Bijna 25.000 anonieme misdaadmeldingen, meeste uit Limburg
DEN HAAG (ANP) - Tiplijn Meld Misdaad Anoniem heeft vorig jaar bijna 25.000 anonieme tips binnengekregen over mogelijke misdrijven. Dat zijn er iets minder dan in 2020, maar fors meer dan in de jaren ervoor. De meeste meldingen gingen over misdrijven met betrekking tot hard- en softdrugs en geweldsdelicten. Dat stelt Meld Misdaad Anoniem in het dinsdag verschenen jaarrapport van de organisatie.
Er werd onder andere veel gemeld over hennepkwekerijen, drugslabs en relschoppers. Het aantal tips over uitbuiting en woonfraude steeg het hardst ten opzichte van 2020, al gaat dit om betrekkelijk kleine aantallen. Volgens Meld Misdaad Anoniem en de politie zijn mede door de tips ruim 3.300 aanhoudingen verricht.
In Limburg werden in 2021, net als in de jaren daarvoor, naar verhouding de meeste anonieme tips doorgegeven: zo'n 22 per 10.000 inwoners. Deze meldingen gingen vooral over softdrugs (zoals wietplantages), harddrugs en geweldsdelicten. De regio's Zeeland-West-Brabant en Rotterdam volgen.
Volgens Meld Misdaad Anoniem drukten "rellen door het hele land een stempel op het afgelopen jaar", wat de organisatie terugziet in het aantal tips dat binnenkwam. In een persbericht schrijft de organisatie dat zij "een hoge bereidheid ervoer om informatie te delen over geweldplegers en vernielingen in binnensteden". Zo kwamen er onder meer tips binnen over de avondklokrellen in Eindhoven en Rotterdam in januari vorig jaar, en waren tips "van meerwaarde" in het onderzoek naar de voetbalrellen rondom de Gelderse derby tussen NEC en Vitesse in oktober.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
59 minuten geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
6 uur geleden