Bijna 200 doden door bendegeweld in Haïti
PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - In de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince zijn afgelopen weekend ten minste 184 doden gevallen door bendegeweld, melden de Verenigde Naties. Een bendeleider gaf opdracht tot het bloedbad na de dood van zijn zoon, die volgens hem het slachtoffer was van hekserij.
Mensenrechtengroep National Human Rights Defense Network (RNDDH) meldt dat de bendeleider advies had gezocht bij een voodoopriester en dat die hem vertelde dat ouderen in de omgeving het kind hadden behekst. Bendeleden zouden vervolgens met machetes en messen in Cité Soleil, een dichtbevolkte sloppenwijk, ouderen en voodoopriesters hebben gedood.
Haïti heeft al langer te maken met ernstig bendegeweld. VN-mensenrechtenchef Volker Türk meldt dat het aantal doden dit jaar in Haïti na dit weekend boven de 5000 ligt. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) zijn meer dan 700.000 mensen voor het geweld op de vlucht geslagen.
Meer uit Buitenland
KRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
34 minuten geledenTOEAPSE (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne heeft de olieterminal in de haven van het Russische Toeapse weer aangevallen, aldus de lokale autoriteiten. Dit was de vierde aanval op de olie-installaties in de afgelopen twee weken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.
3 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.
4 uur geledenHUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
12 uur geleden