Bijna 26.000 doden door coronavirus in Frankrijk
PARIJS (ANP/RTR) - Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in Frankrijk is met 278 gestegen naar 25.809. Frankrijk heeft nu in totaal 8 sterfgevallen minder gemeld dan buurland Spanje, waar 25.817 coronapatiënten zijn overleden. Daar steeg het dodental woensdag met 204.
Spanje en Frankrijk behoren tot de landen die het zwaarst zijn getroffen door de pandemie. Inmiddels wordt wel de druk op de Franse ziekenhuizen minder. Het aantal patiënten op de intensive care neemt al enige tijd af. Er liggen nu nog 3147 mensen, 283 minder dan een dag eerder. Dat is de grootste afname in weken. Op het hoogtepunt van de crisis lagen nog 7148 patiënten op de Franse ic's.
Ook het totale aantal patiënten dat vanwege het coronavirus in het ziekenhuis ligt, blijft dalen. Het ging woensdag nog om 23.983 mensen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt dat het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump "vrede en welvaart" zal brengen. De VN-Veiligheidsraad keurde dat plan maandagavond goed.
22 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP) - Filipijnse aanklagers hebben de eerste aanklachten ingediend in een corruptieschandaal rondom de waterwerken in het land. Miljarden euro's zouden verloren zijn gegaan aan ondermaatse projecten voor bescherming tegen overstromingen.
25 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft opnieuw "krachtig geprotesteerd" tegen de Taiwan-uitspraken van de Japanse premier Sanae Takaichi. Dit gebeurde in een overleg met een Japanse afgevaardigde, die door Tokio is gestuurd om de diplomatieke ruzie te sussen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan woensdag naar Turkije te gaan. Hij wil daar de onderhandelingen voor een einde aan de oorlog met Rusland nieuw leven inblazen en zegt oplossingen te hebben ontwikkeld "die we aan onze partners zullen voorstellen".
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP/DPA) - Tienduizenden Slowaken hebben maandagavond geprotesteerd tegen de regering van de conservatief-nationalistische premier Robert Fico.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit het zenden van troepen naar Venezuela niet uit. Dat zei hij maandag in het Witte Huis, aldus The Washington Post.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De vooraanstaande Democraat Larry Summers trekt zich terug uit het openbare leven vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat schrijft The Washington Post.
4 uur geleden