'Bijna 20 procent kerkgangers gaat na corona minder naar kerk'
HILVERSUM (ANP) - Bijna 20 procent van alle christenen die zeker eenmaal per maand naar de kerk ging voor de coronacrisis, is van plan minder vaak of helemaal niet meer te gaan. Dat meldt het radioprogramma Dit is de Dag van de EO op basis van onderzoek dat is gedaan in samenwerking met het Nederlands Dagblad onder duizend kerkgangers.
Volgens het onderzoek is 15 procent van plan om minder vaak te gaan, 4 procent van de ondervraagden gaat helemaal niet meer naar de kerk. De belangrijkste reden is dat mensen zondag uit gewoonte naar de kerk gingen, meldt Dit is de Dag in een verklaring. Veel andere mensen, ongeveer 30 procent, gaan fysieke kerkbezoeken deels vervangen door onlinediensten. 16 procent van de mensen zegt dat het geloof minder sterk is geworden of is verdwenen.
Vooral katholieken hebben aangegeven niet meer naar de kerk te gaan als de kerken weer open mogen. Veel gereformeerden geven aan minder vaak naar de kerk te gaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) stuurt volgende week een delegatie van hoge ambtenaren naar China om te praten over een oplossing voor het conflict rond het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia. Dat meldt de VVD-bewindsman in een bericht op X.
18 minuten geledenRIJSWIJK (ANP) - De politie heeft een 47-jarige man uit het Duitse Bergheim aangehouden in het onderzoek naar het dodelijke schietincident op een terras in Rijswijk in mei van dit jaar. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij het incident, meldt de politie donderdag. Het onderzoek naar de schutter en een tweede mogelijk betrokkene loopt nog.
33 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Wie nog ongebruikte cadeaubonnen heeft liggen, kan deze vanaf donderdag een maand lang doneren aan Voedselbanken Nederland. Het geld wordt gebruikt voor mensen in financiële nood die voedselhulp nodig hebben.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak roept de minister van Justitie en Veiligheid "met klem" op het wetsvoorstel aan te passen dat het makkelijker moet maken om geld en goederen van criminelen af te pakken. Het Openbaar Ministerie kan onder deze wet waardevolle spullen confisqueren zonder vervolging of veroordeling, waarschuwt de Raad voor de rechtspraak in een wetgevingsadvies. Het wetsvoorstel gaat ten koste van de rechtsbescherming van burgers, stelt de Raad.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Veel spoedeisendehulpafdelingen (SEH's) doen donderdag 24 uur lang onderzoek naar het nicotinegebruik van patiënten. Het doel is om informatie te krijgen over gebruik van sigaretten, snus en vapes in relatie tot klachten op de spoedeisende hulp.
2 uur geledenGOES (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag heeft een ramkraak plaatsgevonden bij een winkel aan de Lange Kerkstraat in Goes. Een auto reed daarbij tegen het pand, meldt de politie.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Ook zorgverzekeraar CZ houdt de premie van zijn meest gekozen basisverzekering volgend jaar gelijk. De polis kost 159,99 euro per maand, net als dit jaar.
9 uur geleden