Bijna 200 doden door bendegeweld in Haïti
PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - In de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince zijn afgelopen weekend ten minste 184 doden gevallen door bendegeweld, melden de Verenigde Naties. Een bendeleider gaf opdracht tot het bloedbad na de dood van zijn zoon, die volgens hem het slachtoffer was van hekserij.
Mensenrechtengroep National Human Rights Defense Network (RNDDH) meldt dat de bendeleider advies had gezocht bij een voodoopriester en dat die hem vertelde dat ouderen in de omgeving het kind hadden behekst. Bendeleden zouden vervolgens met machetes en messen in Cité Soleil, een dichtbevolkte sloppenwijk, ouderen en voodoopriesters hebben gedood.
Haïti heeft al langer te maken met ernstig bendegeweld. VN-mensenrechtenchef Volker Türk meldt dat het aantal doden dit jaar in Haïti na dit weekend boven de 5000 ligt. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) zijn meer dan 700.000 mensen voor het geweld op de vlucht geslagen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.
19 minuten geledenMIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.
5 uur geledenABUJA (ANP) - Een vermoedelijk jihadistische aanval heeft tientallen mensen het leven gekost in het noordoosten van Nigeria. Dat meldden lokale bronnen aan persbureau AFP. De aanval is nog niet opgeëist. Het is het zoveelste geweldsincident in de Sahel-regio.
5 uur geledenHUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.
7 uur geleden