Bijna 200 doden in Vietnam na tyfoon Yagi
HANOI (ANP/AFP/RTR) - Het aantal doden nadat tyfoon Yagi door het noorden van Vietnam raasde en ernstige overstromingen en aardverschuivingen veroorzaakte, is opgelopen tot 197, meldt de Vietnamese regering donderdag. Ongeveer 128 mensen worden nog vermist.
Het aantal gewonden ligt rond de 800. Door de storm is meer dan 250.000 hectare aan gewassen vernield, blijkt uit cijfers van het ministerie van Landbouw. Yagi, die zaterdag aan land kwam met windsnelheden van 149 kilometer per uur, vernielde ook bruggen, woningen en fabrieken.
De Rode Rivier bereikte in Hanoi het hoogste peil in zeker twintig jaar. Verschillende stadsdistricten staan er donderdag nog steeds onder water. Het waterpeil zou tot zeker vrijdag onveranderd blijven. De autoriteiten in de hoofdstad evacueerden duizenden mensen die dicht bij de rivier wonen.
Yagi was de sterkste storm die Azië dit jaar trof. Voordat de tyfoon in Vietnam aan land kwam en vervolgens afzwakte, vielen er al doden in China en op de Filipijnen. De storm veroorzaakte ook problemen in Laos, Thailand en Myanmar. Verschillende landen, waaronder Japan, Australië en de Verenigde Staten, hebben hulp voor Vietnam aangekondigd.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - Sterke en snelle klimaatactie is noodzakelijk om de planeet te beschermen, benadrukt paus Leo XIV maandag in een videoboodschap bij een speciale bijeenkomst in het Amazonemuseum in Belém. In die Braziliaanse stad wordt momenteel de klimaattop (COP30) gehouden. "De schepping schreeuwt het uit in overstromingen, droogtes, stormen en meedogenloze hitte", zei de paus, die vervolgde dat de klimaatactie tot nu toe faalt.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft ingestemd met het plan om een internationale troepenmacht naar de Palestijnse Gazastrook te sturen. De missie maakt deel uit van het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Gaza, dat door de raad werd gesteund.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Huis van Afgevaardigden van het Amerikaanse parlement stemt dinsdag over de vrijgave van de zogenoemde Epstein-documenten over een spraakmakend misbruikschandaal tot in de hoogste kringen. De kans is groot dat een duidelijke meerderheid openbaarmaking zal afdwingen.
1 uur geledenBELÉM (ANP) - Denemarken heeft op de klimaattop in Belém een nieuwe nationale klimaatambitie voor 2035 bekendgemaakt, waarmee het land meteen wereldwijd koploper wordt. De Deense regering komt met een bindend doel van minimaal 82 procent minder uitstoot van broeikasgassen in 2035 dan in 1990.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Als de Europese Unie ervoor kiest om bevroren Russische tegoeden te gebruiken voor een lening aan Oekraïne, delen alle EU-lidstaten eventuele risico's. Dit stelt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie voor in een notitie die naar de lidstaten is gestuurd. Von der Leyen hoopt hiermee de bezwaren van België weg te nemen.
3 uur geledenBELÉM (ANP) - De Europese Unie vervult nog altijd een belangrijke leiderschapsrol in de onderhandelingen die momenteel gaande zijn tijdens de klimaattop in het Braziliaanse Belém, verzekert Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). Met twijfels van milieuorganisaties over de opgestelde doelen voor 2035 en 2040 is hij het niet eens. "Kijk naar wat hier echt op tafel ligt in termen van ambities en plannen", zegt hij. "Met uitzondering van Groot-Brittannië is er niemand die net zoveel doet als de Europese Unie."
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
9 uur geleden