
Bijna 200 wapens in Zaanstad ingeleverd bij politie
ZAANSTAD (ANP) - Bij een inleveractie in Zaanstad zijn in twee weken tijd 197 wapens ingeleverd. Dat meldt de politie maandag. Het gaat onder andere om vuurwapens, messen, zwaarden, luchtdrukwapens, ploertendoders en boksbeugels. Ook werd 1,5 kilo munitie naar het politiebureau gebracht.
Mensen konden de wapens sinds 20 januari vrijwillig inleveren zonder bestraft te worden voor wapenbezit. Eerder werden ook in andere steden dergelijke inleveracties opgezet. De politie zegt de komende weken te onderzoeken of de ingeleverde wapens zijn gebruikt bij een misdrijf. In de gemeente Zaanstad zijn de afgelopen maanden meerdere "heftige incidenten" geweest waarbij wapens werden gebruikt. Daarom vinden er in de stad preventieve fouilleeracties plaats en geldt een deel van de binnenstad als veiligheidsrisicogebied.
De politie van Zaanstad had niet verwacht dat mensen zo massaal hun wapens zouden inleveren. "Een overweldigend resultaat, de aantallen zijn hoger dan verwacht", aldus de teamchef van het basisteam.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De NS en Arriva zetten ook dit jaar in de dagen rond de Nijmeegse Vierdaagse en de Vierdaagsefeesten extra treinen in van en naar Nijmegen. In de vroege ochtend rijdt de NS met extra treinen vanuit Den Bosch, Utrecht Centraal en Zwolle, zodat wandelaars op tijd aan de start kunnen verschijnen. Overdag, 's avonds en in de nacht rijden er de hele week extra en langere treinen van en naar Nijmegen.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er moet meer worden gedaan om stemmen makkelijker te maken voor gevangenen, vindt de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ). Nu gebeurt er nog te weinig voor deze groep. "Daarmee gaan veel stemmen verloren", concludeert de raad.
19 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - De schipper van watertaxi Stormloper kan zich de aanvaring met de snelboot Tiger op de Waddenzee niet herinneren. Hij lijdt aan een vorm van geheugenverlies. Dit bleek dinsdag bij de start van de strafzaak over de dodelijke aanvaring op de Waddenzee op 21 oktober 2022, die vier opvarenden het leven kostte.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam en Haarlem gaan nieuwe kunstgrassportvelden aanleggen die toekomstbestendig zijn. De velden worden zo gemaakt dat de bespelers minder last hebben van hitte. Onder de velden wordt regenwater opgeslagen dat in droge periodes kan worden gebruikt om bij warm weer de velden te koelen. Kunstgrasvelden kunnen in de zomer extreem warm worden, tot wel 70 graden, en regenbuien worden steeds intenser en langduriger.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen op de basisschool leren het meest wanneer hun leerkracht langdurig in dienst is van de school. Als er veel verloop is, is dat juist fnuikend voor de kinderen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is de afgelopen jaren in rap tempo meer gaan investeren in klimaatvriendelijke technieken, van elektrische auto's tot zonnepanelen en van warmtepompen tot verzwaring van het elektriciteitsnetwerk. In 2023 telden al deze investeringen volgens het CBS op tot bijna 41 miljard euro. Daarmee bedraagt de toename bijna 80 procent ten opzichte van 2019, exclusief inflatie.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Twee families maken gebruik van hun spreekrecht tijdens de strafzaak over de dodelijke aanvaring op de Waddenzee. De zaak tegen de twee schippers van de snelboot en de watertaxi begint dinsdag in de rechtbank in Leeuwarden.
4 uur geleden