Bijna 200.000 mensen teruggestuurd bij Duitse grenscontroles
BERLIJN (ANP) - De politie in Duitsland heeft tot 11 juni ongeveer 196.000 mensen teruggestuurd bij de grenscontroles die zijn ingesteld vanwege het coronavirus. Dat heeft minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt in een interview met Bild am Sonntag.
Sinds 16 maart zijn dagelijks 6000 politieagenten ingezet om de controles uit te voeren. Seehofer spreekt over een van de "moeilijkste operaties" van de politie. De minister prees de agenten voor hun "behoedzaam optreden in deze uitzonderlijke situatie. Hiervoor hebben alle politieagenten de dank van de hele federale regering".
De controles die tijdens de coronapandemie aan de Duitse grens zijn ingevoerd, eindigen maandagavond om middernacht.
Wie geen Duitser is of in Duitsland woont, moest sinds de grenscontroles waren ingesteld een "dringende reden" hebben om de Bondsrepubliek nog binnen te komen. De grenscontroles waren onder meer bij de overgangen met Denemarken, Luxemburg, Frankrijk, Zwitserland, en Oostenrijk. Halverwege mei zijn de controles bij de grenzen met Luxemburg, Oostenrijk en Zwitserland al versoepeld. De grenzen met Nederland en België werden niet bewaakt.
Meer uit Buitenland
CARABALLEDA (ANP) - Reddingswerkers hebben zondag een vader en zijn zoon levend onder het puin van een ingestort gebouw in de Venezolaanse kuststad Caraballeda weten te halen.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - Het dodental als gevolg van de dubbele aardbeving woensdag in Venezuela is opgelopen naar 1450 personen. Dat meldde de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez zondag.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij de viering van de 250e verjaardag van de Verenigde Staten in Brussel heeft NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte de trans-Atlantische band geprezen. Volgens hem zijn de VS "een baken" en de fundering waarop de NAVO rust.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Sinds vrijdag zijn zeker vijftien mensen in Duitsland omgekomen tijdens het zwemmen. Het jongste slachtoffer was een kind van 8 jaar dat in het Rijn-Hernekanaal in het Ruhrgebied verdronk.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS en Iran hebben afgesproken om de aanvallen op elkaar te staken. Dat meldt Axios zondag op basis van een hoge Amerikaanse functionaris.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger zegt ondergrondse infrastructuur te hebben vernietigd die zou worden gebruikt door de Libanese beweging Hezbollah in een dorp in Zuid-Libanon. Dat staat in een gezamenlijke verklaring van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en minister van Defensie Israel Katz.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd dat het Russische leger zijn offensief op Oekraïens grondgebied voortzet. Een recent voorstel van Kyiv om wederzijds af te zien van aanvallen met langeafstandsraketten verandert daar niets aan, aldus Poetin.
7 uur geleden