Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 2 miljoen euro boete voor kredietaanbieder Tinka

Bijna 2 miljoen euro boete voor kredietaanbieder Tinka

ZWOLLE (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft kredietaanbieder Tinka een boete van 1,75 miljoen euro opgelegd. Het bedrijf zou op een onverantwoorde manier krediet hebben verstrekt en te weinig informatie inwinnen over de financiële positie van klanten. De toezichthouder vindt dat een kwalijke zaak, want hierdoor komen consumenten mogelijk in de problemen.

Het in Zwolle gevestigde Tinka geeft klanten de mogelijkheid om aankopen bij winkels achteraf te betalen. Die dienst wordt ook wel aangeduid als 'buy now, pay later'. Het bedrijf overtrad de regels tegen overkreditering en leende mogelijk te veel geld uit aan klanten. "Dit is ernstig, want een te hoge lening kan ervoor zorgen dat consumenten te weinig geld overhouden om de vaste kosten van hun levensonderhoud te kunnen betalen", licht AFM-bestuurder Jos Heuvelman toe.

De AFM onderzocht tien dossiers van Tinka. In zeven gevallen won de kredietverstrekker te weinig informatie in over de financiële positie van consumenten. In twee dossiers werd krediet verleend dat niet verleend had mogen worden.

Fouten

Niet alleen de belangen van consumenten worden geschaad als kredietaanbieders zich niet aan de regels houden, maar ook het speelveld op de kredietmarkt wordt verstoord. Bedrijven die niet op een verantwoorde manier krediet verstrekken kunnen ten onrechte een grotere markt bedienen en hierdoor een oneigenlijk voordeel behalen, stelt de toezichthouder.

Tinka zegt de boete te accepteren en tekent naar eigen zeggen geen beroep aan. Ook erkent het bedrijf "de fouten die in het verleden zijn gemaakt". Het bedrijf benadrukt dat de fouten in de dossiers kwamen door "onbedoelde afwijkingen in het geautomatiseerde acceptatieproces". Het bedrijf neemt naar eigen zeggen alle benodigde maatregelen om herhaling in de toekomst te voorkomen. De kredietverstrekker gaat klanten compenseren die ten onrechte een krediet hebben ontvangen, bijvoorbeeld door het kwijtschelden van aflossingstermijnen die nog open staan.

Meer uit Financieel

Bitcoin minder waard ondanks cryptovriendelijker beleid Trump

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De bitcoin heeft zijn waarde in 2025 niet kunnen vasthouden, ondanks het cryptovriendelijkere beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Met nog enkele dagen te gaan voor de jaarwisseling, wordt de grootste cryptomunt ter wereld zondag verhandeld voor een kleine 88.000 dollar. Begin dit jaar was de munt nog ruim 93.000 dollar waard.

3 uur geleden
Pomphouders slaan extra voorraad in om accijnsverhoging

EINDHOVEN (ANP) - Pomphouders verspreid over het land hebben extra voorraad ingeslagen, omdat in de laatste dagen van het jaar mogelijk meer automobilisten hun tank willen volgooien. Per 1 januari gaan de brandstofaccijnzen omhoog. Toch verwacht voorzitter Martin van Eijk van pomphoudersbrancheorganisatie Drive geen lange rijen.

6 uur geleden
Nieuw Chileens bedrijf moet beschikbaarheid lithium verbeteren

SANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.

9 uur geleden
Duitse ethische hackers willen een Digitale Onafhankelijkheidsdag

HAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.

10 uur geleden
Enquête: Duitse ondernemers rekenen nog niet op herstel economie

BERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".

10 uur geleden
Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

1 dag geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

1 dag geleden