Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 25.000 anonieme misdaadmeldingen, meeste uit Limburg

Bijna 25.000 anonieme misdaadmeldingen, meeste uit Limburg

DEN HAAG (ANP) - Tiplijn Meld Misdaad Anoniem heeft vorig jaar bijna 25.000 anonieme tips binnengekregen over mogelijke misdrijven. Dat zijn er iets minder dan in 2020, maar fors meer dan in de jaren ervoor. De meeste meldingen gingen over misdrijven met betrekking tot hard- en softdrugs en geweldsdelicten. Dat stelt Meld Misdaad Anoniem in het dinsdag verschenen jaarrapport van de organisatie.

Er werd onder andere veel gemeld over hennepkwekerijen, drugslabs en relschoppers. Het aantal tips over uitbuiting en woonfraude steeg het hardst ten opzichte van 2020, al gaat dit om betrekkelijk kleine aantallen. Volgens Meld Misdaad Anoniem en de politie zijn mede door de tips ruim 3.300 aanhoudingen verricht.

In Limburg werden in 2021, net als in de jaren daarvoor, naar verhouding de meeste anonieme tips doorgegeven: zo'n 22 per 10.000 inwoners. Deze meldingen gingen vooral over softdrugs (zoals wietplantages), harddrugs en geweldsdelicten. De regio's Zeeland-West-Brabant en Rotterdam volgen.

Volgens Meld Misdaad Anoniem drukten "rellen door het hele land een stempel op het afgelopen jaar", wat de organisatie terugziet in het aantal tips dat binnenkwam. In een persbericht schrijft de organisatie dat zij "een hoge bereidheid ervoer om informatie te delen over geweldplegers en vernielingen in binnensteden". Zo kwamen er onder meer tips binnen over de avondklokrellen in Eindhoven en Rotterdam in januari vorig jaar, en waren tips "van meerwaarde" in het onderzoek naar de voetbalrellen rondom de Gelderse derby tussen NEC en Vitesse in oktober.

Meer uit Binnenland

Geen treinen van Venlo naar Duitsland door koperdiefstal

VENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.

34 minuten geleden
Melding van schoten op woning in Middelburg

MIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.

2 uur geleden
Raymann: vergiffenis voor koning Willem-Alexander is nieuw begin

HILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.

6 uur geleden
NiNsee prijst houding koning over slavernijverleden

PARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.

6 uur geleden
Informateur Buma hoopt dinsdag met 'tussenverslag' te komen

DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma hoopt dinsdag het resultaat te kunnen presenteren van de onderhandelingen tussen D66 en CDA tot dusver. Dat heeft hij gezegd na weer een avond van gesprekken over een aantal belangrijke thema's waar de partijen zich de afgelopen weken over hebben gebogen.

7 uur geleden
Voorzitter Suriname Museum over vergeving: belangrijk moment

AMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.

7 uur geleden
Koning krijgt vergiffenis van nazaten tot slaaf gemaakten

PARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.

8 uur geleden