Bijna 3 miljoen euro opgehaald voor slachtoffers Midden-Oosten
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft al bijna 3 miljoen euro gedoneerd op Giro555 voor slachtoffers van het conflict in het Midden-Oosten. Het geld is bedoeld voor noodhulp in Libanon, Gaza, de Westelijke Jordaanoever, Israël en Syrië. De actie van Giro555 werd vorige week donderdag bekendgemaakt.
Volgens actievoorzitter Harm Goossens is het aantal donaties flink aangetrokken na de gezamenlijke oproep van directeuren van hulporganisaties om politieke polarisatie over de situatie in het Midden-Oosten geen belemmering te laten zijn voor hulp aan de mensen daar. "Donaties komen op dit moment op volle snelheid binnen", zegt Goossens. "Nederland geeft hiermee een duidelijke boodschap af: deze Giro555-actie gaat om mensen in nood, ongeacht waar je vandaan komt. We zien en horen dat steeds meer mensen zich in die boodschap herkennen en zich achter de nationale actie scharen."
De afgelopen dagen was er veel te doen over de verdeling van het geld, onder andere omdat een deel naar Israël gaat. De directeuren van de samenwerkende hulporganisaties proberen deze zorgen weg te nemen. "Sommigen vrezen dat onze hulp bij Hamas of Hezbollah of juist bij de Israëlische regering terechtkomt. Daar kunnen we kort over zijn: nee", zeggen ze in een gezamenlijk statement in het AD. "Laten we het in het Midden-Oosten vooral over mensen hebben. Er voltrekt zich daar een vreselijk conflict en een grote humanitaire ramp."
Volgens Goossens zijn de omstandigheden in onder andere de Libanese hoofdstad Beiroet "levensbedreigend". Hulpverleners van de organisaties achter Giro555 "werken de klok rond" in de regio om onder meer medische zorg, onderdak en warme maaltijden te bieden aan mensen in nood. "Deze mensen hebben onze hulp keihard nodig. De komende dagen roepen we iedereen op om te blijven doneren voor levensreddende hulp. Iedere euro die je kunt missen, telt."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
1 uur geledenHEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De bewoners van de ingestorte panden in Utrecht waren op het moment van de explosie niet thuis. Dat laat de woordvoerder van de veiligheidsregio weten. Tot nu toe zijn er ook geen mensen als vermist opgegeven.
2 uur geleden