Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 200 doden in Vietnam na tyfoon Yagi

Bijna 200 doden in Vietnam na tyfoon Yagi

HANOI (ANP/AFP/RTR) - Het aantal doden nadat tyfoon Yagi door het noorden van Vietnam raasde en ernstige overstromingen en aardverschuivingen veroorzaakte, is opgelopen tot 197, meldt de Vietnamese regering donderdag. Ongeveer 128 mensen worden nog vermist.

Het aantal gewonden ligt rond de 800. Door de storm is meer dan 250.000 hectare aan gewassen vernield, blijkt uit cijfers van het ministerie van Landbouw. Yagi, die zaterdag aan land kwam met windsnelheden van 149 kilometer per uur, vernielde ook bruggen, woningen en fabrieken.

De Rode Rivier bereikte in Hanoi het hoogste peil in zeker twintig jaar. Verschillende stadsdistricten staan er donderdag nog steeds onder water. Het waterpeil zou tot zeker vrijdag onveranderd blijven. De autoriteiten in de hoofdstad evacueerden duizenden mensen die dicht bij de rivier wonen.

Yagi was de sterkste storm die Azië dit jaar trof. Voordat de tyfoon in Vietnam aan land kwam en vervolgens afzwakte, vielen er al doden in China en op de Filipijnen. De storm veroorzaakte ook problemen in Laos, Thailand en Myanmar. Verschillende landen, waaronder Japan, Australië en de Verenigde Staten, hebben hulp voor Vietnam aangekondigd.

Meer uit Buitenland

Duizend lichamen terug naar Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.

1 uur geleden
Weer doden gemeld in Gaza na aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.

2 uur geleden
'Filipijnse' burgemeester krijgt levenslang voor mensenhandel

MANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.

3 uur geleden
Hongarije wil dat EU-geldstroom naar Oekraïne stopt om corruptie

BRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.

3 uur geleden
NAVO-ambassadeur VS: draag bevel over Europa aan Duitsland over

BERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.

3 uur geleden
Delen van Parijs getroffen door stroomstoring

PARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.

4 uur geleden
EU-buitenlandchef mist concessies Rusland in vredesplan

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

4 uur geleden