Bijna 200 wapens in Zaanstad ingeleverd bij politie
ZAANSTAD (ANP) - Bij een inleveractie in Zaanstad zijn in twee weken tijd 197 wapens ingeleverd. Dat meldt de politie maandag. Het gaat onder andere om vuurwapens, messen, zwaarden, luchtdrukwapens, ploertendoders en boksbeugels. Ook werd 1,5 kilo munitie naar het politiebureau gebracht.
Mensen konden de wapens sinds 20 januari vrijwillig inleveren zonder bestraft te worden voor wapenbezit. Eerder werden ook in andere steden dergelijke inleveracties opgezet. De politie zegt de komende weken te onderzoeken of de ingeleverde wapens zijn gebruikt bij een misdrijf. In de gemeente Zaanstad zijn de afgelopen maanden meerdere "heftige incidenten" geweest waarbij wapens werden gebruikt. Daarom vinden er in de stad preventieve fouilleeracties plaats en geldt een deel van de binnenstad als veiligheidsrisicogebied.
De politie van Zaanstad had niet verwacht dat mensen zo massaal hun wapens zouden inleveren. "Een overweldigend resultaat, de aantallen zijn hoger dan verwacht", aldus de teamchef van het basisteam.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.
3 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
4 uur geleden