
Bijna 200 salmonellagevallen door kip, ook zieke in Nederland
SOLNA (ANP) - Zeker 140 mensen in Europa hebben het afgelopen jaar het salmonella-virus opgelopen door broodjes kip, waarschijnlijk afkomstig van een vleesverwerker in Estland. Mogelijk gaat het om 196 mensen. Negentien van hen belandden in het ziekenhuis en in Groot-Brittannië is iemand daardoor overleden. In Nederland is één geval vastgesteld.
De Europese gezondheidsdienst ECDC meldt dat de besmettingsgolf waarschijnlijk komt door kant-en-klare kip of vers kippenvlees, bijvoorbeeld in broodjes en wraps. De meeste besmette mensen zeiden tijdens het brononderzoek dat ze een paar dagen ervoor broodjes kip hadden gegeten. De bron zou een vleesverwerker in Estland zijn.
In het Verenigd Koninkrijk zijn 81 salmonellabesmettingen vastgesteld. In Finland zijn zeker 42 gevallen gemeld, maar er zijn ook 47 mogelijke infecties, dus het totale aantal kan oplopen tot 89. Ook in Duitsland, Frankrijk, Tsjechië, Ierland, Estland en Israël zijn mensen ziek geworden.
Kinderchocola
Eerder dit jaar was er een salmonella-uitbraak door kinderchocola. Daardoor werden meer dan 400 mensen ziek, vooral kinderen onder de 10 jaar.
Salmonella is een bacterie die kan voorkomen in levensmiddelen, zoals vlees en zuivel. Als mensen er een infectie mee oplopen zijn de klachten meestal mild, maar bij ouderen en jonge kinderen kan een darminfectie ernstiger verlopen.
Meer uit Buitenland
KHAN YOUNIS (ANP) - Door Israël vrijgelaten gevangenen zijn maandag in Khan Younis gearriveerd, in het zuiden van de Gazastrook. Op beelden van nieuwszender Al Jazeera is te zien dat een grote menigte rond de bussen staat waar de Palestijnen in zouden zitten.
14 minuten geledenBARCELONA (ANP) - In meerdere gebieden in het zuiden van Catalonië zijn uit voorzorg scholen gesloten en delen van de niet-urgente zorg opgeschort, meldt El País. De regio werd dit weekend geteisterd door storm Alice, die leidde tot grote water- en modderoverlast.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat zijn Israëlische ambtgenoot Isaac Herzog gratie zou moeten verlenen aan premier Benjamin Netanyahu. Die staat terecht in een corruptieproces. Rijke Israëliërs zouden hem in ruil voor invloed onder meer giften hebben gegeven, zoals sigaren, juwelen en champagne ter waarde van in totaal meer dan 200.000 euro.
1 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP/DPA) - Terwijl de Amerikaanse president Donald Trump nog altijd bezig is met zijn toespraak in het Israëlische parlement, verzamelen wereldleiders zich in Egypte voor de Gaza-top. Onder anderen de Turkse president Recep Tayyip Erdogan, de Italiaanse premier Giorgia Meloni en de emir van Qatar, Tamim bin Hamad al-Thani, zijn al aangekomen in de Egyptische kustplaats.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een toespraak in het Israëlische parlement gezegd dat het staakt-het-vuren in de Gazastrook "een historisch nieuw begin" kan zijn voor het hele Midden-Oosten. Dat zou ook gelden voor Iran. Volgens Trump zou het geweldig zijn om een vredesakkoord te sluiten met Teheran.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Europese Commissie wil 100 miljoen euro extra uittrekken voor generatoren, schuilplaatsen en bescherming tegen koude weersomstandigheden, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in de Oekraïense hoofdstad gezegd. Dat komt bovenop de eerder toegezegde 800 miljoen om Oekraïne in de winter te ondersteunen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak in het Israëlische parlement premier Benjamin Netanyahu geprezen voor de samenwerking. "Ik zal jullie vertellen dat hij niet de makkelijkste is", zei Trump. "Maar juist daarom is hij zo goed."
1 uur geleden