Bijna 200 doden in Vietnam na tyfoon Yagi
HANOI (ANP/AFP/RTR) - Het aantal doden nadat tyfoon Yagi door het noorden van Vietnam raasde en ernstige overstromingen en aardverschuivingen veroorzaakte, is opgelopen tot 197, meldt de Vietnamese regering donderdag. Ongeveer 128 mensen worden nog vermist.
Het aantal gewonden ligt rond de 800. Door de storm is meer dan 250.000 hectare aan gewassen vernield, blijkt uit cijfers van het ministerie van Landbouw. Yagi, die zaterdag aan land kwam met windsnelheden van 149 kilometer per uur, vernielde ook bruggen, woningen en fabrieken.
De Rode Rivier bereikte in Hanoi het hoogste peil in zeker twintig jaar. Verschillende stadsdistricten staan er donderdag nog steeds onder water. Het waterpeil zou tot zeker vrijdag onveranderd blijven. De autoriteiten in de hoofdstad evacueerden duizenden mensen die dicht bij de rivier wonen.
Yagi was de sterkste storm die Azië dit jaar trof. Voordat de tyfoon in Vietnam aan land kwam en vervolgens afzwakte, vielen er al doden in China en op de Filipijnen. De storm veroorzaakte ook problemen in Laos, Thailand en Myanmar. Verschillende landen, waaronder Japan, Australië en de Verenigde Staten, hebben hulp voor Vietnam aangekondigd.
Meer uit Buitenland
BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
12 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
13 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
13 uur geleden