Bijna 200.000 Oekraïense vluchtelingen geregistreerd in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal geregistreerde Oekraïense vluchtelingen in Duitsland is opgelopen tot bijna 200.000. Het gaat om vluchtelingen die de federale politie tegenkomt bij bijvoorbeeld de grens, op treinstations en in treinen.
Ondanks dat niet duidelijk is hoeveel van de 200.000 Oekraïners in Duitsland zijn gebleven, denken de autoriteiten dat het werkelijke aantal vluchtelingen aanzienlijk hoger ligt. Oekraïners hoeven zich niet bij de Duitse overheid te melden. Ze mogen negentig dagen vrij reizen in de Europese Unie, waar bovendien geen vaste grenscontroles zijn.
Sinds 24 februari, de dag waarop Russische troepen Oekraïne binnenvielen, zijn bijna 3,3 miljoen inwoners van Oekraïne naar het buitenland gevlucht. Daarvan zijn 2 miljoen eerst naar buurland Polen gereisd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
11 uur geleden