Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 200 doden in Vietnam na tyfoon Yagi

Bijna 200 doden in Vietnam na tyfoon Yagi

HANOI (ANP/AFP/RTR) - Het aantal doden nadat tyfoon Yagi door het noorden van Vietnam raasde en ernstige overstromingen en aardverschuivingen veroorzaakte, is opgelopen tot 197, meldt de Vietnamese regering donderdag. Ongeveer 128 mensen worden nog vermist.

Het aantal gewonden ligt rond de 800. Door de storm is meer dan 250.000 hectare aan gewassen vernield, blijkt uit cijfers van het ministerie van Landbouw. Yagi, die zaterdag aan land kwam met windsnelheden van 149 kilometer per uur, vernielde ook bruggen, woningen en fabrieken.

De Rode Rivier bereikte in Hanoi het hoogste peil in zeker twintig jaar. Verschillende stadsdistricten staan er donderdag nog steeds onder water. Het waterpeil zou tot zeker vrijdag onveranderd blijven. De autoriteiten in de hoofdstad evacueerden duizenden mensen die dicht bij de rivier wonen.

Yagi was de sterkste storm die Azië dit jaar trof. Voordat de tyfoon in Vietnam aan land kwam en vervolgens afzwakte, vielen er al doden in China en op de Filipijnen. De storm veroorzaakte ook problemen in Laos, Thailand en Myanmar. Verschillende landen, waaronder Japan, Australië en de Verenigde Staten, hebben hulp voor Vietnam aangekondigd.

Meer uit Buitenland

Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

1 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

1 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

2 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

2 uur geleden
Stedenbouwkundige commissie keurt omstreden balzaal Trump goed

WASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.

2 uur geleden
Groen licht voor Artemis II om vaart te zetten richting maan

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.

5 uur geleden
Stafchef Amerikaans leger treedt met onmiddellijke ingang af

WASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.

5 uur geleden