Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 200 arrestaties na massaprotest Wit-Rusland

Bijna 200 arrestaties na massaprotest Wit-Rusland

MINSK (ANP/AFP/DPA) - Meer dan 100.000 betogers hebben zondag gedemonstreerd in de Wit-Russische hoofdstad Minsk. Veiligheidstroepen waren massaal aanwezig in de Wit-Russische hoofdstad en hebben zeker 196 mensen gearresteerd. Veiligheidstroepen hadden al voor de protestmars gepantserde voertuigen in stelling gebracht in het stadscentrum en prikkeldraad uitgerold.

Betogers liepen richting het Paleis van de Onafhankelijkheid, waar president Aleksandr Loekasjenko een kantoor heeft. Deelnemers aan de "mars voor rechtvaardigheid" dragen rood-witte vlaggen en hebben borden met opschriften als "vertrek" en "lafaards slaan vrouwen in elkaar". Geüniformeerde mannen met bivakmutsen namen betogers mee die vlaggen of protestborden droegen. Sommige demonstranten zochten daarom een veilig heenkomen in een winkelcentrum en fastfoodrestaurant.

De autoriteiten arresteerden zaterdag bij een vrouwenprotest ook al ruim 400 mensen.

In Wit-Rusland wordt al weken op grote schaal geprotesteerd tegen Loekasjenko. Veel burgers denken dat er verkiezingsfraude is gepleegd bij de presidentsverkiezingen van vorige maand. Loekasjenko, die al een kwart eeuw aan de macht is, kreeg volgens de officiële uitslag meer dan 80 procent van de stemmen. Tegenstanders geloven daar niets van.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: dreiging elimineren kan alleen door omverwerpen Iran

DIMONA (ANP/AFP) - De enige manier waarop de dreiging vanuit Iran weggenomen kan worden is door het regime ten val te brengen, heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd. Hij zei deze opdracht ook te hebben gegeven aan de Israëlische krijgsmacht en de geheime dienst Mossad.

33 minuten geleden
Avondklok in Parijs opnieuw verlengd

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De politie in Parijs heeft aangekondigd de avondklok in delen van de stad te verlengen. Het is de derde opeenvolgende nacht met beperkende maatregelen. De avondklok geldt van woensdagavond 23.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur.

1 uur geleden
Griekse jongeren en docenten demonstreren voor beter onderwijs

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden demonstranten zijn in Griekenland de straat opgegaan om meer overheidsgeld voor onderwijs, betere onderwijsfaciliteiten en minder volle klaslokalen te eisen. Onder hen zijn scholieren, studenten en docenten.

2 uur geleden
Activisten: 90 vrijwilligers opgepakt bij Palestijnse olijfoogst

BETHLEHEM (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft ongeveer negentig vrijwilligers opgepakt die Palestijnen hielpen met de olijvenoogst op de Westelijke Jordaanoever. Hun aanhouding wordt onder meer gemeld door Rabbis for Human Rights, een van de organisaties die betrokken was bij de actie.

4 uur geleden
Noord-Korea zegt propaganda-luidsprekers snel weer aan te zetten

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea is van plan om zijn luidsprekers met propaganda langs de grens met Zuid-Korea weer aan te zetten. Er zijn ook militaire eenheden in "vuurpositie" gebracht, aldus Kim Yo-jong, de machtige zus van de leider Kim Jong-un.

5 uur geleden
Macron bekritiseert buitenlandse leiders om reacties op rellen

DOHA (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft kritiek geuit op buitenlandse leiders die volgens hem met hun uitspraken over de rellen in Frankrijk campagne voeren voor aankomende verkiezingen. Dit zou "ten koste van Frankrijk" gaan. Zijn commentaar lijkt gericht op de Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.

6 uur geleden
Cyberveiligheidsinstantie VK waarschuwt voor kwetsbaarheden PHP

LONDEN (ANP) - De Britse cyberveiligheidsinstantie NCSC waarschuwt Britse organisaties zo spoedig mogelijk computersystemen die werken met programmeertaal PHP te updaten. Eerder werden twee ernstige kwetsbaarheden gevonden in de programmeertaal die onderliggend is aan circa 70 procent van de websites wereldwijd.

6 uur geleden