Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 2000 asielzoekers in Ter Apel, verhoogde dwangsom dreigt

Bijna 2000 asielzoekers in Ter Apel, verhoogde dwangsom dreigt

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben in de nacht naar vrijdag 1998 asielzoekers overnacht, meldt het COA. Dat is net onder het maximumaantal van 2000 dat het orgaan op het terrein mag opvangen volgens afspraak met de gemeente waarin het centrum ligt, Westerwolde. Het COA moet bij overschrijding van de overeenkomst per keer een nieuwe verhoogde boete van 50.000 euro betalen aan de gemeente.

Sinds 2 november kreeg het Centraal Orgaan opvang asielzoekers het voor elkaar om asielzoekers over het land te verspreiden en onder de 2000 mensen in Ter Apel te blijven. Het COA werd daarbij geholpen door onder andere een lagere instroom van vreemdelingen en de opening van een grote winteropvang op het evenemententerrein in Biddinghuizen en twee asielflats op drijvende pontons in Zaandam. De laatste weken nam de drukte in Ter Apel weer gestaag toe.

De noodnachtopvang, die roulerend door verschillende noordelijke plaatsen in de omgeving van Ter Apel wordt gefaciliteerd, staat klaar in Peize. Die locatie in Drenthe met ruimte voor tweehonderd asielzoekers is vooralsnog niet gebruikt. Ook wanneer het COA daar naartoe moet uitwijken en de asielzoekers niet op het aanmeldterrein overnachten, zal het opvangorgaan de dwangsom moeten betalen. Die werd na een eerdere boete van 15.000 euro per keer na een nieuw kort geding verhoogd.

Het COA is in beroep gegaan tegen die uitspraak van 30 oktober en de hoogte van de boete. Die rechtszaak dient 7 maart in Leeuwarden. Tot daarover een uitspraak is, blijft de verhoogde boete gelden voor elke overtreding van het maximumaantal. De som van de boetes kan oplopen tot maximaal 5 miljoen euro.

Meer uit Binnenland

Vermist meisje uit Utrecht weer terecht

UTRECHT (ANP) - Het meisje van bijna 1 dat sinds dinsdag uit Utrecht vermist was, is terecht. Dat meldt de politie. De moeder van het kind heeft zich zaterdagavond samen met haar dochter bij de politie gemeld.

9 uur geleden
Drukte op Europese wegen neemt af

DEN HAAG (ANP) - De ANWB meldt dat de files in Europa op deze zwarte zaterdag "overal korter worden". De files staan er volgens een woordvoerster van de ANWB Verkeersinformatie nog wel, "maar de vertraging neemt geleidelijk af". Ook schuift de drukte op richting het zuiden.

15 uur geleden
Aanhoudingen in Amsterdam bij protest tijdens Canal Parade

AMSTERDAM (ANP) - Vlak bij de Prins Hendrikkade in Amsterdam zijn vijf mensen aangehouden die actievoerden tegen de boot van Booking.com. Deze boot vaart mee in de Canal Parade.

17 uur geleden
Pro-Palestijnse actievoerders op het spoor bij Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - In de buurt van Den Haag Centraal hebben actievoerders het treinverkeer verstoord door op het spoor te lopen. De actie duurde nog geen half uur, omdat de politie de ongeveer vijftien activisten snel naar de zijkant van de rails bracht, zag een ANP-verslaggever.

17 uur geleden
Zwarte zaterdag is over hoogtepunt van verkeersdrukte heen

DEN HAAG (ANP) - De grote verkeersdrukte op deze zwarte zaterdag lijkt over het hoogtepunt heen, meldt de ANWB.

18 uur geleden
Regen maakt plaats voor zon bij begin Canal Parade

AMSTERDAM (ANP) - De regen is net op tijd weggetrokken voor een zonnige start van de Canal Parade in Amsterdam. De eerste boten zijn zaterdag om 12.00 uur begonnen aan de feestelijke vaartocht door de grachten, die gepaard gaat met veel dans en muziek. De route begint op het Oosterdok en gaat via de Nieuwe Herengracht, Amstel en Prinsengracht naar het eindpunt op het Westerdok.

19 uur geleden
Aansluiten in files op Europese wegen naar vakantiebestemmingen

DEN HAAG (ANP) - Het is zwarte zaterdag op de Europese wegen richting vakantiebestemmingen en dat betekent ook voor Nederlandse vakantiegangers aansluiten in de files, meldt de ANWB.

20 uur geleden