Bijna 200.000 mensen teruggestuurd bij Duitse grenscontroles
BERLIJN (ANP) - De politie in Duitsland heeft tot 11 juni ongeveer 196.000 mensen teruggestuurd bij de grenscontroles die zijn ingesteld vanwege het coronavirus. Dat heeft minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt in een interview met Bild am Sonntag.
Sinds 16 maart zijn dagelijks 6000 politieagenten ingezet om de controles uit te voeren. Seehofer spreekt over een van de "moeilijkste operaties" van de politie. De minister prees de agenten voor hun "behoedzaam optreden in deze uitzonderlijke situatie. Hiervoor hebben alle politieagenten de dank van de hele federale regering".
De controles die tijdens de coronapandemie aan de Duitse grens zijn ingevoerd, eindigen maandagavond om middernacht.
Wie geen Duitser is of in Duitsland woont, moest sinds de grenscontroles waren ingesteld een "dringende reden" hebben om de Bondsrepubliek nog binnen te komen. De grenscontroles waren onder meer bij de overgangen met Denemarken, Luxemburg, Frankrijk, Zwitserland, en Oostenrijk. Halverwege mei zijn de controles bij de grenzen met Luxemburg, Oostenrijk en Zwitserland al versoepeld. De grenzen met Nederland en België werden niet bewaakt.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Nog steeds is er geen oplossing in zicht voor het opheffen van de blokkade van Hongarije voor de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. EU-buitenlandchef Kaja Kallas hoopt dat de EU-leiders de Hongaarse premier Viktor Orbán kunnen bewegen zich aan de gemaakte afspraak te houden, zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
5 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nieuwe "grootschalige" aanvallen uit te voeren op verschillende steden in Iran. Doelwitten zijn Teheran, Shiraz en Tabriz. In meerdere steden zijn explosies gehoord.
9 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO betrekt het verzoek van de Verenigde Staten om hulp bij het openen van de Straat van Hormuz niet op zichzelf, maar verwijst voorlopig door naar de individuele NAVO-landen. De Amerikaanse president Donald Trump maant de bondgenoten om te komen assisteren bij het doorbreken van de Iraanse blokkade en waarschuwt dat "het heel slecht voor de toekomst van de NAVO" zou zijn als ze dat niet doen.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Duitsland ziet geen rol voor de NAVO in de Straat van Hormuz, zei de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken maandag bij aankomst in Brussel. "Ik zie niet dat de NAVO een besluit in deze richting heeft genomen of verantwoordelijk zou kunnen worden voor de Straat van Hormuz. Als dat het geval was, zouden de NAVO-organen zich daarmee bezighouden", zei Wadephul voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Een hulpverlener van de Iraanse Rode Halve Maan is omgekomen tijdens een zoek- en reddingsoperatie in de provincie Isfahan, meldt koepelorganisatie IFRC waar ook het Rode Kruis onder valt. Het incident gebeurde op 8 maart. Sinds het uitbreken van de oorlog in Iran hebben volgens de organisatie meerdere hulpverleners verwondingen opgelopen tijdens het uitvoeren van hun taken.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland beschuldigt buurland Oekraïne van een grote droneaanval op Moskou. Burgemeester Sergej Sobjanin zei dat in de afgelopen dagen zo'n 250 onbemande toestellen zijn neergehaald die onderweg waren naar de Russische hoofdstad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas bespreekt maandag met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken opties om de Straat van Hormuz zo snel mogelijk open te krijgen. Een van die opties die ze aan de lidstaten voorlegt, is een wijziging van het mandaat van de EU-marinemissie Aspides.
1 uur geleden