Bijna 200.000 mensen teruggestuurd bij Duitse grenscontroles
BERLIJN (ANP) - De politie in Duitsland heeft tot 11 juni ongeveer 196.000 mensen teruggestuurd bij de grenscontroles die zijn ingesteld vanwege het coronavirus. Dat heeft minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt in een interview met Bild am Sonntag.
Sinds 16 maart zijn dagelijks 6000 politieagenten ingezet om de controles uit te voeren. Seehofer spreekt over een van de "moeilijkste operaties" van de politie. De minister prees de agenten voor hun "behoedzaam optreden in deze uitzonderlijke situatie. Hiervoor hebben alle politieagenten de dank van de hele federale regering".
De controles die tijdens de coronapandemie aan de Duitse grens zijn ingevoerd, eindigen maandagavond om middernacht.
Wie geen Duitser is of in Duitsland woont, moest sinds de grenscontroles waren ingesteld een "dringende reden" hebben om de Bondsrepubliek nog binnen te komen. De grenscontroles waren onder meer bij de overgangen met Denemarken, Luxemburg, Frankrijk, Zwitserland, en Oostenrijk. Halverwege mei zijn de controles bij de grenzen met Luxemburg, Oostenrijk en Zwitserland al versoepeld. De grenzen met Nederland en België werden niet bewaakt.
Meer uit Buitenland
NOVOROSSISK (ANP) - Oekraïne heeft toegezegd om geen niet-Russische olietankers op de Zwarte Zee aan te vallen die gebruikmaken van Russische havens, als die schepen geen Russische goederen vervoeren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een Amerikaanse functionaris. Het is vooral goed nieuws voor Kazachstan, dat sterk afhankelijk is van de haven in het Russische Novorossisk voor de export van olie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De huidige omstandigheden bieden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de beste omstandigheden om te komen tot een overeenkomst met de VS. Hij meent dat er nu in zijn land "samenhang, kracht en eenheid is" en dat Iran in de huidige oorlog tot dusver "zegevierend en machtig is".
2 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - De drone die zaterdag in Bulgarije is ontploft, was volgens het Bulgaarse ministerie van Defensie van een type dat veel wordt gebruikt door Oekraïne. "Op dit moment zijn er geen aanwijzingen dat het om een opzettelijk incident gaat", aldus het ministerie.
2 uur geledenBELGRADO (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft voor het eerst als staatshoofd een bezoek aan Servië gebracht. Hij heeft zijn Servische ambtgenoot Aleksandar Vučić gesproken over meer samenwerking, onder meer op het gebied van landbouw en voorziening van levensmiddelen. Zelensky dankte zijn gastheer voor de humanitaire hulp uit Servië.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft volgens het Duitse persbureau DPA een speciale radar op het vliegveld van Leipzig en Halle geplaatst. Het gaat volgens mediaberichten om een EchoShield-systeem dat drones van grotere afstand kan zien aankomen.
4 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Het dodental van de schietpartij vrijdag in een Thaise school is van acht naar negen gestegen. Een meisje van 12 is zaterdag als gevolg van de schietpartij overleden, volgens de politie.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regeringspartij Tisza heeft András Baka voorgedragen als de nieuwe president. Baka was in het verleden parlementariër, maar is vooral een bekende jurist. Hij gaf onder meer leiding aan het Hongaarse hooggerechtshof. Naar verwachting stemt het parlement dinsdag in met zijn benoeming.
6 uur geleden