
Bijna 270 arrestaties bij protesten in Australië tegen lockdowns
MELBOURNE (ANP/RTR) - De Australische politie heeft zaterdag 235 mensen gearresteerd in Melbourne en 32 in Sydney tijdens protesten tegen de aanhoudende lockdowns in die steden. Daarbij raakten zes politieagenten gewond. Zij werden volgens de lokale politie tegen de grond geslagen en vertrapt, zoals ook op televisiebeelden was te zien.
Vanwege de lockdowns zijn massabijeenkomsten verboden en dat geldt ook voor demonstraties. In Melbourne hadden 2000 agenten het stadscentrum afgezet met controleposten en barricades om de aangekondigde protesten te voorkomen. Ook was het openbaar vervoer tijdelijk stilgelegd. Toch slaagden ongeveer 700 mensen erin om zich in Melbourne te verzamelen. In Sydney, waar vergelijkbare maatregelen waren genomen, waren de samenscholingen kleiner.
Australië worstelt sinds half juni met een uitbraak van de deltavariant van het coronavirus, waarbij onder meer Sydney, Melbourne en hoofdstad Canberra al weken in strikte lockdowns zitten. Op zaterdag werden er 1882 nieuwe gevallen van coronavirus gemeld, waarvan het merendeel in Sydney.
Uitzonderlijk
De meeste beperkingen gelden in de deelstaten Victoria, New South Wales en Canberra en blijven van kracht totdat ten minste 70 procent van de 16-plussers volledig is gevaccineerd. Dat zal gezien het huidige tempo van inentingen pas eind oktober of begin november het geval zijn.
De strikte coronaregels hebben Australië geholpen de verspreiding binnen de perken te houden. Het land registreerde sinds het begin van de pandemie iets minder dan 85.000 besmettingen en 1145 doden, op een bevolking van bijna 26 miljoen.
De meerderheid van de Australiërs steunt vaccinaties en de maatregelen voor de volksgezondheid. De soms gewelddadige protesten van zaterdag waren dan ook uitzonderlijk. "Het was zeer teleurstellend om opnieuw een voorbeeld te zien van een kleine minderheid die een volledige minachting toont voor de gezondheid en veiligheid van niet alleen de politie, maar van alle inwoners van Victoria", zei de politie van Victoria in een verklaring.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De directeur van het Louvre, Laurence des Cars, noemt de diefstal van afgelopen zondag een "enorme klap" en zegt te hebben gefaald om de gestolen juwelen te beschermen. Dat zei ze in de Franse senaat, waar ze zich woensdagmiddag moest verantwoorden voor het voorval. Het is de eerste keer dat de museumdirecteur in het openbaar spreekt sinds de diefstal.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Palestijnse missie in Nederland, Ammar Hijazi, doet een beroep op de internationale gemeenschap na de niet-bindende uitspraak van het ICJ over het toestaan van VN-hulp aan de Palestijnse gebieden. De wereld moet de "uitdaging aangaan" en ervoor zorgen dat Israël zich eraan houdt, aldus Hijazi tijdens een persconferentie.
26 minuten geledenSANAA (ANP/RTR) - De vijftien VN-medewerkers die nog werden vastgehouden in het VN-regiokantoor in de Jemenitische hoofdstad, zijn vrijgelaten. Dat melden de Verenigde Naties, die eraan toevoegen dat twaalf van hen de stad inmiddels hebben verlaten. Drie andere medewerkers staat het ook vrij om te gaan of te reizen, aldus de VN in een verklaring.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische parlement heeft in een eerste ronde ingestemd met een wet om het Israëlische recht toe te passen op de Westelijke Jordaanoever. Dat zou neerkomen op een annexatie van de Westoever.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zegt het advies van het Internationaal Gerechtshof over de toegang van VN-organisaties tot Gaza af te wijzen. In een bericht op X schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken dat de hoogste rechter van de VN probeert "politieke maatregelen" tegen Israël af te dwingen en dat het internationaal recht daarvoor wordt misbruikt.
1 uur geledenLINKÖPING (ANP/RTR/AFP) - Zweden en Oekraïne hebben een principeakkoord bereikt over de levering van gevechtsvliegtuigen aan Oekraïne. Met de deal moet Kyiv tot 150 Gripen E's krijgen, zegt de Zweedse premier Ulf Kristersson tijdens een gezamenlijke persconferentie met president Volodymyr Zelensky bij Saab in Linköping.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag oordeelt dat Israël hulp van de Verenigde Naties in de Palestijnse gebieden moet toestaan en faciliteren. Dat is inclusief de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA), aldus een niet-bindend advies van de hoogste VN-rechtbank.
2 uur geleden