Bijna 200.000 mensen teruggestuurd bij Duitse grenscontroles
BERLIJN (ANP) - De politie in Duitsland heeft tot 11 juni ongeveer 196.000 mensen teruggestuurd bij de grenscontroles die zijn ingesteld vanwege het coronavirus. Dat heeft minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt in een interview met Bild am Sonntag.
Sinds 16 maart zijn dagelijks 6000 politieagenten ingezet om de controles uit te voeren. Seehofer spreekt over een van de "moeilijkste operaties" van de politie. De minister prees de agenten voor hun "behoedzaam optreden in deze uitzonderlijke situatie. Hiervoor hebben alle politieagenten de dank van de hele federale regering".
De controles die tijdens de coronapandemie aan de Duitse grens zijn ingevoerd, eindigen maandagavond om middernacht.
Wie geen Duitser is of in Duitsland woont, moest sinds de grenscontroles waren ingesteld een "dringende reden" hebben om de Bondsrepubliek nog binnen te komen. De grenscontroles waren onder meer bij de overgangen met Denemarken, Luxemburg, Frankrijk, Zwitserland, en Oostenrijk. Halverwege mei zijn de controles bij de grenzen met Luxemburg, Oostenrijk en Zwitserland al versoepeld. De grenzen met Nederland en België werden niet bewaakt.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.
26 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In de Amerikaanse stad New York geldt vanaf vanavond (lokale tijd) een tijdelijk reisverbod vanwege een naderende winterstorm. Dat heeft burgemeester Zohran Mamdani aangekondigd in een persconferentie.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben het kamp Al-Hol gesloten. In het kamp verbleven lange tijd familieleden van vermoedelijke IS-strijders. Eerder deze week haalde Syrië de laatste gevangenen weg uit het kamp.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Iran en Rusland zijn in het geheim een wapendeal overeengekomen ter waarde van 500 miljoen euro, schrijft de Britse krant Financial Times (FT). In het akkoord, dat al in december werd getekend in Moskou, spraken de partijen af dat Rusland draagbare Verba-lanceereenheden en raketten levert aan Iran.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft gezegd dat er nog steeds een "goede kans" is op een diplomatieke oplossing voor het conflict met de Verenigde Staten over Teherans nucleaire ambities. Abbas Araqchi heeft waarschijnlijk donderdag in Genève een ontmoeting met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, zei hij tegen CBS News.
2 uur geledenNUUK (ANP) - Groenland heeft geen medische hulp van buitenaf nodig, zei premier Jens-Frederik Nielsen nadat Donald Trump aankondigde een ziekenhuisschip te sturen naar het gebied. Hij bedankte de Amerikaanse president vriendelijk, maar wijst het af: "nee bedankt".
4 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Studenten in Iran hebben voor de tweede dag op rij antiregeringsprotesten gehouden bij verschillende universiteiten in Teheran en andere steden. Op sociale media verschenen zondag beelden waarop leuzen te horen waren tegen de regering en oproepen tot de vrijlating van politieke gevangenen. Ook toonden de beelden botsingen tussen demonstranten en veiligheidstroepen bij universiteiten.
4 uur geleden