Bijna 190.000 aanvragen binnen voor Noodfonds Energie
ROTTERDAM (ANP) - Bijna 190.000 huishoudens hebben tot nu toe steun aangevraagd voor het betalen van hun energierekening, meldt een woordvoerder van het Tijdelijk Noodfonds Energie. Vannacht sluit het Noodfonds voor nieuwe aanvragen.
"We krijgen veel meer aanvragen binnen dan gemiddeld per dag. We verwachten vannacht wel rustig te kunnen sluiten", zegt hij. Het Noodfonds moest eigenlijk maandag al sluiten, maar door technische problemen was het een paar dagen daarvoor voor veel mensen niet mogelijk om de aanvraag af te ronden. Het Noodfonds besloot om de regeling een paar dagen langer open te houden door de technische problemen en de drukte.
Het Noodfonds heeft inmiddels ruim 83.000 aanvragen goedgekeurd. "Vele tienduizenden" verzoeken wachten nog op beoordeling, meldt de woordvoerder. Mensen krijgen zes maanden steun vanaf het moment dat hun aanvraag is goedgekeurd.
Mensen met een laag inkomen en een hoge energierekening kunnen sinds eind januari weer bij het fonds terecht. Dit keer komen meer mensen in aanmerking omdat de regeling is versoepeld. Het beschikbare bedrag voor alle steunaanvragen is onlangs verhoogd naar 84 miljoen euro omdat er veel vraag naar is.
Meer uit Financieel
BILLUND (ANP/BLOOMBERG) - LEGO heeft in de eerste helft van het jaar geprofiteerd van een grote vraag naar zijn speelgoed. De Deense speelgoedfabrikant zag de omzet met 21 procent toenemen. Vooral LEGO Speed Champions, LEGO Botanicals, LEGO Icons en LEGO Star Wars waren gewild.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag vrijwel vlak begonnen. De chipbedrijven ASMI en ASML toonden enig herstel na de verliesbeurt een dag eerder en wonnen rond de 0,6 procent. Branchegenoot Besi zakte daarentegen 3,8 procent. In de chipsector wordt vooral uitgekeken naar de belangrijke kwartaalcijfers van het Amerikaanse chipconcern Nvidia, die woensdag naar buiten komen.
47 minuten geledenHONGKONG (ANP) - De nieuwe Amerikaanse sancties tegen Iran richten zich onder meer op Chinese bedrijven, maar volgens een analyse van persbureau Bloomberg blijft de vraag hoe effectief de strafmaatregelen zijn. De ondernemingen die Washington op de zwarte lijst heeft gezet, hebben nauwelijks bekende banden met de Verenigde Staten.
49 minuten geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - Het aantal schepen in de Straat van Hormuz is gezakt naar het laagste aantal op een dag sinds begin mei. Maandag voeren slechts twee schepen door de belangrijke zeestraat, blijkt dinsdag uit cijfers van datadienst Kpler.
57 minuten geledenWIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het tweede kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het federale statistiekbureau Destatis groeide de economie in de voorjaarsperiode met 0,3 procent in vergelijking met de voorgaande drie maanden. Bij een voorlopige schatting werd nog een plus van 0,2 procent gemeld door Destatis.
1 uur geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De staking van Noorse luchtverkeersleiders van de afgelopen dagen is voorbij door een deal over een nieuwe cao. De staking ontregelde het vliegverkeer in Noorwegen, waardoor ook enkele vluchten van KLM tussen Amsterdam en Oslo in het weekend kwamen te vervallen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ingenieursbureaus Arcadis en Witteveen+Bos gaan de gemeente Amsterdam helpen bij het verbeteren van de bereikbaarheid van IJburg, Zeeburgereiland en de oostelijke binnenstad. De klus, met een contractwaarde van maximaal 15 miljoen euro, richt zich op de IJburglaan van de Piet Heintunnel tot Steigereiland. De plannen omvatten onder meer een nieuwe onderdoorgang bij de Piet Heintunnel, een fiets- en voetgangersbrug, verlegging van de IJ-tram en aanpassingen aan de aansluiting op de A10.
1 uur geleden