van post en pakketten in het noorden van het land. Woensdag besloot het bedrijf de bezorging daar te staken door de gladheid op de weg, maar nu denkt PostNL dat bezorgen weer veilig kan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten hebben een privacyboete gekregen van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), omdat ze in het geheim onderzoek hebben gedaan naar islamitische inwoners. Het gaat om Eindhoven, Tilburg, Zoetermeer, Delft, Ede, Haarlemmermeer, Hilversum, Veenendaal, Huizen en Gooise Meren. Ze moeten allemaal 25.000 euro betalen, bij elkaar dus 250.000 euro.
3 uur geleden